Proplach motoru

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Autoxxxrady

Re:

Příspěvek od Autoxxxrady »

Návštěvník píše:kedysi som tuna cital o uzivanie konkora k preplachu motora. vyzkusal som a bol som velmi spokojny. konkor som vypustal po desatminutovom volnobehe uplne cierny. motor bol po preplachu vyrazne tisi a prestaly klapat zdvihaky .
Jsi deset minut nechal běžet motor na olej Konkor?
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Průplach motoru

Příspěvek od Pedro »

Konkor 101,no kdysi jsem,z nouze,musel použít na rozhýbání a konzervaci pohyblivých částí plovoucích třmenů. Samozřejmě melouch,jak jinak. No a za měsíc rozborka,vyčištění znova. A už zase s WD.
Konkor mi to totál zalepil.
Možná,kdyby byl k mání ten starej,klasickej,co jsme měli na sapíky... :mrgreen:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Průplach motoru

Příspěvek od jerome »

Ještěr píše: A možná hloupá otázka - pokud bych ho lil do válců, tak bude asi lepší pak hned vyměnit olej, viď? Já jen jestli v praxi třeba 2 deci stávající náplni uškodí, nebo se po ohřátí motoru odpaří a motor ty výpary sežere přes odvětrání ? I když bůhví kolik ho tam nakonec proteče...mám asi i horší kompresi, z kopce zařazená jednička blbě auto udrží. Už se i trochu zvedla spotřeba benzínu/plynu, tak bych to potřeboval co nejdřív řešit. A jako poslední variantu bych mu dal nažrat tý nafty, jak jsi mi radil :twisted:
Tu starou lambdu jsem našel 8)
Ak by si tie kruzky vyskusal "odlepit" Konkorom alebo naftou tym sposobom ze ich nechas posobit naliate na valce urcite je treba vymenit ten olej lebo su to "prisady" ktore tam nemaju co robit. Zostane ti tam 2 deci ale nie cisteho "uvolnovaca" kdezto mix olej-uvolnovac a ked dolejes zvysny novy olej tak to bude :wink: Ta moja metoda co som spominal je nieco podobne akurat ta nafta posobi na kruzky aj pri prevadzke tj zohriaty motor a mozno je tym padom ucinnejsia. samozrejme tam zas posobi na cely palivovy system + vstrekovace ale viem ze ten chalanisko co to neumyselne skusil sa zbavil miznutiu oleja a podnes ziadny problem ktory by vznikol pouzitim nafty na aute nema. byt tebou by som to skusil tesne pred vymenou oleja lebo tej nafty tam prepadne ozaj dost :?
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ještěr

Re: Průplach motoru

Příspěvek od Ještěr »

Hmmm, asi se přestanu bát a půjdu do toho. Kolik bys dal nafty na 50l benálu?
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Průplach motoru

Příspěvek od jerome »

Fuuu chlape to je tazka otazka. Tolko kolko zostalo tipkovi ktory do nej dotankoval benzin :mrgreen: Fakt neviem aky % podiel by to mal byt ale ten mix co som ja nalial znizil oktanove cislo natolko ze ked som do prazdnej nadrze nalial 20l bandasku tohto mixu tak som sa ledva doplazil na Shell-ku a dotankoval 20l V-Power 100 okt. :mrgreen: Potom to uz motor nepoznal :wink: Este mi niekto radil aby som to nechal odlezat v bandaske pred tym jak to nalejem do nadrze lebo vraj nafta spadne dole a benzin odcerpam ale to bolo tak zmiesane ze toto sa nestalo ani po 2 dnoch. Takto to miesat od oka je zlozitejsie. Asi by som skusil 20l benzinu + 5 l nafty a mal po ruke dalsi benzin keby auto nahodou moc kaslalo :mrgreen: Treba to nejako ulahodit aby sa na to dalo v pohode jazdit. A hlavne si pravidelne vsimat mnozstvo oleja v motore :!:
Ta metoda naliatia na valce je az na to ze musis dat dole hlavu jednoduchsia ze nechas posobit,vymenis olej a testujes ci to pomohlo. Ak by to nepomohlo tak prekruzkovat + pretesnit ale to uz je na tom ako velmi mas to auto rad :D
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ještěr

Re: Průplach motoru

Příspěvek od Ještěr »

Počkej-na ten konkor sundat hlavu? Já to myslel jen to tam stříkat otvorem pro svíčky a ručně protáčet...
To překroužkování je strašnej ranec (cca 25tis.), nehledě na to, že většině lidí to pak po pár tis. km zase začne olej žrát. A taky mi kdosi psal, že se mu zvedly tlaky a motor odešel na klice...prostě souměrně opotřebovaný motor nezvládl jen částečnou GO. Pak by to chtělo nechat udělat kliku, šály...a to jsme na nesmyslný raketě. Jiný motor na vrakovišti stojí od 5 tis, takže tak. Ještě mám možnost petroleje, který v práci používají do proudového rozmrazovače kolejí. Nebo je to kerosin? A teď mě nenadávejte, fakt nevím...
EDIT: je to přesně tento na fotce: https://picasaweb.google.com/lh/photo/R ... Jy0liipFm0
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Průplach motoru

Příspěvek od jerome »

Mozno by stacilo cez tie sviecky ale ucinnejsie je pretacat a potom to tam nechat isty cas posobit. Inak tych 5l na 20l by bolo asi moc. nejake 2l by stacili tj 10% objemu. Za predpokladu ze mal tipek pred tankovani prazdnu nadrz tj cca 5l a dolial 30l (tolko som dostal toho mixu) to bolo 17% objemu a to uz auto kaslalo.
Viem ze opravovat auto je dost velka investicia ale zas kupit ojazdeny motor je kocka v mechu a nevies co tomu bude za nejaky cas. To radsej jazdit tak jak je to teraz :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Průplach motoru

Příspěvek od Návštěvník »

Bacha, dnešní petrolej už nemá ty uvolňovací vlastnosti, jako ten z doby před 30 lety! Letecký petrolej pro proudové motory Jet A1 se dá koupit i v malém, ale zda by se k danému účelu hodil, to netuším. Chtělo by to napřed vyzkoušet, třeba na zakarbonované koncovce výfuku 2T motoru.
Ještěr

Re: Průplach motoru

Příspěvek od Ještěr »

Motor z vrakáče je sázka do loterie, to je jasný, nicméně kdyby tenhle kleknul, nic jiného by mi stejně asi nezbylo. Ale snad nebude tak zle. Jinak k tomu petroleji do proudových motorů - kolega mi ho natočil petflašku, na chatě s ním občas na terase svítím v petrolejce. zkusím do něj šoupnout něco zakarbonovanýho :wink:
Autoxxxrady

Re: Průplach motoru

Příspěvek od Autoxxxrady »

Koliesko motorové oleje čistí všechny. To je v pořádku, že ti byly doporučeny. Ale jsou ještě lepší oleje na čištění. Za 1) nevim jak si je měnil a za 2) pokud ti nestačí jejich schopnosti, tak musíš použít lepší. A do 20let starého motoru 5W-30 dát můžeš. A nebo musíš použít 5W-40 nebo 5W-50 jiného výrobce s vyšší aditivací. Existují samozřejmě i oleje 5W-40 a 5W-50 s vyšší aditivací než používa Mobil
Ale Mobil 0W-40 má MB 229.5 a to je good. Tam záleží jak si ho měnil. Jak dlouho jsi ho tam nechal?
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Průplach motoru

Příspěvek od jerome »

Autoxxxrady píše:Koliesko motorové oleje čistí všechny. To je v pořádku, že ti byly doporučeny. Ale jsou ještě lepší oleje na čištění. Za 1) nevim jak si je měnil a za 2) pokud ti nestačí jejich schopnosti, tak musíš použít lepší. A do 20let starého motoru 5W-30 dát můžeš. A nebo musíš použít 5W-40 nebo 5W-50 jiného výrobce s vyšší aditivací. Existují samozřejmě i oleje 5W-40 a 5W-50 s vyšší aditivací než používa Mobil
Ale Mobil 0W-40 má MB 229.5 a to je good. Tam záleží jak si ho měnil. Jak dlouho jsi ho tam nechal?
Sekol si sa toto malo ist do vlakna Bishop´s :P
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Autoxxxrady

Re: Průplach motoru

Příspěvek od Autoxxxrady »

To neni o Bishopu .)
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Průplach motoru

Příspěvek od Durex »

Včera jsem si přetěsňoval ventilové víko a tak se chci podělit o 3 obrázky :lol:
Takto vypadá motor po 350 000 km. 250 000 km jeto na benzín,zbylých 100 000 km na lpg - proto je to tak žlutý. Olej měněn po 6-7 000 km. Total 9000 5w40
https://scontent-cdg.xx.fbcdn.net/hphot ... e=56094029
Ventilové víko
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 957acd656b
po lehkém vyčištění
https://scontent-cdg.xx.fbcdn.net/hphot ... e=55CFB003
Naposledy upravil(a) Pitris dne ned kvě 17, 2015 20:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto z jiného vlákna. Admin
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Průplach motoru

Příspěvek od Pitris »

to Durex: Dal jsem to sem, bo měnit olej po 6-ti tkm je za 1) vlastně takový průplach motoru :wink:
a za 2) je vidět, že dřívější výměny oleje mají sakra něco do sebe :wink: Z toho by se dalo jíst.... :P

On totiž může motor vypadat i takto :evil:

Obrázek
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Průplach motoru

Příspěvek od bjukemen »

aky vplyv ma LPG na tu zlatavu farbu.?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět