Nissan Almera N15 - převodový a servo olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

Zbytečné,myšleno pro aditivaci :!:
Já si du dát kofeinovou aditivaci a jdu zas do roboty :x
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

PePe píše:Zbytečné,myšleno pro aditivaci :!:
To pak jo, naprostý souhlas! :D
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Zvláštní je , když je venku 20°C a víc tak to auto řadí parádně i za studena, ale třeba jak teď byly ráno 3°C tak sem 2ku mohl řadit jen s větším meziplynem :D
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

dvojka je všeobecně nejblběji řaditelný kvalt. Páč vim,jak to uvnitř funguje a jsem značně deformován letitým řidičstvým z pov.,za studeného oleje téměř vždy dávám,dle otáček,vhodný čistý meziplyn. (3-2) A to prosim pěkně mám převodovku sametovou a jinak spojku využívám v omezené míře.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Když podřazuju tak až na výjimky dávám vždy meziplyn , za studena když jde to řazení hůř tak při podřazení na 2ku dávám dvojitej meziplyn, pokud zas studena řadím nahoru tak dávám meziplyn jen na 2ku
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

Pro ulehčení synchronům je třeba,pokud mají už špatné zámky,dávat čistej meziplyn,né jeho ošizenou alternativu. A pokud řadíš nahoru,je čistej mezyplyn opak potřebnosti. Ulehčíš zapadnutí ozub.kol tím že 2x vyšlápneš spojku. Stejně jako při řazení dolu s mezyplynem, se lépe srovnají rychlosti do sebe zapadajících kol resp. hlavní a předlohové hřídele.
Je to vyšší dívčí a to se jen tak dnes už nikdo nenaučí,bo bezsynchronní převodovky už skoro nejezdí. Tam se řadilo na ucho,dával meziplyn dle aktuálních otáček a při řazení nahoru pouštěla spojky a dával kvalt i podle rychlosti jízdy a otáček motoru. Jinaks prostě nezařadil nebo s drsnym počítáním zubů.
Kdo rovněž jezdil na PV3S,T 111,některých T 813-5,očesaných Lízách,Karosách s převodovkama Praga ...,někdy i Š 1203 :P ,bude vědět,vo čem je řeč.
Proto já dodnes sešlapávám spojkovej pedál dolu jen při rozjezdu,pak už jen do půlky a při vyřazování do neutrálu vůbec. Páč mám z dřívější doby velký uši a vim že u dobře fungující převodovky,stačí jen nepatrné odlehčení záběru na vstupní hřídeli a není potřeba stlačovat pružinu-pružiny přítlačáku na doraz. Třeba u žigulů,se dalo řadit na ucho úplně bez použití spojky v poklidné jízdě.
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

NO HITS píše:Zvláštní je , když je venku 20°C a víc tak to auto řadí parádně i za studena, ale třeba jak teď byly ráno 3°C tak sem 2ku mohl řadit jen s větším meziplynem :D
To není zvláštní, naopak je to úplně normální, obzvláště pak když je v převodovce nevhodný olej, v daném případě olej s příliš vysokou "studenou" viskozitou. :idea:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Colommbo »

PePe píše: ...Třeba u žigulů,se dalo řadit na ucho úplně bez použití spojky v poklidné jízdě.
U W353 to šlo při řazení nahoru taky, vyřadil (bez spojky) jsem nižší kvalt a z neutrálu opravdu jen lehoučký tlak na řadící páku (u volantu) způsobil, že vyšší kvalt tam spadnul úplně sám... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

Podle fotky vypadá ,No hitsáku,ta Alma nějak vytůůůůůůůněná.
To ta baba co ji zku.vila ?
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Ajo tak už chápu to jak používáš spojku ;-) Vím že se dá řadit i úplně bez spojky ale to chce trénink, cit a to já si k svýmu autu nedovolím protože vím že schopnosti pro takový řazení nemám .

Majitelka předemnou udělala šrámy na čumáku na straně řidiče, ten styling je moje práce - Snažím se používat originální Nissan díly z prvovýroby - GTi světla, GTi předface lízátko, a takový drobnosti.výjimkou jsou jen čirý boční blinkry (podle R34), nerez svody, liťáky na léto (zimní mám originály) a pak samozřejmě spotřební díly (údržba). Mám tam příplatkovou SR výbavu (interiér GTi , přední nárazník předfacelift GTi , stabilizátor přední nápravy z GTi, komplet v elektrice ). Je to ale v podstatě obyčejná seriovka ;-) .
Pokud je zájem o info ohledně auta, mužete kouknout sem : http://www.nissanclub.cz/vozidlo/nissan-almera-n15-4450 Je tam vypsaný co je změněný, servisní knížka, spotřeba , fotky . Kdo chce ať koukne. Omlouvám se za off topic ;-)
Naposledy upravil(a) NO HITS dne ned kvě 11, 2014 11:46, celkem upraveno 1 x.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

Dobrý člověče. Je vidět že se staráš nejen o vzhled ale i techniku a to je chválihodné. :wink:
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Děkuju, je pro mě přednější stav motoru, brzd a podvozku před vzhledem, teď budu dělat po výplatě rozvody
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Návštěvník

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od Návštěvník »

Tohle
(cit.) Olej v převodovce Motul HD 80W-90 mineral + Lubrifilm B2 (konec cit.)
je ovšem s přihlédnutím k údajné péči o techniku a zde probíraným potížím s řazením přímo ostudné! :cry: Je mi té převodovky fakt líto. :(
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od Pedro »

Já mám taky 80w...,no problemo. Ale zde by asi lepší 75.
Ale nenašel jsem nikde že NH nalil dodatečnou aditivaci... :oops:
Nic takového TAM nepatří :!:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od Colommbo »

Najít jsi to nemohl, protože místo toho, aby ses podíval na profil NH v Nissanclubu, čučíš na F-1... :mrgreen: A aditivum v převodovce mám taky, víc jak dva roky a 30tis.km... 8)
Naposledy upravil(a) Colommbo dne ned kvě 11, 2014 15:12, celkem upraveno 1 x.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět