Racing oils

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Racing oils

Příspěvek od Návštěvník »

Prídavný chladič je bežne dostupná vec.... či sa v CR vyrába neviem ale kúpiť sa dá dnes všetko a je toho kopec.... nájsť miesto v motorovom priestore a ideš....
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Racing oils

Příspěvek od Durex »

Tak tak. Google a hledej. Pak by to chtělo ještě set hadic a najít vhodné místo. A pak taky to dobře zapojit ;) Taky bych si tam dal čidlo na teplotu a budík ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Máchal

Re: Racing oils

Příspěvek od Máchal »

Návštěvník píše:
Hajes píše:... i kdyz se to auto tvari sportovne.
:P :mrgreen:
To jsem se taky zasmál :D
Hajes

Re: Racing oils

Příspěvek od Hajes »

jo je to srandovne smutny marketing - pritom vsechny auta nalezi do specifikace SCC (Shopping Cart Championship) ROFL Co by delali automobily bez tuneru co si kupuji "sportovni" auta :-D
Hajes

Re: Racing oils

Příspěvek od Hajes »

Durex píše:Tak tak. Google a hledej. Pak by to chtělo ještě set hadic a najít vhodné místo. A pak taky to dobře zapojit ;) Taky bych si tam dal čidlo na teplotu a budík ...
pridavny chladice jsou na netu bez pochyb.

Jen to nikdo nedelal ani na zahranicnich forech - musim vymyslet jak to zapojit.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Racing oils

Příspěvek od Durex »

To,že to nikdo ani na zahraničních forech nedělal neznamená,že to tak někdo nemá,resp že je to složitý. Já bych asi pár nápadů měl :lol: Akorát zapomeň na to,že si prostě koupíš nějakou sadu a za hodinu to bude na autě … Taky ti nikdo neřekne,jakej chladič koupit. Aby to nebylo moc a nebo málo. Proto je dobrý sledovat teplotu oleje … Taky je třeba počítat s tím,že si vyrobíš další možný potenciální zdroj poruchy resp úniku oleje. Proto ze začátku je dobré to často kontrolovat.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Hajes

Re: Racing oils

Příspěvek od Hajes »

Durex píše:To,že to nikdo ani na zahraničních forech nedělal neznamená,že to tak někdo nemá,resp že je to složitý. Já bych asi pár nápadů měl :lol: Akorát zapomeň na to,že si prostě koupíš nějakou sadu a za hodinu to bude na autě … Taky ti nikdo neřekne,jakej chladič koupit. Aby to nebylo moc a nebo málo. Proto je dobrý sledovat teplotu oleje … Taky je třeba počítat s tím,že si vyrobíš další možný potenciální zdroj poruchy resp úniku oleje. Proto ze začátku je dobré to často kontrolovat.
to je mi jasny, vse je experiment.

Normal teplota oleje je kolem 90st C - s chladicem se to asi nikdy neohreje :-D

Momentalne sem chtel zvetsit heatsink na stavajicim chladici, pokud to ma smysl.

V zime ten chladic oleje zase bude na skodu nejspis bo bude moc chladit.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Racing oils

Příspěvek od Durex »

Tak udělat si zakrytí chladiče na zimu je asi to nejmenší ... A co se toho výměníku týká,tak pokud bude teplo a budeš topit pod kotlem,jako že teda topíš,tak tvůj poslední nápad nepomůže. Navíc mám pocit,že ten výměník spíš olej ohřívá,než aby chladil ... Je tam určo kvůli rychlejšímu ohřátí oleje. Takže bych šel cestou přídavnýho chladiče. Asi bych nekupoval moc velkej. Na vzduchem chlazený motory stačí malá kostka. Takže tady bych se držel při zemi. A pak sledovat tu teplotu a podle toho by se vidělo.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Hajes

Re: Racing oils

Příspěvek od Hajes »

servis manual pise, ze je to chladic oleje - evidentne moc nefunguje bo teplota chladici smesi se nepohla vubec v zavislosti na teplote oleje.

Co je to mala kostka? 10x10cm bude stacit?

Otazka kam to napojit. Ze zadu motoru je svod/trubka co vede z turba zpet do vany. V predu jedine nekde pod filtr nebo kolem cerpadla.

Co ty mas za napad, jak to udelat prosim te?
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Racing oils

Příspěvek od Durex »

Jsou ještě i jiné možnosti. Každopádně si myslím,že sem poradil už dost. Svoje zkušenosti jsem nenabyl za den a zadarmo a proto nemám v úmyslu je tady jen tak házet do placu. Asi se ti to nebude líbit,ale měl by si mě chápat. Když projevíš více samostatnosti a povede se ti to,budeš mít o to větší radost. Abych nebyl úplná kurva,tak osobně bych začal tím,že si seženu z manuálu skicu,jak vypadá mazací okruh,kde je hlavní mazací kanál atd. Pak bych se podíval na nabídku chladičů a hadic. Vybral bych něco cenově dostupnýho a začal myslet,kam to dám. Když bych si našel místo,tak bych to objednal. Pak odstrojit auto,zvednout ho a tunit ;) Určitě pomůže se podívat na pár upravených aut - tím nemyslím rádoby tuning,ale opravdu upravený auta jako celek. V tom tvém případě totiž asi nebude stačit do gůglu napsat TDI+chladič oleje ...
Naposledy upravil(a) Durex dne úte dub 28, 2015 13:40, celkem upraveno 1 x.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Racing oils

Příspěvek od Pitris »

Možná by mohl stačit chladič oleje i z motorky chlazené vzduchem a olejem (např. Suzuki Bandit 1200) anebo mrknout na jiný podobný VWmotor, kde už je chladič oleje namontovaný - a poptat se majitele.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Racing oils

Příspěvek od Durex »

Taky možnost,ale sežene buď jetej,kterej bude rozsekanej,nebo jetej drahej rozsekanej svařenej a nebo kurva drahej skoro novej :lol: Přídavný chladiče na auta a nový jsou daleko levnější ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Hajes

Re: Racing oils

Příspěvek od Hajes »

Durex píše:Jsou ještě i jiné možnosti. Každopádně si myslím,že sem poradil už dost. Svoje zkušenosti jsem nenabyl za den a zadarmo a proto nemám v úmyslu je tady jen tak házet do placu. Asi se ti to nebude líbit,ale měl by si mě chápat. Když projevíš více samostatnosti a povede se ti to,budeš mít o to větší radost. Abych nebyl úplná kurva,tak osobně bych začal tím,že si seženu z manuálu skicu,jak vypadá mazací okruh,kde je hlavní mazací kanál atd. Pak bych se podíval na nabídku chladičů a hadic. Vybral bych něco cenově dostupnýho a začal myslet,kam to dám. Když bych si našel místo,tak bych to objednal. Pak odstrojit auto,zvednout ho a tunit ;) Určitě pomůže se podívat na pár upravených aut - tím nemyslím rádoby tuning,ale opravdu upravený auta jako celek. V tom tvém případě totiž asi nebude stačit do gůglu napsat TDI+chladič oleje ...
nebud Cech, kazdej umi neco jineho :-D Ja muzu poradit z necim jinym. Cim vic sdilis, tim vic dostanes zpet. Tenhle koncept v Cesku uplne umrel.

Na svych cestach po svete jsem zjistil jednu vec...Cesi neumi spolupracovat a mysli, ze vse umi ;-) Vysledek teto mentality je videt na urovni Ceske Republiky ;-)
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Racing oils

Příspěvek od Durex »

Asi tě zklamu. Sem čech a sem na to i hrdej (pořád ještě :lol: ) A bohužel za to sdílení si toho moc nekoupím (většinou kupuju vybavení do dílny,abych byl zase o kousek dál ...). Dobrej pocit je fajn,ale každej dobrej skutek je po zásluze zle potrestán ... Navíc mě nemůžeš nařknout z toho,že bych neporadil. Naopak bych mohl tvrdit,že si línej cokoliv dělat a vymejšlet ... Navíc já v ničem nepotřebuji pomoct :lol: A servisem se bavím,ale za dobrý slovo to ani kamarádům nedělám. I když cena napoví,že se jedná o známého :lol: Ale to je maximum,co mohu udělat. Kdyby si měl na cestě problém a já mohl pomoci,tak pomůžu. S tím problém nemám. Ale tohle je jinej případ ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Hajes

Re: Racing oils

Příspěvek od Hajes »

Durex píše:Asi tě zklamu. Sem čech a sem na to i hrdej (pořád ještě :lol: ) A bohužel za to sdílení si toho moc nekoupím (většinou kupuju vybavení do dílny,abych byl zase o kousek dál ...). Dobrej pocit je fajn,ale každej dobrej skutek je po zásluze zle potrestán ... Navíc mě nemůžeš nařknout z toho,že bych neporadil. Naopak bych mohl tvrdit,že si línej cokoliv dělat a vymejšlet ... Navíc já v ničem nepotřebuji pomoct :lol: A servisem se bavím,ale za dobrý slovo to ani kamarádům nedělám. I když cena napoví,že se jedná o známého :lol: Ale to je maximum,co mohu udělat. Kdyby si měl na cestě problém a já mohl pomoci,tak pomůžu. S tím problém nemám. Ale tohle je jinej případ ...
chapu, taky sem mel takove mysleni v roce 2005. V roce 2008 sem to pochopil a od te doby jsem extremne bohatej ;-)

S tou lenosti souhlasim, ale neni lenost jako lenost :-D Proc ztracet cas uz vymyslenym, kdyz muzes makat na necem jinym co predas dal. Pokud nejsi nemocny patentovyma teoriema.

Vidis ja jsem CNC obrabec a konstrukter. Kdyby si nechal patentovat co sem predal dal, tak uz nemusim dneska delat. Proc? Tak se nikdy nic nenaucis a timto vzdy najdes lidi co vi vic jak ty - co te posunou dal nez si myslis. Pokud samozrejme nezijes v domeni, ze uz vse vis ;-)

Ale dik za info.
Odpovědět