šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

BigBang píše:První kdo přišel s levnou výrobou a k tomu podbízivou cenou byli frantíci s Dacií, zbytek je následoval, aby si udržel prodeje. Ovšem určitou setrvačností za vyšší ceny než Dacie. Je otázka jak dlouho tahle setrvačnost komu vydrží :D
Mohu potvrdit a platí to stále. Mám úzké vazby na výrobní závod, co vyrábí výfuky. Pro mnoho značek i modelů. Od Mercedesů, přes Škodu, Audi, Porsche až k Frantíkům. A Jak to vypadá? Pro všechny značky se dělají výfuku z antikora, nebo alespoň nerez materiálu, ale Frantíci požadují pohliníkovaný plech. Proč asi?
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1863
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od BigBang »

Návštěvník píše:Nepřipadá ti, že tohle
BigBang píše:První kdo přišel s levnou výrobou a k tomu podbízivou cenou byli frantíci s Dacií
vůbec neladí s tímhle?
Návštěvník píše:...laciněji vyrobit a dráže prodat...
P.S.: ...
Zdánlivě to může vypadat, že to nesouvisí. Řekněme, že automobilkám se zatím daří „laciněji vyrobit a dráže prodat“, ale to šetření leze ven a je jen otázka času, kdy to začně bít do očí a lidi to přestane bavit a začnou chodit jinam. Myslím si, že už i koncern začíná padat z výšin zpátky na zem. Cenama. Mimochodem, není to právě tou ryzí podnikatelskou podstatou levně nakoupit/vyrobit a co nejdráže prodat? Druhá věc je pak spokojený zákazník, který za dobrou věc rád zaplatí i trochu navíc oproti průměru, ale musí mu ta věc sloužit tak jak požadují. Pak musí prodejce/výrobce balancovat na hraně mezi co nejvyšším ziskem a dostatečnou atraktivitou pro zákazníka. Takže pokud zákazníci jsou ochotní platit tolik, kolik si VW řekne, tak přece není důvod proč by VW měl cenu snižovat...

//EDIT: trochu jsem poupravil větnou skladbu, protože mi to nějak nedávalo smysl :D

PS: abychom si za chvíli nevysloužili samostatný hádací téma :mrgreen:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Jezevcik »

Návštěvník píše:
P.S.: Nemohu si pomoct, ale v návaznosti na včerejší zdejšími uživateli málo pochopený dotaz jednoho prý (ne)Čecha, ovšem bezpochyby slovanského původu (větná stavba je ve slovanských jazycích +-stejná), musím s politováním konstatovat, že i rodilí Češi už neumějí z psaného textu správně vyčíst myšlenku, která do něj byla vložena. :cry:
Nějak mi to nedochází. O co šlo?
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

BigBang píše:Zdánlivě to může vypadat, že to nesouvisí. Řekněme, že automobilkám se zatím daří „laciněji vyrobit a dráže prodat“, ale to šetření leze ven a je jen otázka času, kdy to začně bít do očí a lidi to přestane bavit a začnou chodit jinam.
Problém způsobený praktickým fungováním marketingu však spočívá v tom, že ono dnes není kam jinam jít.
BigBang píše:Myslím si, že už i koncern začíná padat z výšin zpátky na zem. Cenama.
Ale to jen proto, že potenciál jejich šponování se již vyčerpal. Ono to sice může na první pohled vypadat tak, že auta jsou momentálně laciná, jenže tak se to jeví pouze z perspektivy východních zemí (díky jejich ekonomickému růstu a z toho plynoucího zvyšování kupní síly obyvatelstva, a to ještě zhusta "díky" spotřebitelským úvěrům), navíc jen "absolutně", tj. bez zohlednění příkrého pádu cen ostatního průmyslového zboží a zároveň bez zřetele na naopak výrazný nárůst životních nákladů (bydlení, doprava, potraviny, zdravotní péče...). A budu tu opět za kacíře hodného upálení, když napíšu, že právě VAG, jako "trendsetter", se "zasloužil" o to, že se ceny všech aut (myšleno všech značek) udržely co nejdelší dobu co nejvýše.
BigBang píše:Mimochodem, není to právě tou ryzí podnikatelskou podstatou levně nakoupit/vyrobit a co nejdráže prodat? Druhá věc je pak spokojený zákazník, který za dobrou věc rád zaplatí i trochu navíc oproti průměru, ale musí mu ta věc sloužit tak jak požadují.
Samozřejmě. Jenže představa zákazníka o vlastní spokojenosti "hodné příplatku" je opět formována zase jen nabídkou, k tomu znovu přes optiku nabídky "trendsetter-a". Ve výsledku pak ten zákazník, jenž má jasnou vlastní představu o tom, čím by uspokojil své potřeby a dosáhl kýžené spokojenosti s výrobkem, ke své nelibosti zjišťuje, že na trhu v současnosti nic takového není, dokonce ani v tom případě, když zrovna nemusí počítat peníze vynaložené na nákup. A dnes to zdaleka neplatí jen pro auta... Smutné je v dané souvislosti zejména to, že onen zákazník by ještě před 20 lety neměl s výběrem ani ten nejmenší problém, poněvadž tehdy prostě bylo z čeho vybírat.
BigBang píše:Pak musí prodejce/výrobce balancovat na hraně mezi co nejvyšším ziskem a dostatečnou atraktivitou pro zákazníka. Takže pokud zákazníci jsou ochotní platit tolik, kolik si VW řekne, tak přece není důvod proč by VW měl cenu snižovat...
O ziskovost VAGu před vypuknutím dieselgate rozhodně starost nemám. A právě té ochotě jeho zákazníků "solit" se tady celou dobu podivuji a vysmívám, za což jsem úspěšně okopáván.
BigBang píše:PS: abychom si za chvíli nevysloužili samostatný hádací téma :mrgreen:
Těch hádacích témat je tu již v celé řadě vláken dostatek. A prakticky všechna jsou stále jen o jednom...
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Jezevcik píše:Nějak mi to nedochází. O co šlo?
Šlo o tohle vlákno:
http://www.oleje.cz/forum/motor-olej-agip-t6014.html
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Jezevcik »

Díky. Slovo "durak" není překlep, kde mělo být na začátku "č", ale něco jako hlupák a jeho původ je skutečně na východ od slovenských hranic dále a dále....
Kurva, suka, bljať, poď miňá jebať.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Však ano! Chtěl jsem mu něco v odpovídajícím jazyce opáčit, Pitris však to vlákno stačil včas zamknout.

P.S.: UK skutečně není UA ani ve východoslovanských jazycích.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Pedro »

Zde jsem i já udělal chybu. UA není UK.
Nějak se mi kecy o UKáčkách ...,tedy za sebe se omlouvám.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Jezevcik »

Mně i vadí, když Ukrajince někdo tituluje "úkáčka". Ze staveb jich znám opravdu mraky a nevzpomínám si, že bych měl s nimi někdy nějaký problém. Když člověk potřebuje, tak pomohou a nejsou to podrazáci. Jediné, co je trochu negativně charakterizuje, je to, že téměř všichni hulí jako čínské fabriky. To ale pochopitelně není vlastnost.
Naposledy upravil(a) Jezevcik dne stř úno 10, 2016 19:16, celkem upraveno 1 x.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

No a ve finále z toho udělejte AK a je to. :lol: A k těm cenám,já tedy nevím,kdo co kde šponoval,ale co tak koukám na ceny,tak jsou plus mínus stejné,kdy jsem před 5-ti lety od aut odcházel.Např. Fábie v základu stojí cca 240 tis,jen má jiný motor a možná o něco víc výbavy.A co se týče ziskovosti koncernu,tak netvrdím,že zisky nebyly,ale jaké čert ví.Ono se třeba celou dobu v zákulisí permanentně mluvilo o tom,že VW pustí Seat,protože byl dlouhodobě dotován.
A pokud někdo nechce například předraženého Rapida,tož může klidně sáhnout stroji ze stáje PSA a to buď C-Elyseé nebo P-301.Údajně se dobře prodávají a možná na tom pravdy něco bude,protože na fórech se noví uživatelé těchto vozů množí jak houby po dešti.Jen si nejsem jist,jestli by ta auta vydržela např. v naší firmě takové zacházení jako ty Rapidy,ale třeba ano.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

Jezevcik píše:Mně i vadí, když Ukrajince někdo tituluje "úkáčka". Ze staveb jich znám opravdu mraky a nevzpomínám si, že bych měl s nimi někdy nějaký problém. Když člověk potřebuje, tak pomohou a nejsou to podrazáci. Jediné, co je trochu negativně charakterizuje, je to, že téměř všichni hulí jako čínské fabriky.
Jenže tihle jsou povětšinou normální prostí lidé,kteří jsou rádi,že se nějak uživí.Pak jsou takoví,kteří těmhle poskytují všemožnou "ochranu",starají se o jejich "dobro" a to už je jiná sorta.
Jinak docela dobří huliči jsou také Italové. :shock: Docela mě překvapilo,že v zemi,kde se vyrábí liquidy a elektronické cigarety,jsem nezahlédl za 14 dní ani jednoho e-kuřáka,natož abych si liquid někde koupil. :shock:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Jezevcik »

E - kuřák je ten, co cucá propisku?
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...A k těm cenám,já tedy nevím,kdo co kde šponoval,ale co tak koukám na ceny,tak jsou plus mínus stejné,kdy jsem před 5-ti lety od aut odcházel.Např. Fábie v základu stojí cca 240 tis,jen má jiný motor a možná o něco víc výbavy.A co se týče ziskovosti koncernu,tak netvrdím,že zisky nebyly,ale jaké čert ví.Ono se třeba celou dobu v zákulisí permanentně mluvilo o tom,že VW pustí Seat,protože byl dlouhodobě dotován...
Proč mám prakticky pokaždé pocit, že reaguješ na to, co chceš z mých příspěvků sám vyčíst, než na to, co a jak jsem skutečně napsal? :o
Návštěvník píše:...potenciál jejich šponování se již vyčerpal. Ono to sice může na první pohled vypadat tak, že auta jsou momentálně laciná, jenže tak se to jeví pouze z perspektivy východních zemí (díky jejich ekonomickému růstu a z toho plynoucího zvyšování kupní síly obyvatelstva, a to ještě zhusta "díky" spotřebitelským úvěrům), navíc jen "absolutně", tj. bez zohlednění příkrého pádu cen ostatního průmyslového zboží a zároveň bez zřetele na naopak výrazný nárůst životních nákladů (bydlení, doprava, potraviny, zdravotní péče...). A budu tu opět za kacíře hodného upálení, když napíšu, že právě VAG, jako "trendsetter", se "zasloužil" o to, že se ceny všech aut (myšleno všech značek) udržely co nejdelší dobu co nejvýše.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

Jezevcik píše:E - kuřák je ten, co cucá propisku?
To je on,mezi zasvěcenci se tomu říká dudlíkovat. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše: Proč mám prakticky pokaždé pocit, že reaguješ na to, co chceš z mých příspěvků sám vyčíst, než na to, co a jak jsem skutečně napsal? :o
Ale tak to fakt nevím,ale zkus nějakého odborníka. :D A rovnou můžete probrat,proč máš pocit,že něčí příspěvek je bezprostřední reakcí na ten tvůj,byť tě nikdo necitoval ani nevložil svůj post za ten tvůj.Čiže můj příspěvek byl pouze v obecné rovině,kterým jsem reagoval spíše na kolegu BingBang a použil jsem v něm pouze slovo šponoval,o kterém jsem fakt netušil,že na něj máš patent. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Zamčeno