Protektory, názor a zkušenosti

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

Beru protektor u náklaďáku (cena nové gumy je brutální) ,ale u osobního auta je protektor i cenově mimo.
miki

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od miki »

Cena protektou je tým viac výhodná čím je drahšia nová pneu t.j. rozmery typu 175-185 sa veľmi neoplatia... typicky ich berú na off roady.... taxikári.... tam kde je kopec snehu a údržba nemusí doraziť.... proste protektor pre niekohon áno.... dokonca mi z pneusoukup poradili akmalý rozmer a veľa km nech beriem novú pneu ... a že si videl pukle na pneu - vyvediem ťa z omylu to sa stane aj na premiových pneu...
WHITE-CZ

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od WHITE-CZ »

Každého věc ale já už ruce pryč od protektoru.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Každý má nějaké zkušenosti a mohou být klidně i rozdílné. :D Já měl kdysi protektory snad na Š-105 a pak jsem odjezdil asi 2 zimy s Lantrou na protektorech tuším z OBI. Vyvážit to šlo,jezdil jsem s tím v podstatě kolem komína,takže svému účelu i vzhledem ke stavu portmone posloužily. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
WHITE-CZ

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od WHITE-CZ »

No já denně krmím zvířata a nedovedu si představit že bych došel do garáže a nějaký problém a nedojel bych do práce. Protektor je jedna věc které opravdu nevěřím stejně jako kecu že voda v chladiči je doživotní.
Návštěvník

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

VODA V CHLADIČI JE ALE DOŽIVOTNÍ :mrgreen: Do výměny chladiče a jiných součástek.
WHITE-CZ

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od WHITE-CZ »

Já myslel jako chladící kapalina.
Návštěvník

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

Samozřejmě jsem myslel chladící kapalinu. 4-5 let je maximum,když je kvalitní. 3 roky výměna je tak akorát. Dnes je vše tak kvalitní,až oči přechází :lol: Doživotní olej v převodovce,doživotní kapalina. Už chybí jen doživotní brzdová kapalina a olej v motoru :shock:
WHITE-CZ

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od WHITE-CZ »

Nebo doživotní auto bez ničeho jen koupíš za meloun a jezdíš nic neřešíš :lol: kovové pneu :D
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:Samozřejmě jsem myslel chladící kapalinu. 4-5 let je maximum,když je kvalitní. 3 roky výměna je tak akorát. Dnes je vše tak kvalitní,až oči přechází :lol: Doživotní olej v převodovce,doživotní kapalina. Už chybí jen doživotní brzdová kapalina a olej v motoru :shock:
Já myslím,že nebude dlouho trvat a dočkáme se. :D I když,pokud necháš ten dnešní super eko olej v autě 30 tis. tak už jsi v podstatě odsoudil motor nebo jeho součásti k záhubě. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
bouchy

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od bouchy »

Mně stačí vidět, prakticky denně, odtržené "běhouny" z pneumatik v příkopech u silnic a mám jasno (protože jsem přesvědčen, že téměř všechny jsou od protektorů, podle toho, že se vyrábí jinak). Cena je asi 70-90% ceny nové pneumatiky, tedy úspora nula, vyvážení, hluk, vibrace, následky na podvozku... Že jsou originální pneumatiky pro nákladní vozidla drahé? Když na to nemá, ať nejezdí... (ono je to tak všude - taxikářský Superb, ale nemá za 2-3 roky 8 tisíc na nové pneu..., btw i to už jsem viděl :cry: )...furt lepší než aby někoho sestřelil při prudkém brzdění/průšvihu na vlastních protektorech... tak jako všichni viděli včera na okruhu kolem Prahy (sendvič nákladní-Fabia-nákladní při brzdění do kolony), nebo před pár lety, kdy vyřazená pneumatika na T815 zabila 6 lidí v autě, které jelo ve svém pruhu....
BTW: Kdo kdy přezul/přezuje na zimní? Termín se blíží :lol:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od Durex »

to je názor,že když na to nemá,tak ať nejezdí ... To když si psal,tak si asi moc nemyslel že? Oblíknout kamion není prdel. A že na to nemá? No nemá,protože aby ty si si mohl koupit co nejlevnější věci v krámu,tak potřebuješ co nejlevnější dopravu. A ten co ji nabídne,tak určo nebude mít premiový nový gumy ... Nebo aby si je koupil,si ochoten si za to připlatit?
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od Durex »

A nepřezouvám. Celoročně jezdím zimní kolem 4mm a většinou dost starý :lol: A v zimně se řídím heslem: A pořád bokem :lol: :lol: :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
bouchy

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od bouchy »

Durex píše:A nepřezouvám. Celoročně jezdím zimní kolem 4mm a většinou dost starý :lol: A v zimně se řídím heslem: A pořád bokem :lol: :lol: :lol:
Pán taky nepřemýšlel a hlavně nečetl byť jediný test zimních pneumatik užívaných v létě. No když chce mít vyšší spotřebu pneu, benzínu a delší brzdnou dráhu, tak prosim. Ano, já jsem přemýšlel, dokonce zkoumal a cena 6500,- za jednu Mitas NT8, když Praga V3S jich má 10 (+ 2 rez.) je solidní maso. Přesto si myslím, že se to dá ufinancovat - ostatně V3S i v soukromých rukách jezdí dost a všechny tohle časem potkalo. Jak bylo psáno - každý čeká auto s nulovou údržbou a náklady...pak čtu v diskuzích - octavia 300tkm jen se dolíval olej a měnil filtry :D :D
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Protektory, názor a zkušenosti

Příspěvek od Durex »

Já znám ty testy. Dokonce vím,jaký je jezdit na nových. Ale nemám to srdce vyhodit gumy,na které se dá najet hromada km. Navíc ty gumy pak tvrdnou,takže není obecně pravda,že je vyšší spotřeba ... Smýšlím ekologicky :lol: Někdo to dojíždět musí - viz můj avatar :twisted: :lol: Navíc nemám vyšší spotřebu pneu a taky je mám grátis :lol: Takže mi je to jedno.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Odpovědět