Proplach motoru

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Proplach motoru

Příspěvek od j.kiwi »

Podělím se se všemi zde ohledně aplikace Tec 2000 do oleje a motoru -trysek v mem dieslu. Po aplikací olejové ho do starého oleje jsme nechali auto běžet na volnobeh 15 minut , z auta se linul acetonovy smrad pak olej ven a nechat 2 hodiny vykapat nové fltrY a olej. Motor proplachnut dle návodu na plechovce a vyčištění EGR mechanicky. Auto jede klidněji lépe do otáček a olej není po cca 50 km černý . Takže mám dobrou zkušenost
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Proplach motoru

Příspěvek od Colommbo »

Odpusť, příteli, ale tohle (tedy dle mého) nelze označit za zkušenost... :oops: Není-li motor zas*aný jak jetel a jsou-li dodržovány (nepřekračovány) intervaly výměny oleje, nebude nový olej černý ani po několika tisících kilometrů a jakýkoli proplach motoru (a čímkoli) na to nebude mít žádný vliv - vlastní zkušenost... 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Proplach motoru

Příspěvek od j.kiwi »

souhlasím, kdo chce vyzkoušet nechť zkusí - píšu jen můj názor.
Jinak, auto je sebrané z leasingu - předchozí servis v autorizáku dle servisky co 20 tkm, ale jistotu výměn samozřejmě nemám, proto byla po koupi 2x výměna po cca 8 tis km olej Ford Formula F. po každé z výměn byl olej po 50 km černý jak bota- teď není - to je můj poznatek.

To co vyteklo z auta taky nevypadalo jako olej po 8 tis - prostě černý hnus. A vzhledem k ceně přípravku v závislosti na lásce k vozu jsem investoval to, co dokážu propít za 2 večery v hospodě :D - takže pohoda.
Také vnímám vliv výměny oleje a všech filtrů na běh vozu, ale přece ...........pocitově i poslechově je to lepší - prostě, když ho miluješ není co řešit................. jak praví jeden slogan :D

a pozor ty jsi benzín a já nafta - což na barvě oleje dělá dost - taky vlastní zkušenost
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
Návštěvník

Re: Proplach motoru

Příspěvek od Návštěvník »

Sry za OT ale chci se zeptat (tu hospodu chápu) jak se jmenuje úchylka "milovat auto"?
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Proplach motoru

Příspěvek od Pedro »

V jednom díle filmu Cukr med a feferonka,projevoval Renato Pozetto,drobnou lásku ke svému Fiátku :wink:
NOP

Re: Proplach motoru

Příspěvek od NOP »

No, ono není motor jako motor. Toyota 2.0 D4D 93 kW, olejová náplň něco málo přes 6 l, interval výměny nejpozději 10 tis. km. Měním sám, nechám odkapat někdy i přes noc v garáži a používám dle mého názoru kvalitní oleje (o jejich kvalitě alespoň zde na fóru panuje celkem shoda). A tady je to přesně tak, jak to popisuje Colommbo - i po několika tis. km (několik se v češtině obykle rozumí 3 [jsem se kdysi kdesi dočetl]). Motor HDi z produkce PSA, 1.6 l, 68 kW, olejová náplň cca 3,8 l. Jinak vše ostatní stejné, jak u té Toyoty. Přes to doslova okamžitě dojde k zakarbonování oleje a bylo tomu tak i v případě koupě nového auta. Pro mne žádné překvapení, je to již druhé auto s motorem HDi, stejné zkušenosti. Proč tomu tak je nevím, ale někde jsem o tom četl, že tomu tak je u těchto motorů a byly i popsány důvody. Snad Vaculík v časopisu Diesel, nyní opravdu nevím. Tehdy jsem tomu nevěnoval příliš pozornost. :roll: A už jsem tady o tom jednou psal. Že současně měním i olej. filtr, to snad ani nemusím zdůrazňovat. Jak se v tomto směru chová ten dvoulitr ve Volvu, co píše kiwi :?: .
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Proplach motoru

Příspěvek od Colommbo »

j.kiwi: Však já to nemyslím špatně, notabéne proti výrobkům TEC2000 nemám ani to nejmenší, sám jejich aditivum do benzínu 1-2x ročně preventivně (a dle návodu) používám... :) Ve tvém případě se domnívám, že se tvoje předchozí zkrácené výměny postaraly o propláchnutí systému a TEC2000 byl už jen pověstnou třešničkou na dortu... :wink: Jednorázový účinek bych mu však nepřisuzoval, proto taky, s dovolením, píšu, že bych to nepovažoval za zkušenost... :)
A kdo svoje auto miluje, opravdu není co řešit (18+)... http://www.zvraceny.cz/video/38472-mrda-vyfuk-kkt/ :twisted:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Proplach motoru

Příspěvek od j.kiwi »

popsaná láska je vztah čistě duševní, nikoli fyzicky, pánové :D :lol: :lol:

Projevuje se kvalitním aditivovaným palivem, olejem, pravidelnou očistou v ruční myčce a pravidelnou aplikaci karnaurbského vosku na karoserii, to nej z pneu, atd - prostě je to koníček o dětství.

Nikoliv však aplikací různých plastových nesmyslů na karoserii, nesmyslně velkých a širokých kol, atd.... a pseudoúprav motoru.

Toť na vysvětlenou :D :wink:
Naposledy upravil(a) j.kiwi dne sob bře 08, 2014 6:47, celkem upraveno 2 x.
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
NOP

Re: Proplach motoru

Příspěvek od NOP »

to kiwi: Klídek :!: :D Oni se Tě snaží jenom trochu poškádlit a malinko vytočit :lol: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Proplach motoru

Příspěvek od Pedro »

Pravdu má,hen ten NOP.
Čeká nás pěkný víkend,tak trochu rejpnutí pod žebra ber jako :) OK ?
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Proplach motoru

Příspěvek od j.kiwi »

jj šprýmům se nebráním pravě naopak
Naposledy upravil(a) j.kiwi dne sob bře 08, 2014 6:53, celkem upraveno 1 x.
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Proplach motoru

Příspěvek od Pedro »

Takže bráníš...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27490
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Proplach motoru

Příspěvek od Pitris »

j.kiwi píše:popsaná láska....se projevuje kvalitním aditivovaným palivem, olejem, pravidelnou očistou v ruční myčce a pravidelnou aplikaci kanaburského vosku na karoserii, to nej z pneu, atd - prostě je to koníček o dětství.
Nikoliv však aplikací různých plastových nesmyslů na karoserii, nesmyslně velkých a širokých kol, atd.... a pseudoúprav motoru.
Pod toto se podepíši :wink: a dodám ještě pravidelnou a častější (než předepisuje výrobce) údržbou 8)
PS1: Já ale znám karnaubský vosk....
PS2: V dieselu olej "ztmavne" dřív než v benziňáku....
PS3: "Občas" udělat očistu motoru něčím kvalitním i zevnitř není na škodu.... ale správně měněný olej a doaditivované palivo to "umí" taky - jen pomaleji....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Proplach motoru

Příspěvek od j.kiwi »

Píšu to z telefonu, tak se omlouvam za chyby v textu
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
robo1

Re: Proplach motoru

Příspěvek od robo1 »

Co sa tyka tmaveho oleja, v mojom okoli su take skusenosti, ze benzin s nepriamim vstrekovanim - minimalne mnozstvo sadzi. Benzin s priamim vstrekom - po 3-5tis. km je uz olej viditelne tmavy, mozno nie az tak ako z dizla. Na druhej strane, je to iba znamka toho, ze si olej plni svoju funkciu a nedovoli sadzam usadzat sa v motore, ale drzi ich rozptylene a pri vypusteni oleja spolu s nim vytecu von :wink:
Odpovědět