prosba o informaci

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
tekooman

prosba o informaci

Příspěvek od tekooman »

Dobrý den potřeboval bych poradit, dostal se mi do ruky motorový olej shell helix hx7 10w-40, dočetl jsem se, že je vhodný pro auta stáří 2-5let, je možné jej použít i do auta r.v.2004? jde o opel zafiru 1.8 benzín, předem děkuji za info
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: prosba o informaci

Příspěvek od Jezevcik »

Jedná se o běžný olej do běžného auta. Normy, které plní, jsou rozhodně starší než 2 - 5 let. To tvrzení někoho je nesmysl. Nech si vysvětlit důvod a pak nás oblaž další úsměvnou historkou.
Šel bych na to z druhé strany. Podívej se do manuálu, kterou normu doporučuje výrobce a té se drž - to je totiž to podstatné. Asi půjde o nějakou GM.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: prosba o informaci

Příspěvek od Colommbo »

Konkrétně tenhle olej nemá uvedeny žádné oplí normy, Tome. Ale je to (naštěstí) úplně jedno, jen jsem kolegovi z oplího klubu (na zimu, skrzevá hydroštely a s ohledem ještě na další informace, jež mi sdělil) doporučil raději pětku... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: prosba o informaci

Příspěvek od Pitris »

Nevím, zda-li už v roce 2004 Opel "trval" na normách GM, ale podle mě do Zafiry 1.8 ten Shell Helix HX7 10w40 použít půjde bez obav, pokud nebudou časté studené starty a krátké popojížďky.
Ono totiž SAE se volí podle převažujících jízdních podmínek. A tu "podivnou" :? informaci o olejích "pro auta stáří 2-5let" jsem už tuším taky kdysi viděl - na nějakém letáku u pumpy. Podle toho se olej nevybírá.... Když by převažovaly právě ty časté starty a krátké jízdy, zvolil bych 0w40, 5w30, nebo 5w40 a interval výměny 10tkm. Jinak do 15-ti tkm. Ale aby informace byla úplná, tak ta norma je GM-LL-A-025.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět