Převodový olej pro Octavii 6. kvalt

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Ice69

Převodový olej pro Octavii 6. kvalt

Příspěvek od Ice69 »

Ahoj, můžete mi prosím poradit, jaký převodový olej mám použít do Škoda Octavia 1.9 TDi r.v.2003 96 kW s 6.kvaltovou převodovkou? Někde jsem našel, že originální převodový olej určený pro tento model musí splňovat viskozitu 70-75W. Mám použít originální (předražený) převodový olej nebo můžu použít nějaký od alternativního výrobce? Kolik litrů oleje mám koupit? Děkuji všem za odpověďi.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Patří tam jedině http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... 052-171-A2 Nešetři - v tomto případě na oleji neušetříš.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
FF

Příspěvek od FF »

@Ice69 - znie to síce neuveriteľne, ale tieto informácie sú v manuáli k vozidlu...

...alebo v dielenskej príručke...
Naposledy upravil(a) FF dne úte dub 10, 2012 11:51, celkem upraveno 1 x.
Ice69

Příspěvek od Ice69 »

@FF - bohužel manuál k autu nemám, tak mi nezbývá nic jiného, než se zde zeptat.

@all - Kolik litrů převodového oleje budu potřebovat?
miru

Re: Převodový olej pro Octavii 6. kvalt

Příspěvek od miru »

Ice69 píše: Mám použít originální (předražený) převodový olej nebo můžu použít nějaký od alternativního výrobce? Kolik litrů oleje mám koupit? Děkuji všem za odpověďi.
Ahoj,
už jsi zjišťoval v autorizáku cenu orig. převod. oleje? Já ho totiž minulý měsíc kupoval do svého vozu (koncern-Seat) a v autorizáku (Auto Jarov) stál litr originál předeps. oleje dle normy 228 Kč...
Mnohé převodové oleje předepsané viskozity od různých značek na webu mnohdy najdeš i o dost dražší. A v autorizáku by Ti navíc měli dát olej přesně dle potřeby pro tvoje auto-při ověření VINu pro konkr. převodovku,vč. potřeb. množství,které bych osobně odhadl do 3 l max.
Naposledy upravil(a) miru dne úte dub 10, 2012 15:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Pokud jsou mé informace správné, mělo by tam být 2,3 litru převodového oleje.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Převodový olej pro Octavii 6. kvalt

Příspěvek od Návštěvník »

miru píše:
Ice69 píše: Mám použít originální (předražený) převodový olej nebo můžu použít nějaký od alternativního výrobce? Kolik litrů oleje mám koupit? Děkuji všem za odpověďi.
Ahoj,
už jsi zjišťoval v autorizáku cenu orig. převod. oleje? Já ho totiž minulý měsíc kupoval do svého vozu (koncern-Seat) a v autorizáku (Auto Jarov) stál litr originál předeps. oleje dle normy 228 Kč...
Mnohé převodové oleje předepsané viskozity pro tvoje auto od různých značek na webu mnohdy najdeš i o dost dražší. A v autorizáku by Ti navíc měli dát olej přesně dle potřeby pro tvoje auto-při ověření VINu pro konkr. převodovku,vč. potřebného množství-osobně bych to odhadl do 3 l max..
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: Převodový olej pro Octavii 6. kvalt

Příspěvek od alfi166silver »

miru píše: Ahoj,
už jsi zjišťoval v autorizáku cenu orig. převod. oleje? Já ho totiž minulý měsíc kupoval do svého vozu (koncern-Seat) a v autorizáku (Auto Jarov) stál litr originál předeps. oleje dle normy 228 Kč...
Než se tu zas rozpoutají invektivy o zlodějských prodejcích a předražených eshopech, je potřeba uvést na pravou míru, jakýže olej ti prodali. Pokud G 055 726 A2 ten ty peníze, co uvádíš opravdu stojí, ale je NEZAMĚNITELNÝ s olejem G 052 171 A2, který i u nejlevnějšího prodejce stoji cca 560,-Kč. Do Auto Jarov dnes budu volat a rád od nich nakoupím G 052 171 A2 za cenu, cos uvedl :lol:
miru

Příspěvek od miru »

Alfi-
psal jsem, že mi prodali olej do 5-ti kvaltu Tdi 77 kW r.v.07 za cenu cca 230 Kč-olej dle Vin-tedy dle předepsané normy.
Nejsem takový odborník, abych věděl, do jaké převodovky patří který převod. olej předepsané specifikace-ten dražší, co uvádíš, asi tedy bude právě ten správný do 6-ti kvalt převodovek . Jen jsem chtěl Ice69 informovat,že to s tou předražeností v autorizáku nemusí být tak horké.
Navíc na jiném vláknu Pitris psal k tematu
Předmět: Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo
´´Já osobně si myslím, že 190,- za litr origo oleje, který neměníš každý rok, není tak moc´´
Nemám zájem napadat slušné web prodejce, sám u nich jinak nakupuju oleje.Ale některé věci se mi v poslední době podařilo výhodně nakoupit přímo v autorizáku-a věřím, že kvalita bude dobrá (jak do Seatu,tak do Fabie).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

On se do pětikvaltu dá použít neorigo olej - jen s příslušnými firemními normami - ale manuální šestistupňová převodovka koncernu VW "potřebuje" origo olej, protože neorigo olej není....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

miru píše: Jen jsem chtěl Ice69 informovat,že to s tou předražeností v autorizáku nemusí být tak horké.
S tím souhlasím, moje zkušenosti jsou podobné. Jen jsem chtěl uvést věc na pravou míru, protože každý čte jen letmo ( zřejmě jsem tak četl i já :oops:) a vidí jen tu cenu, co jsi napsal ty a odkaz je tu na olej 2,5x dražší.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodový olej pro Octavii 6. kvalt

Příspěvek od ka-spel »

Pro Octavii 2 1,9 TDI 77 kW 5. kvalt je jaký olej? V e-shopech uvádí G 055 726 A2 i G 052 171 A2. Někde i 75W90 501.50. Osobně si myslím, že by tam mohly oba prvně jmenované.
byloObrázek
je Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodový olej pro Octavii 6. kvalt

Příspěvek od ka-spel »

Nejvíc vyčerpávajících informací o převodovkách Škoda je zde http://www.prevodovky-sixta.cz/ včetně tabulky ke stažení http://www.prevodovky-sixta.cz/images/R ... odovek.xls Super stránky asi nej borce přes převodovky u nás. :wink:
byloObrázek
je Obrázek
Autoxxxrady

Re: Převodový olej pro Octavii 6. kvalt

Příspěvek od Autoxxxrady »

Přesně tak. Když máš problém s převodovkou, tak se obrať na Sixtu. Viděl jsem i jeho přednášku a něco málo o tom ví .)
Odpovědět