Re: Benzin, nafta, LPG, CNG....

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Benzin, nafta, LPG, CNG....

Příspěvek od NOVON »

Modelář: Své 2 auta máme benzínové,2.0 Audi a 1.6 s LPG Megane..Mě se ten chrochtáček tak nějak při jízdě líbí,jsem klidný jezdec ( UŽ).Líbí se mi ten tah odspodu,Audi tahá taky odspodu,ale ten diesel je něco jiného..Teď jsem jel 40 km trasu s tím TDi a dostal jsem se na průměr 3,7 litrů..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Benzin, nafta, LPG, CNG....

Příspěvek od Brembo »

siet čerpacích staníc s nekvalitným palivom. Zaujímavé je,že tentoraz ide najma o N95,nafta len ojedinele. http://www.topky.sk/cl/10/1478739/Inspe ... tne-palivo
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: Benzin, nafta, LPG, CNG....

Příspěvek od Návštěvník »

Vacsinou pumpy neznackove, az na eni. A s tym metrom, ak je to pravda, tak tiez ziadna katastrofa.
Návštěvník

Re: Benzin, nafta, LPG, CNG....

Příspěvek od Návštěvník »

Problém je v tom, že na rozdíl od informací občas poskytnutých ČOI, se zde nedovídáme vůbec nic o příčinách udělení pokut, tj. o důvodech ne-kvality paliv. Některé totiž mohou být pro motor vyloženě nebezpečné (např. vysoký podíl lihu v benzínu), jiné způsobují třeba "jen" horší startovatelnost studeného motoru.

P.S.: BA98 bez bio se dá pořídit na malých letištích s provozem UL "hraček" :) . Jenže minulou sobotu stál např. v Nymburku 37 Kč za litr.
Odpovědět