Nissan Almera N15 - převodový a servo olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 463
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Myslim ze to pujde rychle vzhledem k tomu ze mame ve sklepe pod 10 stupňů :-D
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

proč se do toho se.eš,pokud máš jistotu,že kára nemá přes 300tkm,tak změř hladinu,poslechni zvuk při puštění spojk,pedálu a s.r na to.
PROČ.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pitris »

PePe, to auto má (jestli tipuji správně) okolo 15-ti let. Tam už bylo záhodno převoďák vyměnit, jen byla asi chyba před těmi dvěma roky ten Castrol.... chtělo to origo, anebo něco "řidšího" jak 75w90.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 463
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Pitris: spíš v prosincu mělo 18 :D souhlasím že jsem měl dat originál a tuším že by ani nebyl dražší jak 500kč/litr

Pepe: slušněji to už nešlo předpokládám ;-) Děkuju za hodnotnou radu, moc to tady ještě neznám ale ty budeš asi jeden z místních rejpavců, co prostě musí za každou cenu napsat. Když nemáš čím přispět do doposud pro mě plodné diskuze, tak příště prosímtě radši nepiš.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pitris »

Počkej :!: PePe to špatně nemyslel, ale protože je praktik a "vod fochu", tak ví, že někdy udělá brzká nebo nevhodná výměna provozní kapaliny víc škody než užitku.... A to Ty už teď víš taky :x
Ale je fakt, že jestli tam byl původní olej, tak u Tebe šlo před těmi dvěma lety spíš o tu nevhodnou.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 463
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

to máte těžký, tenkrát jsem o tomhle foru nevěděl, a ti co se na klubu v těch autech vrtají tak mě doporučili ten castrol že to s ním bylo jak předtím nebo klidnější, pročetl jsem si na něj ještě nějáký recenze na netu a pak jsem ho nakonec koupil, tenkrát jsem spekuloval dlouho jak teď a stejně to dopadlo jak to dopadlo, proto se v tom tak vrtám a vybírám tak mě to nemějte za zlý ;-)
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pitris »

Za zlý určitě ne :wink: Ale do převodovky je potřeba vědět přesně jaký olej - jinak je problém. Ty ses sice snažil získat info, bohužel si je ale asi tehdy dostal nepřesné. Do převodovky bývá nejlíp origo; anebo když je problém s řazením za studena, tak olej s co nejvyšší hodnotou viskozity při -40-ti °C.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:...olej s co nejvyšší hodnotou viskozity při -40-ti °C.
Nejnižší, nejnižší. :lol:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Colommbo »

A dokonce je ještě origo a origo... :mrgreen: Kluci na mě možná budou sbírat šutráky anebo na srazu nedostanu pomazánku, ale just to napíšu... :D Ještě u předchozí Omegy jsem kdysi uvažoval o výměně náplně manuální převodovky, jen tak, pro dobrý pocit. Když jsem o tom mluvil s kamarádem mekánikem, s nímž se znám přes třicet let a udělal pro mě už hodně, řekl mi, že je to moje volba, ale i když koupíme origo předepsanou náplň, nikdy to nebude to, co je uvnitř převodovky z výroby. Jestli chci, že olej vymění, ale pokud převodovka řadí bez problémů, nechal by to být. Poslechl jsem ho... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:...i když koupíme origo předepsanou náplň, nikdy to nebude to, co je uvnitř převodovky z výroby.
No a vo tom to je! :lol: Výrobci totiž často používají něco úplně jiného, než co dodávají jako originální ND do servisní sítě a zejména než co sami předepisují v servisních manuálech (pokud jde o převodovky, obvykle nesmysly :x ).
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

Vidíš Juro,a já za tuto informaci dostal sprďáka. Jsem prej rejpal,asi mě zná... :lol: :mrgreen: :D :)

Návštěvník :wink:
S tímto názorem jsem se již kdysi setkal.
Pokud ho pečlivý majitel,nechal nebo mu byl vyměněn při každoroční návštěvě v Nissanu Hloubětín,již asi nezjistim,nicméně řadí sametově a je tichá,rozhodně tam zůstane co je. A letos ji bude 16let.
V servisce jsou od r.98 vedeny jen výměny mot.oleje a rozpis údržby. Do r. 11,kdy mi ji prodal.
(celou tu dobu Castrol :P )
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Colommbo »

Já si uvědomuju, že se doporučuje náplň MT po určitém nájezdu měnit a respektuju to. Ale to je tak všecko, pokud nejsou s převodovkou (řazením) problémy (a nikdy jsem je neměl, ťuky ťuk), nechávám původní náplň, jen kontroluju hladinku - áčková Omega 19 let a min. 280tis.km (na tacho, v r. 1999 dovoz z CH), béčková 13 let a na tacho 193tis.km... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 463
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Colombo, pokud to řadní pěkně i za studena tak bych to už taky neměnil

S tím origo a origo je to stejný i u výfuku, výfuk z výroby na těchto autech vydrží 15-20 let pokud to člověk vyloženě nekoupe v soli , když si koupíte origo a vyměníte ho tak vám vydrž jen 5 .. zajímavý :D

Pepe: omlouvám se za svůj komentář ale s podobnýma příspěvkama se setkávám denně na forech a většinou to jsou neinteligentní lidi mající potřebu někoho akorát urážet proto jsem tě zařadil do stejné kategorie
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od bjukemen »

..lenze sa necuduj ked dostanes radu cennu zlata a ty aj napriek tomu chces kupit iny olej, resp tvrdis nieco ine..a tak ci tak lepsi olej ako Tutelu ktora ti bola poradena nezozenies, az samozrejme nekupis nejky redline..

..olej menit treba, ja som dobre pochodil u kazdej prevodovky zatial, vzdy po vymene sa radilo lepsie, ale nedal sa tam castrol a podobne ho*na
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

MH,v poho,spani mam furt ok,Pitris to vyjadril trefne,vzhedem k my povaze a r.v,je mi spousta veci fuk.
Odpovědět