Pripravky XADO

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od Návštěvník »

aligator píše:...myslim ze pre kazdeho technika je toto video jasne citatelne:) http://www.youtube.com/watch?v=4FBogfLKues ...co vy na to?
Jsem přesvědčen o tom, že se jedná pouze a dalšího "NE-technika", který se dal nachytat na dobře 20 let starou rádoby "metodiku měření" (správněji reklamní škvár) původem z USA, která má s mazacími poměry v motoru málo co společného! :P
Autoxxxrady

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od Autoxxxrady »

aligator píše:inak ako tak pozeram toto forum uz funguje par rokov takze predsa to len funguje. Ved ani tu nepadol nijaky negativny dokaz len same spekulativne dohady :D
Klidně XADO používej :wink:
Mně stačí obyčejný olej. A když budu chtít něco lepšího, tak si koupim nějáký závodní olej nejvyšší kvality.
Olej měnim často, tak nepotřebuju dávat motor do kupy pomocí vodiček.
aligator

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od aligator »

Ano, anonymne nazory maju vacsiu vahu ako nazory NE-technika no stale nevidim nijake dokazy proti a rad by som ich aj nasiel :) za tych 20 rokov sa technologia v tomto smere posuva dalej a nebola nijako vyvratena ;) mazacie procesy su rovnake, akurat sa prisposobuju inym podmienkam :) Preco sa vyrabaju a pouzivaju plasticke maziva (moderne komplexne PM a specialne maziva) s obsahom kovovych praskov v olejovych nosicoch po ktorom odpareni vytvaraju klzny lak? Ved vedne odbory ako tribologia povrchovych vrstiev, povrchove inzinierstvo, nanometricka chemia nevznili len tak. Mne to skor pride ako obava automechanikov pred ubytkom klientely, ale je to skor nevedomost modernych technologii. Vela z nich je odbornikov na slovo vzatych pre ktorych rozhoduje cena a nie spokojnost zakaznika, hlavne nekonecne opravovanie je to ich najlepsie riesenie a to nehovorim o "odbornosti" autorizovanych servisov. Predsa len obchod s nahradnymi dielmi je nakoniec lukrativnejsi ako samotny predaj automobilov. Spravne vyuzitie tribologie v kazdom odvetvi priemyslu dokaze usetrit 3-5% HDP. No mam pocit ze vyvoj by sa mal zastavit ved naco aj, ked ostava nepochopeny:)

http://www.imr.saske.sk/sk/39-42/vyskum ... _materialy

http://www.sav.sk/index.php?lang=sk&cha ... tute_no=53

Ale uz som odbehol od temy, XADO ma niekto negativne skusenosti, reakcie? Mne sa zdaju ich ceny velmi prijatelne, a nic proti som stale nenasiel, ani tu nikto zatial neposkytol.
Návštěvník

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od Návštěvník »

aligator píše:Ano, anonymne nazory maju vacsiu vahu ako nazory NE-technika no stale nevidim nijake dokazy proti a rad by som ich aj nasiel ...
Tak nebuď líný a vygoogli si, proč je to video postavené na principu, který přece "musí být srozumitelný" i úplnému laikovi, ale ve skutečnosti je úplně mimo! :twisted:

Aby to bylo jasné: Já nejsem proti aditivům obecně, ostatně bez aditiv se neobejde žádný motorový olej, já jsem proti principu, jakým se některé opičí kapky prezentují, proč vůbec, jak a za kolik se prodávají.

Jinak nejde o nějaký "anonymní názor", dokonce nejde ani o "názor" a už vůbec ne o "důkaz", jde jen o otázku, kterou by si každý, kdo se chce dobrat seriózní odpovědi, měl položit. Chtěl jsem pouze upozornit na oprávněnost kladení podobného druhu otázek (a přitom jsem vypíchl tragikomičnost onoho videa motivovaného snahou "vytřít zrak pochybovačům"), nic víc, nic míň! :D
Autoxxxrady

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od Autoxxxrady »

aligator: Ale uz som odbehol od temy, XADO ma niekto negativne skusenosti, reakcie? Mne sa zdaju ich ceny velmi prijatelne, a nic proti som stale nenasiel, ani tu nikto zatial neposkytol.
Když tě XADO zaujalo, tak ho klidně používej. 8)
aligator

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od aligator »

Vidim ze si sikovny a moje schopnosti nesiahaju na tvoje, tak mi to vygoogli neviem nic take najst :)

Btw, o aditive som vobec nehovoril, ale o keramickych materialoch.

Neurazaj inteligenciu ludi, nehovoril som o laikoch ale o technikoch. Mozno som ja len optimista, alebo ty skeptik no zatial si nedal nijaky fakt. Prepac, ze sa tolko pytam bud napomocny ludia si maju pomahat. :wink:
Návštěvník

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od Návštěvník »

aligator píše:Vidim ze si sikovny a moje schopnosti nesiahaju na tvoje, tak mi to vygoogli neviem nic take najst :)
Např.:
http://www.tsadvancedsynthetics.com/TSB ... itives.htm
http://www.youtube.com/watch?v=ejExtOcV5aI
(v případě prvního odkazu jsou na jeho konci další pododkazy)
aligator píše:Btw, o aditive som vobec nehovoril, ale o keramickych materialoch.
A o co jiného se v daném případě jedná? :shock: Vždyď jakýkoli "přídavek" do oleje je aditivum, jedná se přece o synonyma!
aligator píše:Neurazaj inteligenciu ludi, nehovoril som o laikoch ale o technikoch.
aligator píše:...myslim ze pre kazdeho technika je toto video jasne citatelne:) http://www.youtube.com/watch?v=4FBogfLKues ...co vy na to?
No právě. Právě "ze pre kazdeho technika je toto video jasne citatelne:)", naneštěstí (z hlediska oné zmíněné "urážky inteligence lidí" :twisted: ) nějakou nešťastnou shodou okolností jako argument a contrario! Teď vážně: Prostě ses tím videem nechal napálit.
aligator píše:Mozno som ja len optimista, alebo ty skeptik no zatial si nedal nijaky fakt. Prepac, ze sa tolko pytam bud napomocny ludia si maju pomahat. :wink:
Pomohlo Ti to? Doufám, že Tě to alespoň trochu vyléčilo z marných iluzí...
Návštěvník

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od Návštěvník »

A pokud ne, platí beze zbytku toto: :wink:
Autoxxxrady píše:Když tě XADO zaujalo, tak ho klidně používej. 8)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od Colommbo »

Pokud mě paměť neklame, nějakou olejovou přísadu od fy XADO dobrovolně "testuje" v motoru kolega Novon, ale ještě nemá dotestováno... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od Návštěvník »

Novon se tu už dlouho neukázal: Kdo ví, proč...? :P
Návštěvník

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od Návštěvník »

A takhle nějak má vypadat "správné" testování:
http://www.testresources.com/applications/astm%20c.aspx
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od Pitris »

aligator píše:disulfid molybdenicity je nieco celkom ine ako karbidy
Samozřejmě, proto jsem taky napsal..... "a je celkem jedno, jaká "spešl" aditiva tam přidá"....
ve smyslu, že když je "něco" v oleji přímo od jeho výrobce, tak budiž. Ale "samodomo" do motorového oleje nic navíc.
aligator píše:narazil som na toto video myslim ze pre kazdeho technika je toto video jasne citatelne:) http://www.youtube.com/watch?v=4FBogfLKues ...co vy na to?
To video má vypovídací hodnotu asi jako ty reklamy, že "něco" přidáš do oleje, pak olej vypustíš, a bez oleje jezdíš, a jezdíš, a jezdíš, a jezdíš, a jezdíš, a jezdíš, a jezdíš, a jezdíš, a jezdíš :P

P.S. A taky jsem napsal, že věřit můžeš.....
P.S.2. Když už chceš udělat motoru fakt "dobře", měň olej častěji, vždy s filtrem, použij buď olej s esterovou, nebo s "nano" složkou, a používej kvalitní palivo.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Autoxxxrady

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od Autoxxxrady »

Jaký máte názor na „zázračné příměsi“ do oleje? Dokonce existuje zahraniční reklamní šot, kdy technici následně vypustí celou olejovou náplň motoru, a motor stále běží, protože jsou činné plochy ošetřeny tímto přípravkem. Je to vůbec možné?

Takové opičí kapky jsou jeden velký podvod. Téměř vždy je to pouťová atrakce s cílem dostat peníze z kapes fandů. Vysvětlení nesmyslnosti tvrzení z těchto reklam je z odborného tribologického hlediska jednoduché,přesahuje však možnosti tohoto příspěvku. Mohu kdykoliv blíže osvětlit.
Autor: Ing.Petr Chytka,CSc., spol.SUNOCO-Transa s.r.o. autorizovaný tribodiagnostik, člen certifikační autority v oboru tribodiagnostiky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od Pitris »

Však ano. Dával jsem sem podobný odkaz: http://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske-m ... vych-oleju
Autor: Ing. Jaroslav Černý,CSc., Ústav technologie ropy a petrochemie, VŠCHT Praha
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Pripravky XADO

Příspěvek od NOVON »

Colombo: Novon už dotestoval..Motor běžel potišeji,vyrovnaněji.Ke druhému měření tlaků jsem se nedostal,bo prasknul rozvoďák a motor šel do kopru..Do výměny rozvoďáku chybělo ještě 30 tis.km..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět