šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Ale tak to fakt nevím,ale zkus nějakého odborníka. :D A rovnou můžete probrat,proč máš pocit,že něčí příspěvek je bezprostřední reakcí na ten tvůj,byť tě nikdo necitoval ani nevložil svůj post za ten tvůj.
Jako koňský handlíř bys byl ozdobou každé pobočky "áček": neustále si meleš tu svou, bez ohledu na to, co říká ten druhý, bez jakékoli zpětné vazby, bez sebemenší snahy vést interaktivní dialog, bez špetky studu za nevěrohodnost vlastních vyjádření a osobní nedůvěryhodnost.
lengy60 píše:Čiže můj příspěvek byl pouze v obecné rovině,kterým jsem reagoval spíše na kolegu BingBang a použil jsem v něm pouze slovo šponoval,o kterém jsem fakt netušil,že na něj máš patent. :mrgreen:
BigBang totiž napsal:
BigBang píše:Myslím si, že už i koncern začíná padat z výšin zpátky na zem. Cenama.

Ty jsi na mu na to (přijmu-li, co je uvedeno v první citaci shora, tj. že reaguješ na jeho příspěvek, nikoli na můj) napsal:
lengy60 píše:...A k těm cenám,já tedy nevím,kdo co kde šponoval,ale co tak koukám na ceny,tak jsou plus mínus stejné,kdy jsem před 5-ti lety od aut odcházel.Např. Fábie v základu stojí cca 240 tis,jen má jiný motor a možná o něco víc výbavy.
Tedy jsi pouze potvrdil, co jsem už dříve napsal já:
Návštěvník píše:...potenciál jejich šponování se již vyčerpal... napíšu, že právě VAG, jako "trendsetter", se "zasloužil" o to, že se ceny všech aut (myšleno všech značek) udržely co nejdelší dobu co nejvýše.
A nepřijde ti ani trochu od věci znovu tvrdit pravý opak. Orientuješ se vůbec ve vlastních výrocích, resp. jsi schopen se konzistentně vyjadřovat či alespoň myslet :?:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

Čeho nebo koho ozdobou bych byl,nech laskavě na mně. :idea: A pokud použiji tvůj slovník,tak jestli tady někdo něco mele,či stále dokolečka omílá,tak jsi to pouze ty. :wink: A pokud umíš číst,tak já jsem nenapsal to samé co ty,nýbrž jsem zmínil,že ty ceny jsou již nějakou dobu v podstatě stejné.Sice jsem uvedl 5 let,ale stejně tak jsem mohl použít třeba 10.Ovšem tvá poznámka o interaktivním dialogu mě pobavila úplně nejvíc. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... A pokud umíš číst,tak já jsem nenapsal to samé co ty,...
Číst umíš, ovšem správně chápat smysl napsaného už ne.

Tedy aby to bylo jasné:
tímto výrokem
lengy60 píše:... jsem zmínil,že ty ceny jsou již nějakou dobu v podstatě stejné...
jsi jen potvrdil platnost mého výroku
Návštěvník píše:...potenciál jejich šponování se již vyčerpal... napíšu, že právě VAG, jako "trendsetter", se "zasloužil" o to, že se ceny všech aut (myšleno všech značek) udržely co nejdelší dobu co nejvýše.
poněvadž kdyby cenový vývoj na automobilovém trhu kopíroval (a proč by tomu tak nemělo být?) cenový vývoj v oblasti maloobchodu s ostatním průmyslovým zbožím (viz statistiky, které evidentně neznáš či jen neuznáváš), pak by auta dnes měla být citelně levnější, než třeba před těmi 5 lety, což nejsou.

A proč nejsou (ano, zcela správně píšeš, že nejsou)? Inu proto, že
Návštěvník píše:...právě VAG, jako "trendsetter", se "zasloužil" o to, že se ceny všech aut (myšleno všech značek) udržely co nejdelší dobu co nejvýše.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

V tom případě předpokládám,že ostatním výrobcům a následně prodejcům drží již několik let při tvorbě cen jejich produktů nějaký zmetek(placený koncernem) u hlavy pistoli.Nic jim nebránilo v tom,aby si za svá auta řekli výrazně méně peněz,než ten koncern,takže proč to neudělali? :idea: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...takže proč to neudělali? :idea: :wink:
Protože marketing (a jeho zákonitosti)... Nebo bagr - ve tvém vnímání věcí stejně jedno a totéž.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:...takže proč to neudělali? :idea: :wink:
Protože marketing (a jeho zákonitosti)... Nebo bagr - ve tvém vnímání věcí stejně jedno a totéž.
Děkuji za výstižné popsání mého IQ a způsobu vyjadřování. :lol: Kecy v kleci. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od BigBang »

Počkej, počkej, nějak to s tim marketingem nechápu. Tak buď prodávám za stejnou cenu jako „oni“, ale vyrábím kvalitnější věc (mám vašší náklady) a pak můžou „jejich“ zákazníci přejít ke mně za kvalitnějším zbožím (víc muziky za stejně peněz), a nebo vyrábím stejně za levno jako „oni“ a menší marží můžu nalákat zákazníky, protože kdo by nechtěl stejně muziky za míň peněz? V obou případech logicky jdu za lepším poměrem cena/výkon...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Ten, kdo disponuje významnou tržní silou, nastavuje jistou cenovou hladinu. Ostatním nezbývá než to akceptovat, což pro ně obvykle nebývá zase až tak nevýhodné (z hlediska jejich vlastní marže), poněvadž v zájmu všech je především vyhnout se cenové válce. A pokud už k ní dojde, tj. někdo z významných hráčů ji vyvolá, má obvykle jediný cíl, totiž vyčistit trh od ekonomicky slabší konkurence a ve výsledku mít možnost nadiktovat si propříště výrazně vyšší ceny. Převzetí konkurenta pak není ničím jiným, než projevem snahy omezit konkurenci a tím se i vyhnout případné cenové válce, která jejímu iniciátorovi nemusí vždy vyjít.

Zákazník neví a nemá možnost zjistit, jakou má ten který výrobce marži. Není to ostatně jeho věcí. Zároveň mu nezbývá, než akceptovat cenovou hladinu nastolenou významným tržním hráčem, kolem které se pohybují ostatní výrobci (dle známosti svého jména, značky, pověsti, oblíbenosti či čehokoli dalšího), cenově ať už shora či zdola, ale vždy ve vztahu k oné cenové hladině nastolené "trendsetter-em". Je na zákazníkovi, co si z hlediska vlastního uvážení, tj. onoho vlastního hodnocení poměru cena/výkon, vybere z nabídky na trhu, ale nikdy se nevyhne oné cenové hranici, kterou nastolil "trendsetter".
jan nowak

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od jan nowak »

Dalsi veci je jak by mohl celou situaci vnimat zakaznik.

Obdobi 1.:
Cena vozu VAG = 100℅
Cena srovnatelneho vozu jineho vyrobce = 80%

Obdobi 2.:
Cena vozu VAG = 100% (protoze proc by zlevnoval, kdyz je trendsetter a ma neupadajici vyznamny podil na trhu)
Cena srovnatelneho vozu jineho vyrobce = 60% (protoze tak kopiruje vyvoj ostatnich MOC)

Otazka: Bude se srovnatelnych vozu jineho vyrobce prodavat vice?
Odpoved: Pravdepodobne ano, ale nikoli radove - tedy narust prodeju neohrozi podil VAG na trhu, ba ani nekompenzuje ztraty z poklesu zisku vlivem snizeni prodejni ceny
Proc?: Protoze tipicky zakaznik - vohnout si rekne: "Hele mamo! Voni ty srovnatelny vozy jinyho vyrobce najednou tak zlevnily voproti Folksvagnu! To to je asi nikdo nechtel a vubec se neprodavaly... Asi proto, ze sou to sra*ky a k tomu nejlepsimu nejkvalitnejsimu Folcvagnu se proste nikdy jakoze kvalitou nemohly vyrovnat." A koupi si nejaky sperk od VAG, protoze: "To uz rikal muj deda, mamo, ze nejsme tak bohaty, abysme si mohli kupovat tydle levny veci!"

(A nebo by tim snizenim cen VAG ohrozil a pak by VAG spustil cenovou valku, jak psal Modelar).

Tak jako tak by z vyrazneho odliseni se od nastavene cenove hladiny (rozumej snizeni ceny) nemelo pro vyrobce jineho srovnatelneho vozu zadny pozitivni dopad.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Brembo »

Mám otázku- čo učia autoškoli uchádzačov o vodičský preukaz ? Predchádzat cez plnu čiaru pred zákrutou bez smeroviek s telefonom pri uchu,nedodržiavat predpísanu rýchlost a bezpečnu vzdialenost?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Pedro »

Ano. U vás. Bud za to rád. U nás se to učí každý samodomo,bez teorie. Nejlépe s kosočtvercem,nikoliv jako logo na přední masce,ale na sedačce.
Itall

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Itall »

Ještě k těm cenám aut - já tedy pozoruji, že nyní jsou ceny aut mnohem vyšší, než byly před pár lety v době krize. Trh prožívá konjunkturu a na cenách je to vidět. Příklady cenově výhodných aut sice jsou, ale povšechně šly ceny nahoru někde méně, někde o hodně.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Pedro »

Jako u novejch? Ty mě nezajímají,škoda investice,u ojetin se mi nezdá. Teda to co kupuji na xeft,je to furt stav cena užitnost a ev.náklady furt cca stejný.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od BigBang »

možná ani tak nestouply, ale určitě neklesly u některejch modelů a u určitejch modelů můžu s klidem říct, že za posledního půl roku rok stouply...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Pedro »

:?:
Zamčeno