Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Joe113

Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Joe113 »

Ahoj chci se zeptat koupil jsem ocravii 1 majitel predemnou tam lil 5w30 ale bylo mi receno ze je moc ridky at tam dam 5w40 ale ten ma oznaceni c3 ale v prirucce je b3 vadi to nejak? Je to.66kw chipla na 81kw diky za odpovedi.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Pitris »

C3 nevadí - je to olej přednostně určen pro motory s DPF, ale je použitelný i místo B3. A 5w40 je pro jetější motor i lepší než 5w30. A když budeš měnit olej po 10-ti tkm, bude dobře. A kdybys náhodou jezdil jen delší jízdy a málo startoval, dá se i 10w40 s výměnou do 15-ti tkm. Olej by měl plnit i VW505.00. A jinak se můžeš mrknout i sem, máte tady koncerňáci svoje vlákno http://www.oleje.cz/forum/vw-audi-skoda ... t5997.html
A taky by to chtělo vyměnit i převoďák, chladcí a brzdovou kapalinu a filtry....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris mi trochu vzal vítr z plachet, ale v zájmu konzistence si neodpustím následující:
Jerry3 píše:Koncerňák nikdy nemá Octavii, Fabii atd., ta jeho je vždy
e1H píše:...trochu lepšia Fabia, ...
v daném případě
Joe113 píše:...Je to.66kw chipla na 81kw...
Autor zároveň neopomněl zapsat si těch 81 kW do záhlaví dalšího zbytečně založeného vlákna zaplevelujícího toto fórum. Možná skutečně věří, že čipnutím lze udělat ze základního provedení motoru 1,9 TDI 66 kW ten "lepší" ve verzi 81 kW. :twisted:


Jinak samozřejmě platí vše to, co jsem kdy o typických konceňácích napsal (to aby se ti z jiných vláken necítili odstrčeni či dokonce diskriminováni :mrgreen: ).
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od NOVON »

jerry3: Ale jo,na ukor spotreby a emisi to "ozivit" jde,zvlast pokud je to motor ALH 66kW s VGT turbem.On uz miva totiz i v serii 74 kW a deklarovanych je 66kW..Tak ze to je vlastne jen o 7 kW misto 15 kW.. :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Jerry3 »

Mně šlo hlavně o těch údajných 81 kW: proč ne třeba 80 nebo 82 (když to na brzdě určitě nebylo)? Jasně, někdo si pořídil základ se 66, ale očůral to čipnutím na 81, tedy rádoby ušetřil za vyšší verzi. Jak typicky koncerňácké! :twisted:
Máchal

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Máchal »

Kop. Brečíš nad zbytečně založeným vláknem a potom ho sám přikrmuješ. :roll:
Joe113

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Joe113 »

Diky za rady a jeste co ten castrol je tak hroznej? a jak je na tom mogul 5w40 racing? nejde to vlakno nejak vymazat? aby mel Jerry3 klid...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Jerry3 »

Máchal píše:Kop. Brečíš nad zbytečně založeným vláknem a potom ho sám přikrmuješ. :roll:
Á, další koncerňák! :lol: Že by "falešná" solidarita anebo cosi o potrefené huse? :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Jerry3 »

Joe113 píše:... a jeste co ten castrol je tak hroznej?
Konečně je to venku celé: do nejlepšího auta přece jen ten nejlepší olej - rozuměj Castrol! :P
Joe113

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Joe113 »

Jerry: O co ti jde?? je to forum od toho aby se tu lidi ptali tak jestli nechces normalne poradi a chces rejpat tak muzes jinde.....
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Jerry3 »

A o co jde tobě? Vždyť ses ani nenamáhal podívat se alespoň do sousedního vlákna. A abych si ušetřil práci, odcituji podstatnou část toho, co jsem tam napsal zrovna včera:
Jerry3 píše:
loonger píše:Co tě sere že mám auto z koncernu nebo že se ptám na olej?!? :D
Jenom to, že jako "správný koncerňák" jsi měl obvyklou potřebu založit další samostatné vlákno k těm několika tuctům o tomtéž zde již existujícím. Jinak řečeno, potřebu domoci se preferenčního zacházení ... aby se ti, vcelku logicky, dostalo triviální odpovědi na triviální dotaz.

Přitom, pokud skutečně platí toto
loonger píše:Co jsem tady hledal tak jsem toho tady moc o tomhle autě nenašel, co se tady probírá za tdi-čka tak většinou novější generace.
tak ti muselo být předem jasné (nejspíše však nebylo...), že stačí postupovat podle analogie: ony motory 1,9TDI se totiž lišily v nárocích na olej pouze tím, zda to byly ještě rotačky anebo již PD, a pak také po zavedení filtru pevných částic, jinak zcela nekompatibilního s PD.
...

No a nakonec, přesně v duchu potřeb klasického koncerňáka, jsi neopomněl příležitost se pochlubit:
loonger píše:Jj, jsou to starý kamna, :mrgreen: i když ta moje ... co mám vypadá dost zachovale, ani známka rzi, podvozek má původní nátěr a paráda...

Poučení: Veškerá snaha naučit konceňáky samostatnému myšlení, aniž by "potřebovali vodit za ručičku", je nejspíše marná. :( Dtto co se týče jejich socializace...
Rozdíl je pouze v tom, že ty ses neopomněl pochlubit, že to máš prý čiplé.

Jinak já pouze nastavuji zrcadlo, abyste se lépe viděli, milí koncerňáci! :idea:
Joe113

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Joe113 »

Si borec :wink:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od NOVON »

jerry: Co je sakra tak spatneho na tom,ze se nekomu auta koncernu libi?Kur.a to je jako bys nekoho jeb.al za to,ze se mu libi brunety a ne blond baby..a spise baculky nez vyzlata..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Máchal

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Máchal »

Čím méně se na takovéto trolly bude reagovat, tím lépe :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Skoda octavia 1.9 Tdi 81 kw

Příspěvek od Jerry3 »

Novone, na podporu své interpretace mých slov laskavě odcituj, z čeho tak usuzujes. Dost možná, když pohledas v mých příspěvcích, objevis pravý opak!
Odpovědět