SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

davidTJ

SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od davidTJ »

Ahojte páni,

Tak na Primerke mi nakoniec asi praskla reťaz alebo skočil rozvod, v lepšom prípade iba odišiel rozdeľovač.

Auto za jazdy zdochlo a už neštartuje, len točí štarterom. Stalo so to pri podradení z trojky do dvojky. :cry:


Hľadám lacnú náhradu do nejakých 800eur. Našiel som Toledo 1,8 65kW http://auto.bazos.sk/inzerat/46549203/S ... i-65Kw.php

čo na to vravíte? Diely sú za facku...motor by mal byť spoľahlivý ale chcem vedieť vaše názory na toto auto. S majiteľom som volal, vraj zospodu bez korózie, vymenených veľa dielov, garážovane a že vraj úplne v poriadku.

čo na to vravíte?
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od NOVON »

Ale jo,jednoduché auto s levnými díly a velkým kufrem..Jen bacha na tu korozi karoserie..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od jerome »

davidTJ píše:Ahojte páni,Tak na Primerke mi nakoniec asi praskla reťaz alebo skočil rozvod, v lepšom prípade iba odišiel rozdeľovač...
Hľadám lacnú náhradu do nejakých 800eur. Našiel som Toledo 1,8 65kW
Podla mna by bolo rozumnejsie opravit tu Primeru :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od NOVON »

Taky možnost jak píše Jerome..Neboť takovou kvalitu u Toleda nenajdeš..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
davidTJ

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od davidTJ »

na Primere mám hrdzavé prahy a vzadu bola búraná tak to tam hrdzavie, rozvody sú tam dve reťaze - cena so všetkým 300 eur, treba spraviť predné aj zadné brzdy 100 eur, zadné tlmiče aj dorazy 100 eur, predné čapy, manžety a horné ramená 150 eur.....prasknuté výfukové zvody, predné sklo je poškriabané riadne plus prasklina v zornom poli, prasknutý tisíchrán na ABS, stále ho zopína + niekedy ani nejde atď...myslím že auto už dožilo :cry:

Potrebujem to len tak do práce v lete po zlých cestách, ako pracanta......Mám ešte Mazdu 6 2,0 ale tu nechcem drať.

Najviac mi teda bude ľúto toho skvelého podvozku, ale tak Mazda mi to vynahradí.
Návštěvník

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od Návštěvník »

Myslím, že s tím Toledem by to bylo "z louže pod okap" (či jak to správně zní): byl to střep, už když se objevil na trhu, a smysl měl pouze s motorem 1,9TDI - kvůli nízké spotřebě a již zmíněnému velkému kufru.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od jerome »

davidTJ píše:na Primere mám hrdzavé prahy a vzadu bola búraná tak to tam hrdzavie, rozvody sú tam dve reťaze - cena so všetkým 300 eur, treba spraviť predné aj zadné brzdy 100 eur, zadné tlmiče aj dorazy 100 eur, predné čapy, manžety a horné ramená 150 eur.....prasknuté výfukové zvody, predné sklo je poškriabané riadne plus prasklina v zornom poli, prasknutý tisíchrán na ABS, stále ho zopína + niekedy ani nejde atď...myslím že auto už dožilo :cry:
Niekedy je lepsia investicia do auta co mas.Ma svoje roky tak nieco pyta. Kupis druhe a je to kocka v mechu. A jak pise Navstevnik tie Toleda boli jedny z najkazovejsich aut. Aspon podla TUV :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
davidTJ

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od davidTJ »

Tak som bol na to pozrieť

Otvoril som viečko oleja, dedo skúsil naštartovať a vačky sa točili..tak snáď by to reťaz nemala byť...

modul do rozdeľovača mám , skúsim ten vymeniť a dúfam že bude moja P11 zase pojazdná..aspoň do leta do práce :wink:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od jerome »

No vidis :wink: a tolko paniky... :mrgreen: No jasne ta P11 bolo este poctive auto
Obrázek
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
davidTJ

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od davidTJ »

v utorok to dávam známenu spraviť, hovoril tiež že asi rozdeľovač..alebo immobilizér......potom dám vedieť ako to dopadlo :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od Pitris »

davidTJ píše:na Primere mám hrdzavé prahy a vzadu bola búraná tak to tam hrdzavie, rozvody sú tam dve reťaze - cena so všetkým 300 eur, treba spraviť predné aj zadné brzdy 100 eur, zadné tlmiče aj dorazy 100 eur, predné čapy, manžety a horné ramená 150 eur.....prasknuté výfukové zvody, predné sklo je poškriabané riadne plus prasklina v zornom poli, prasknutý tisíchrán na ABS, stále ho zopína + niekedy ani nejde atď....
davidTJ píše:Hľadám lacnú náhradu do nejakých 800eur.
Těch 800€ Ti asi bude stačit na opravu Nissana, a ještě budeš vědět co máš.
A to skoro 20let staré Toledo bude rezavět taky....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
davidTJ

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od davidTJ »

Opravovať to už fakt nejdem, nemá to zmysel..sú tam ešte ´dalšie veci ktoré som nespomenul ako napr vybité silentbloky motora a prevodovky.... :wink:

keby som však našiel zachovalú P11 s SR20DE motorom tak hneď beriem.

O tom tolede viem že to bude mať horší motor, podvozok oničom( je postavený na základe Golfa2) , je to veľké auto na malom podvozku....len je to lacné, diely lacné, pracant by to mohol byť dobrý aj keď jazdnými vlastnosťami sa primere nemôže urćite ani rovnať :wink:
Návštěvník

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od Návštěvník »

Nyní máš dobré auto, ale ve stavu šrotu, a chceš si pořizovat něco, co tím šrotem bylo vždy? :o :shock: :?
davidTJ

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od davidTJ »

:D už nie, na model ako taký kašlem, toto bol len dobrý inzerát, a už je predané, dlho sa neohrialo...

zaujíma ma ešte, čo by ste vy kúpili ak by ste mali teda 1000 eur na auto, kľudne sa vyjadrujte, zaujíma ma váš názor :wink:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: SEAT Toledo 1 1,8 65kW- kúpa

Příspěvek od jerome »

Mozno nieco do rodiny :wink: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět