Rada ohledně 5W-40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
testus

Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od testus »

Zdravím vespolek,
jsem před výměnou oleje v motoru a mám za stejnou cenu na výběr mezi Total Quartz 9000 5W-40 a Divinol Syntholight 5W-40.
Provozní podmínky: motor 1,6 atmo s variabilním časováním ventilů, v drtivé většině krátké jízdy - auto jezdí každý den a je garážované v garáži bez topení, měním po 9 - 10 tis. km (tj. jednou ročně).
Mám se rozhodnout podle toho jak se mi líbí obal, protože jsou nastejno, nebo je v mých provozních podmínkách důvod pro některý z nich.

Díky za radu.
Naposledy upravil(a) testus dne pát črc 15, 2016 12:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od Pitris »

Je to celkem jedno - Total jsou Frantíci a Divinol Germáni.... Výměna po 10-ti tkm je podstatnější.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
testus

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od testus »

Díky, takže to je to fuk. Vezmu tedy Divinol, protože mám obchod s ním blíž... :) . Akorát škoda, že nedělají ani Total ani Divinol 4l balení. V motoru mám 3,3l a mezi výměnami nedolévám. Jak dlouho vydrží načnutý olej? ... že bych měl po dvou letech zbytků na jednu náplň.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od Pitris »

Řekl bych, že když kanystr po odlití části oleje znovu uzavřeš tak by za 2roky neměl být ještě žádný problém....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od Návštěvník »

... a keby si sa trošku pozrel na špecifikáciu tak Total je ASI ešte API SM a Divinol API SN čiže aj dľa pánov olejárov by mohol byť o ten "chlp" "lepší"....
Návštěvník

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od Návštěvník »

... a total samozrejme robia v 4l aj 5l balení... ale ako by ti to pomohlo neviem lebo je lepšie ak v 1l fľaši ostane 7dcl. ako keď v 4l ostane 7dcl.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:... a keby si sa trošku pozrel na špecifikáciu tak Total je ASI ešte API SM a Divinol API SN čiže aj dľa pánov olejárov by mohol byť o ten "chlp" "lepší"....
... a keby si sa Ty trošku pozrel čo tu píšem, tak by si vedel že pri výmene po 10-tich tkm je to celkom jedno... :P :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od Návštěvník »

Ja veľmi dobre viem čo tu píšeš... a sám dobre vieš že SN je "lepší" ako SM... ak by si mal dve fľašky vedľa seba za rovnakú cenu vezmeš ktorú? SM či SN?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od Pitris »

No přiznám se že když by byla možnost jakékoliv volby, tak SJ nebo SL. Ale je pravda, že když SM nebo SN, tak asi fakt to SN....Ale po 10-ti tkm je to opravdu vcelku jedno.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
alda147

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od alda147 »

Návštěvník píše:... a keby si sa trošku pozrel na špecifikáciu tak Total je ASI ešte API SM a Divinol API SN čiže aj dľa pánov olejárov by mohol byť o ten "chlp" "lepší"....
Total je API- SN
Návštěvník

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:...ak by si mal dve fľašky vedľa seba za rovnakú cenu vezmeš ktorú? SM či SN?
A tys je měl fyzicky vedle sebe, třeba na pultě? Já jen, že údaje z e-shopů nebývají aktualizované.
testus

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od testus »

Tak jsem obchody obvolal a stav je tento: Divinol je vyprodaný a byl SM (proto ten výprodej). Total mají (v jiném obchodě) obě specifikace, takže co si prý vyberu. Čtyřlitrové balení nevedou. Každopádně díky za odpovědi.
Odpovědět