Nissan Almera N15 - převodový a servo olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

PePe píše:A jax to měřil?
Tahle otázka ovšem nejspíše nesměřovala ke způsobu měření hladiny. :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pitris »

Nevěřím, že když máš problém s horším řazením za studena s olejem 75w90, že to zlepší 80w/XX :?
A ten Ravenol je k sehnání tady: http://www.ravenol.cz/katalog/manualni-prevodovky
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Podle mě je problém v tom oleju když jsem ho srovnával s jiným převodovým olejem (např PP90)- to jak klouže mezi prsty tak to bylo spíš jak voda než jak mazivo oproti jinýmu .
Na tom ravenolu jsem eshop ani ceny nenašel
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Itall »

Zajímá mě výsledek s olejem 80w-xx. Jsem zvědav, je to poučné.
(zatím jsem si vzal poučení, že olej v převodovce sám neměnit :D ).
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

NO HITS píše:Mám pocit že čím víc něco zjišťuju tím míň toho vím co vybrat :D
Teď jsem narazil zas na tohle.

Valvoline MTF GL-4 SAE 75W-90

SAE 75W-90
API GL-4
Lancia
Ford
Chevrolet
Opel
Saab
Hyundai
Kia
Mazda
Mitsubishi
Nissan
Suzuki
Land Rover
Jaguar
Toyota
Doporučuji všimnout si, že Ravenol na svém e-shopu uvádí konkrétní čísla originálních olejů (jako ND), což je o něčem úplně jiném, než když nějaký/jakýkoli výrobce uvede výčet značek vozů (téměř všech :mrgreen: ), do kterých se určitý olej "údajně" také hodí. :idea:
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

http://www.ravenolshop.cz/ravenol/eshop ... tion#anch1 ať se dívám jakkoliv tak všechny záložky včetně specifikace sou prázdný ;-) a v mazacím plánu to píše že do mé převodovky se vleze 3,9L ( podle výrobce 2,9-3,2L) Ať se podívám do listu k 75W90 nebo 80W90 , tak tam nikde nevidím tu hodnotu pro -40°C, to samý i na webu a ty čísla OEM olejů sem taky nikde nenašel
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

Tak se podívej např. sem
http://www.ravenolshop.cz/ravenol/eshop ... -75W-80-1L
a vezmi to podle OEM čísla. Hodnoty viskozity při -40 st. C tam sice nejsou, ale OEM může alespoň cosi napovědět či snad dokonce garantovat. Z OEM ti zároveň hned vyplyne, že kluboví kolegové se mýlí, když tvrdí, že SAE 80W-90...
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Tak v tom mají holt hokej, někde to vypsaný je někde není. I kdyby se kolegové sekli, v manuálu k autu a servisním manuálu je přednostně 80W90 a s ním je ve stejným sloupci 75W90
Tady ten olej bude asi do novějšího Nissanu (Renault) ;-)

Obrázek

:!: Tento graf platí pouze pro motor GA16DE , u jiného motoru může být doporučení výrobce jiné :!:
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

NO HITS píše:... v manuálu k autu a servisním manuálu je přednostně 80W90 a s ním je ve stejným sloupci 75W90...
Vykašli se na něj, evidentně je špatně sepsaný, přesněji špatně přeložený. Jestli je to překlad z francouzštiny, tak se ani nedivím, poněvadž to prohlášení pod grafem má být právě naopak! :idea:
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

Takhle vypadá ve francouzštině pod - "au-dessous de..."
a takhle nad - "au-dessus de..." :lol:
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Toto je OEM servisní manuál (SK) z nissanu ten běžnej (dodávanej k autu) je stejnej jen je mnohem tenčí ... Vzhledem k tomu že moje auto bylo vyrobený v japonským Tokiu a o nějákým Renaultu snad ani v té době ,, nevěděli,, , že existuje (1995) tak bych tomu věřil , oni ti kluci šikmoocí jsou docela schopní a když něco udělají tak to funguje dobře a dlouho a teď nemyslím samozřejmě jen auta :wink:

V USA manuálu k tomu samýu motoru píšou:
80W90 is preferable if the ambient temperature is below 40°C (104°F)

Ale to jsme odběhli od tématu, ten obrázek jsem zde dal, aby jste věděli že si nevymýšlím ;-)
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

NO HITS píše:...aby jste věděli že si nevymýšlím ;-)
Z toho jsem tě ani nepodezíral. Jenže mi zatím nikdo nevysvětlil, co znamená třeba předpis oleje do převodovky mého japonského vozu (předpis vždy stejný, vozů dané značky jsem měl několik) SAE 75W-85W (psáno přesně takto), případně 75W-90, když pozitivně vím, že žádný olej v SAE 75W-90 v těch převodovkách nemůže správně fungovat, a v případě 75W-85W zase nevím, co to znamená. No a to, co je předepsáno pro tvoje auto, i s přihlédnutím k tvé praktické zkušenosti zase naprosto odporuje logice.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Výrobce občas umí zamotat hlavu :D Kdybych nešel na toto forum tak bych nevěřil že něco jako 75W-85 existuje.
Už aby byla výplata, su na tu výměnu zvědavej, třeba se nic konat nebuje , ještě jsem nezkoušel povolit výpustní šroub, ale mělo by to být v pohodě

Ještě mě napadlo, dejme tomu že ta originální náplň byla skutečně 80W-90 GL-4, nemohl ten castrol degradovat smíšením se zbytkem toho původního oleje a tím pádem tak podivně fungovat, i když degradace oleje je zřejmě věc postupná než skoková že ?
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

NO HITS píše:...dejme tomu že ta originální náplň byla skutečně 80W-90 GL-4,
Tak tomu nevěř! Něco málo o originálních náplních do japonských převodovek vím, a tohle tam není/nebylo zcela určitě.
NO HITS píše:nemohl ten castrol degradovat smíšením se zbytkem toho původního oleje a tím pádem tak podivně fungovat,...
Vypusť ten Castrol do háble od okurek, zavíčkuj a ulož na pár měsíců do sklepa. Podle výsledku ti pak povím... :lol:
Odpovědět