šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Jezevcik »

Fahrer píše:
Jak se pozná vychcanej autorizovanej servis?
Třeba takto:
http://www.oleje.cz/forum/vysoka-cena-s ... 5%AFhonice
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Teď mi to teprve došlo: Fahrer pracuje pro novodobé loupežníky, tj. nějaký značkový servis :!:

A Itall, jako zákazník se zánovním autem v záruce, jde proti svým vlastním zájmům. :shock:

Svět se zbláznil...
Itall

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Teď mi to teprve došlo: Fahrer pracuje pro novodobé loupežníky, tj. nějaký značkový servis :!:

A Itall, jako zákazník se zánovním autem v záruce, jde proti svým vlastním zájmům. :shock:

Svět se zbláznil...
V tomto případě je mi jedno pro koho pracuje Fahrer. Také neobhajuji značkové servisy, běžně tam auto nedávám. Ale po dobu záruky ano, neboť za nimi pak půjdu, kdybych chtěl cosi reklamovat. To považuji za solidní. Navíc jsem našel značkový servis, kde ceny jsou únosné i pro mě. Je dobré se předem domluvit. Jo, domluvit...
Můj zájem je, abych při případné reklamaci neměl zbytečné potíže. Dále je mým zájmem, by servis nebyl zbytečně předražený.
Itall

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Itall »

Jezevcik píše:
Fahrer píše:
Jak se pozná vychcanej autorizovanej servis?
Třeba takto:
http://www.oleje.cz/forum/vysoka-cena-s ... 5%AFhonice
U drahého auta se jaksi předpokládá, že majitel nechá nějaké drobné i v servisu... 8) Japa tam mají vědět, že je to třeba jen chudý vojetinář? :idea: I když - nechat se TAKTO okrást je už skutečně pozoruhodné. Zeptat se předem na cenu je k nezaplacení. Nejblbější způsob, z hlediska vlastní kapsy, je neptat se na cenu a po předložení faktury vytlemit.
Vše má své plusy i minusy, v tržním hospodářství (nechci psát v kapitalismu) můžeš jezdit Passatem, ale zas musíš brát v úvahu, že ceny jsou zhusta dány dohodou mezi poskytovatelem služby a zákazníkem. Poskytovatel služby si může stanovit cenu jakoukoliv. Proto není na škodu předem se zeptat. I po vystavení této zlodějské faktury by patrně bylo možno se dohodnout jinak. Ani servis nemá zájem na tom, aby se rozkřiklo, že takto okrádá.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Hombre »

Dost majitelů je registrováno na značkových vebech, které mají taky stránky " Nejlepší servis v mém okolí" a nějak podobně . Stačí pak pohrozit, že se tam podělíš o zkušenost a následně si do propáleného servisu nepřijede nikdo ani vyměnit ventilek na kole. To si pak pánové za pultem přejímky rozmyslí někoho natahovat, obvzláště , když člověk ví, co mu budou dělat, v době internetu, kolik stojí díly a jaká je hodinová sazba. Vše je pak o domluvě a nedomluvě, samozřejmě předem , než začnou se v káře hrabat. V případě snahy natáhnout cenu, nejrychlejší a nejúčinější řešení, bez dlouholetého handrkování a hlavně zdarma, jen deset minut naťukání na počítači. :roll:
Věřte, nevěřte, ale během měsíce se třepal servis v základech, jelikož je proti této obraně zákazníka bezradný a dotyčný zákazník u nového vedení jen otevře dveře servisu a má okamžitě 20% slevu na díly. :wink:

PS: nepomohlo ani to, že servis zaplatil študáka, který po večerech na stránky pod různýma NIC psal kladné zkušenosti, byl okamžitě odhalen :mrgreen:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Ale po dobu záruky ano, neboť za nimi pak půjdu, kdybych chtěl cosi reklamovat. To považuji za solidní.
... Můj zájem je, abych při případné reklamaci neměl zbytečné potíže.
Z napsaného přímo čiší absence vlastních praktických zkušeností s reklamací čehokoli na autě v rámci záruky. Nu což, také jsem byl naivně důvěřivý...
Itall píše:Navíc jsem našel značkový servis, kde ceny jsou únosné i pro mě. Je dobré se předem domluvit. Jo, domluvit...
Dále je mým zájmem, by servis nebyl zbytečně předražený.
Nějak mi v těch kritériích chybí to hlavní a úplně nejdůležitější, totiž zda ten značkový servis skutečně dělá, co výrobce předepsal a za co zákazník v každém případě vždy zaplatí. Jinak je to totiž stále jen handrkování o ceně razítka do servisní knížky - či dnes už spíše jen o zápisu do firemní databáze.
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... Proto není na škodu předem se zeptat. I po vystavení této zlodějské faktury by patrně bylo možno se dohodnout jinak. Ani servis nemá zájem na tom, aby se rozkřiklo, že takto okrádá.
Tvoje naivita je přímo do nebe volající! Zkus uhádat např. zbytečně zaplacených cca 1700 Kč za dvě hodiny diagnostikování závady, když zákaznice servisu, samozřejmě značkovému, tu diagnózu dodala předem na papíře s rozpisem úkonů, které chce a které naopak nechce udělat. :evil:
Itall

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Itall »

Už jsem reklamoval, něco se podařilo, něco nikoliv. K tomu nikoliv by bylo potřeba více odborných informací a více tlačit na výměnu. Asi by to šlo, nebyl jsem dost důsledný, a to se musí.
Pokud se mi faktura nezdála, hádal jsem se. A uhádal jsem to. Od té doby se ptám předem a vše jde jako na drátku. Bez hádek.
Itall

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Itall »

Značkový servis pokládám za ten lepší, i když tomu tak být nemusí. Nejsem kompetentní hodnotit servis po odborné stránce. Nechci se tím zabývat. Život je krátkej, Návštěvníku, nemám jen to auto...
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:... Stačí pak pohrozit, že se tam podělíš o zkušenost a následně si do propáleného servisu nepřijede nikdo ani vyměnit ventilek na kole. ...
Mám nadstandardní vztahy s člověkem z reklamačního oddělení (takhle se to samozřejmě nejmenuje, vznosně jde o "péči o zákazníky") u Denzela ve Vídni. (Pozn.: Ty vztahy jsou natolik privilegované, že jsem měl možnost svézt se autem, které se zatím neprodává a do ruky ho ještě nedostali ani novináři, navíc jde o jediný kus v zemi.) Ale k věci: jestliže počátkem r. 2005 byly dle jeho slov v celém Rakousku ze sítě čítající 35 značkových servisů jedné nejmenované značky (nechci prozrazovat více) dobré dva, tak dnes ze 30 servisů už žádný.

Tedy se ptám: "Čím, komu a proč chceš dnes, pokud jde o značkové servisy, hrozit, když jediným výsledkem může být třeba jen to, že se dostaneš z louže pod okap?" A neber to, prosím, osobně, naneštěstí jsem stále ještě plný čerstvých dojmů (byl jsem i ve školícím centru pro mechaniky značkových servisů oné značky...).
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Já to s dovolením odparafrázuji:

Poněvadž
Itall píše:Nejsem kompetentní hodnotit servis po odborné stránce
a jelikož (motivy mohou být různé)
Itall píše: Nechci se tím zabývat

proto (zcela mylně)
Itall píše:Značkový servis pokládám za ten lepší
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

http://tinyurl.com/m84whsj

Dobře napsané! :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Colommbo »

Áno.... :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od skodovkar »

Tištěná média :D platit si u nás za pravicovou, levicovou či multikulti propagandu, respektive názory vyvolených novinářů? Proč? Jinak článek, se kterým nemám problém souhlasit.
Bartošovou jsem měl celkem rád, ale šlo to s ní z kopce už delší čas. Je to smutné, ale stalo se a upřímně řečeno, mě nic víc nezajímá. Můj život to obohatí naprosto stejně, jako když hokejisti přivezou zlato z mistrovství světa :idea: Pokud mi to cpou v televizi, tak přepínám na ZOOM :wink:
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Já jsem to sem ale nedával kvůli Bartošové, nýbrž kvůli úvaze o roli médií v soudobé společnosti, zejména pak té české, obecně.
Zamčeno