šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

Že vás to kluci ještě baví,ale tohle je taky dobrý. :D
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky ... zidel.html
Ale zeptám se jinak,nebyl by někdo ochoten pomoci s aplikací čističe palivové soustavy,výměnou svíček,oleje,vzduchového filtru jednomu nešťastníkovi,pravděpodobně z Prahy?Bohužel přišel na to,že jezdit na výměnu oleje(C2,A5/B5) po 30 tisících docela pozdě a teď má starostí nad hlavu,bo v servisu by mu nejradši vyměnili nejlépe celý motor. :twisted:
P.S.Třeba se ozve sám,ale mně to nedalo se nezeptat. :oops:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:Tak zrovna v případě tzv. chytrých televizorů jsou ve hře mnohem závažnější faktory, než je šizení údajů o příkonu.
Myslíš šmoulíky,jak se o nich zmínil pan Snowden? :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/aut ... position-1
Oba jmenované experty znám, nikdo z nich by tohle

(cit.) "Prvním mezníkem bylo uzavření takzvané Ženevské dohody z roku 1958 na půdě Evropského hospodářského společenství při OSN, které se pak začalo zabývat i problematikou typového schvalování vozidel." (konec cit.)

určitě neřekl, tím spíše pak nenapsal. Mezi Evropským hospodářským společenstvím (EHS), které mimochodem nemělo s OSN nikdy nic společného, a Evropskou hospodářskou komisí OSN (nikoli při OSN) je totiž asi tak stejně propastný rozdíl, jako mezi holínkami a hodinkami. Ach ti novináři...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Colommbo »

Ano, EHS bývalo protipólem RVHP a s OSN nemělo opravdu nic společného... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Jezevcik »

....a na rozdíl od OSN, kde Československo bylo jedním ze zakládajících států, v EHS nikdy nebylo.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Pitris »

Jezevcik píše:Pedro, v Mexiku jsou na papričky žabaři. Jalapeño je hlušina, dobrá akorát tak do pizzy. Fazole já rád, ale Indie a jejich chillies, to je jiná liga.
Brembo píše:Naga Morich :wink:
Já vyzkoušel i Trinidad Moruga Scorpion - jóó, ta už fakt pálí :twisted: A sorry za off topic....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:Ale zeptám se jinak,nebyl by někdo ochoten pomoci s aplikací čističe palivové soustavy,výměnou svíček,oleje,vzduchového filtru jednomu nešťastníkovi,pravděpodobně z Prahy?Bohužel přišel na to,že jezdit na výměnu oleje(C2,A5/B5) po 30 tisících docela pozdě a teď má starostí nad hlavu....
Už prozřel :?: :evil: Třeba to ještě někdo zachrání, ale pro mě je Praha už trošku z ruky :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Itall »

Co má za potíže, jaké auto, kolik najel?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

Italle klasika, C5 1.6 THP,přímovstřik.Jízda na hudlana,olej výše uvedený,servisní interval 30 tis.doporučený výrobcem,tedy v dobré víře dodržován. :evil: Auto najeto 100 tis.km,pocukává,rozvody dělány,vyměněné svíčky,neví jaké.Teď,jako bonus, kolem 2500-3000 ot. zajímavé zvuky z motoru,byl u nějakého vyhlášeného odborníka,který mu poradil sehnat si jiný motor,bo neví jestli to složí zpátky dohromady :shock: ,případně auto prodat do AAA. :twisted: Zjevně si na něm někdo mastí kapsu,já mu radím ať prožene motor očistnou kůrou jak palivové ta mazací soustavy,dá nové svíce a filtry a pochopitelně pak aditivum do paliva.Jenže on jaksi nemá kontakty na nikoho rozumného a sám si s tím moc neví rady,tak jsem ho dokázal na citroen fórum,případně ať se zkusí zeptat i zde,ale jaksi aktivně jsem se zeptal taky. :mrgreen:
EDIT: Tak omyl,pán je z Karlovarska. :D
Naposledy upravil(a) lengy60 dne čtv říj 08, 2015 11:55, celkem upraveno 1 x.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Jezevcik »

Pitris píše: Já vyzkoušel i Trinidad Moruga Scorpion - jóó, ta už fakt pálí :twisted: A sorry za off topic....
Tu jsem měl také. Na naši klasiku s plněným mletým, rajskou a knedlíky naprosto nevhodné :)
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Itall

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Itall »

lengy: Jo klasika, přímý vstřik s turbem je klasika? Na netu se lze dopátrat, že tyhle motory jsou dost průserové. Aspoň majitel může mít klid, že intervalem výměny oleje to pravděpodobně není, i když 30000 km interval na olej průšvihovému motoru bych určitě nedával. Babo raď, za mě - nepořizujte si turba s přímým vstřikem a Citroeny...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

Itall píše:lengy: Jo klasika, přímý vstřik s turbem je klasika? Na netu se lze dopátrat, že tyhle motory jsou dost průserové. Aspoň majitel může mít klid, že intervalem výměny oleje to pravděpodobně není, i když 30000 km interval na olej průšvihovému motoru bych určitě nedával. Babo raď, za mě - nepořizujte si turba s přímým vstřikem a Citroeny...
Tím klasika je myšleno klasické problémy,pokud používáš pleťovou vodu doporučenou výrobcem místo oleje.Jen tak mimochodem,v tomto případě se dolévá 3-4 l na 10 tis. :twisted:
Mezi klasiku počítám i jízdu na hudlana,tedy opět v duchu doporučení výrobce a PP,aby měl zákazník dobrý pocit,že má malou spotřebu a údaje v TP nejsou nesmysl. :twisted:
A přestaň se tady veřejně otírat o Citroen :lol: taky bych se u tebe mohl dnes na večer stavit. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Itall »

Jestli se nepletu, klasické problémy (konstrukční vady) zákazník nevyřeší - včasnější výměnou oleje a filtrů, výrobní vady by mohl vyřešit výměnou za díl, který už je OK, jestli se to vyplatí. Ať to prodá a koupí si auto, což nebude jednoduché. Ani prodat profláklý průšvih, ani vybrat něco lepšího. PSA ale už ne. To není otírání se, ale dobře míněná a podložená rada. Jinak se, lengy, klidně někdy stav, pokecáme :D .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

Itall píše:Jestli se nepletu, klasické problémy (konstrukční vady) zákazník nevyřeší - včasnější výměnou oleje a filtrů, výrobní vady by mohl vyřešit výměnou za díl, který už je OK, jestli se to vyplatí. Ať to prodá a koupí si auto, což nebude jednoduché. Ani prodat profláklý průšvih, ani vybrat něco lepšího. PSA ale už ne. To není otírání se, ale dobře míněná a podložená rada. Jinak se, lengy, klidně někdy stav, pokecáme :D .
Ale tam nejde vyloženě o konstrukční,tedy pokud nepočítám první motory,kdy byly problémy se špatně nalisovaným ozubeným kolem.V tomhle stavu se auto prodává hodně blbě,to tě očešou jak švestku na podzim. :lol: Jinak jsem dlouhodobým pozorováním vysledoval,že kdo používá normální olej a dává autu do těla,tak problém nemá.Ty mají ti,co jezdí s autem na spotřebu a dodržují servisní intervaly.Hele,já mám citrouše třetího a s žádným jsem nějaký zásadní problém neměl a to ten první měl najeto bůhví kolik a byl otlučený jak píšťalička. :mrgreen: Největší problém mají většinou ti,co si koupí nějakou kraksnu bez historie,pokud možno 2-3 v jednom a pak se nestačí divit a řvou,co si to koupili za krám.Nejbližší problémový C má moje starší dcerka,která si koupila C3 od bratrance(to byl nápad) :lol: a teď se nestačí divit. :evil: Ségra a mladší dcerka mají C4 a žádný problém není.
S tím stavením se to byl jen takový šťouch,nevím ani kde bydlíš,jen si myslím,že někde směrem na jih,kam jsem měl dnes odpoledne namířeno.Jenže z toho sešlo,respektive mi mágové zapomněli jaksi sdělit,že to bude v jinou dobu,takže někdy ve 2 ráno bys asi nadšen nebyl. :lol: Na druhou stranu,co bys asi tak viděl na služební FII 1.4 16V s 270 tis.km. :o Ale někdy bych si mohl udělat výlet se svým strojem s determálními skly :lol: ,abys viděl,že se dá v autě velmi pohodlně sedět a zároveň se v něm neuvařit. :mrgreen: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Pedro »

Citro uz dobrovolne nikdy. Leda kachnu. No z F uz zadne auto. Cest vyjimkAm. Zde souhlas s Itallem.
Zamčeno