šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Jezevcik »

Pedro, v Mexiku jsou na papričky žabaři. Jalapeño je hlušina, dobrá akorát tak do pizzy. Fazole já rád, ale Indie a jejich chillies, to je jiná liga.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Pedro »

Italle,co si uvarim a tepelne vosefuju,neni problem. Ani se smetanovou vomajdou 35'/,.
Tome,jsem jen konzument,navic deformovany Mexiko-palihub.
Posledni dobou shanim Habaneros,kdyz neni jina moznost,beru od znameho papricky z Calabrie nebo experimentuji co noveho vidim po obchodech. Ale origo Tabaskem,obou barev,nepohrdnu.
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Není potřeba mě citovat,já si pořád dobře pamatuji co kde řeknu či napíšu.Takže velmi dobře vidím,že na některé mé otázky,zřejmě záměrně nereaguješ,odcituješ pouze to co se ti v daný moment hodí atd...
Konečně jsem se dostal k tomu, abych si důkladněji přečetl článek v odkazu, který jsi sem před nějakou dobou dal ( http://fleischhans.blog.idnes.cz/c/4781 ... -mlci.html ).
Abych vyvrátil tvé podezření z mé záměrné selektivity, vyjádřím se alespoň k tomuto: (citace z článku)

"Jmenované vozidlo bylo pod naším drobnohledem dlouho a sledovány byly všechny systémy podezřelé na popisovanou závadu lehkého cuknutí a následně subjektivního pocitu slabšího výkonu.

Sledováním vyšlo najevo, že toto vozidlo Ford Mondeo disponuje režimem, který zcela jistě nemůže plnit emisní limity, ale je to jeho ochrana před problémem, který může být vyvolán třeba i nekvalitním palivem. Ovládací ventil pro recirkulaci části spalin se během jízdy zavřel a přestal zcela pracovat, evidentně a cíleně. Stát se toto při emisním testu, bylo by nemožné, aby vyhovělo na emisní limity oxidů dusíku. Ani v jednom případě jsme nenalezli v paměti závad žádnou závadu. Systém tedy EGR odstavil aniž by indikoval nějaký problém. Pokud jej indikoval, pak jej nezapsal do paměti závad. Zda toto emisní chování patří do schválených postupů silně pochybuji."

Mé vyjádření: Autor si dokáže ve dvou za sebou jdoucích odstavcích odporovat. Proč? Inu proto, že "vypnutí EGR ventilu", samozřejmě v zavřené poloze, jak jest psáno, při které by vůz emisní limity pravděpodobně nesplnil, by se projevilo "subjektivním pocitem vyššího výkonu", nikoli "slabšího", jak autor uvádí. Co se týče "šetření močovinou", tak bychom se dostali do problematiky Euro 6, o níž se, a to znovu snad už po sté opakuji, nebavíme, jelikož se tu nebavíme ani o tom, že či zda v případě Euro 6 VAG podváděl, resp. podvádí, nebo ne.
Itall

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Itall »

Tož, Mondeo bude určitě v pořádku, jináč by se auto podvodné značky a nedejpřírodo i stejného modelu muselo ihned prodat :D .
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Občasné problémy s tahem motoru (benzínového!) v otáčkách nad 4000/min. značkový servis vyřešil k mé plné spokojenosti, byť za cenu zvýšení průměrné spotřeby o cca 1 litr/100 km, tedy s největší pravděpodobností nikoli na margo zvýšení produkce NOx.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Brembo »

Jezevcik píše:Pedro, v Mexiku jsou na papričky žabaři. Jalapeño je hlušina, dobrá akorát tak do pizzy. Fazole já rád, ale Indie a jejich chillies, to je jiná liga.
Naga Morich :wink:
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Brembo »

Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Citace z odkazovaného článku:
"Nemecký minister dopravy informoval, že žiadna iná automobilka okrem Volkswagenu s emisnými testami nemanipulovala. Informáciu priniesla v piatok agentúra Reuters."
(Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/8025683/ina-znacka ... z3nkgDHQiB)

Speciálně pro lengy-ho: to, že všichni využívají mezer v metodice měření, je něco zcela jiného, než to, co udělal VAG! :idea:
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

V kontextu celé aféry se navíc ukázalo, co je vlastně zač ADAC: nikoli nezávislý autoklub, ale nástroj VAGu na ohlupování motoristů. A opět i on (ADAC) je v tom sám, žádný další z významných evropských automotoklubů si "nesmočil".
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od skodovkar »

Ale já pořád nechápu, k jaké nápravě dojde, když bude odstraněn "podvodný SW"? V běžném provozu by to mělo mít nulový dopad, či ne? :shock:
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Ne tak, ba právě naopak: oním podvodným SW je totiž ten, na který auto za normálních okolností, tedy mimo oficiální měření, jezdí. Jinými slovy, dopady "opravy" by byly ty, že ta auta budou jezdit citelně hůře, navíc s vyšší reálnou spotřebou.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od skodovkar »

Takže nedojde k odstranění nastavení pro testování, ale toto nastavení se naopak rozleze do běžného provozu? *hurónský smích* Takže nejrychlejší diesely v USA asi takovéto? https://www.youtube.com/watch?v=9yHl24QynOM
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Hombre »

skodovkar píše:Ale já pořád nechápu, k jaké nápravě dojde, když bude odstraněn "podvodný SW"? V běžném provozu by to mělo mít nulový dopad, či ne? :shock:
Příplatek za eco auto při koupi, na to navazuje stupeň EURA 1-10???? kdy město stanoví možný vjezd, kdo ho nemá , musí se vyplatit povolenkou......nebo odstavit káru u značky města...atd. Jak lidem za každou pičo..u cálují peníz, tak jsem zvědav , jak oni budou cálovat za oprávněné zase majitelům koupených kár. Já bych jim nacáloval vše i psychologickou újmu, že jsem jezdil v káře a ničil životní prostředí , protože jsem zelený tak , že mám i zelené slipy s kondomy. Nechal bych si zaplatit i tryčka s logem nejekologického auta, to samé za 5 - ti letou reklamu na zadním skle pátých dveří škodovky........a bylo by na nové :mrgreen:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Brembo »

Lengy má pravdu. VAG v tom nie je sám http://www.zive.sk/clanok/108762/testy- ... to-odmieta
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Tak zrovna v případě tzv. chytrých televizorů jsou ve hře mnohem závažnější faktory, než je šizení údajů o příkonu.
Zamčeno