Převodový olej Fabia RS TDI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Matýsek

Převodový olej Fabia RS TDI

Příspěvek od Matýsek »

Jaký můžu použít olej do šestist. převodovky? Kolik litrů je náplň? (Zajímá mě alternativa k orig.oleji G 052 171 A2)
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Alternativa není. Kup originální olej.Těch cca 1000,- za dva litry nebo 1500,- za tři se dá ustát, olej v převodovce měníš tak jednou za 120000km.
Matýsek

Příspěvek od Matýsek »

Ok. Jen se mi nechce zdát,že by neexistovala náhrada k origo. Samozřejmě zajít do prodeje VW je to nejmenší. Neví někdo množství? Jestli stačí vzít dva litry jako do Octávky?FM
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Náhrada prostě není...........a pokud ano tak hodně mizerná a fungovat stejně nebude. Měli by tam být 2 litry.
Je potřeba vzít v potaz, že se někomu ta "náhrada" musí vyplatit vyrábět a druhá skutečnost je smluvní vztah výrobce oleje a automobilky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

alfi má pravdu - v tomto případě se asi nevyplatí "něco" zkoušet. Kup origo http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... 052-171-A2 - ta o něco víc jak tisícikoruna na 5let se vyplatí.....
Jura

Titan Sintofluid 75W-80

Příspěvek od Jura »

alfi166silver píše:Náhrada prostě není...........a pokud ano tak hodně mizerná a fungovat stejně nebude. Měli by tam být 2 litry.
Je potřeba vzít v potaz, že se někomu ta "náhrada" musí vyplatit vyrábět a druhá skutečnost je smluvní vztah výrobce oleje a automobilky.
Co takhle Titan Sintofluid 75W-80 od FUCHSe? Mám ho ve svém Golfu IV 96kW už asi 40tkm a vše v klidu a pohodě.
Na MSV v Brně jsem osobně hovořil se zástupcem fy FUCHS o tom, zda jejich oleje používá koncern jako prvonáplně. Odpověď byla ANO a prý nejenom koncern. Je jasné, že na OEM oleji G052171A1/A2 (láhev ala CASTROL), u kterého cena za litr nepadne pod 500,-, je marže obchodníků velmi zajímavou radostí. Otázkou může být, proč do 5-kvaltu stojí polovinu? Ano, je to tím, že 5-kvaltů je pořád větší část ...
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: Titan Sintofluid 75W-80

Příspěvek od alfi166silver »

Jura píše: Co takhle Titan Sintofluid 75W-80 od FUCHSe? Mám ho ve svém Golfu IV .........
Splňuje normu TL52 171???? Má viskozitu 70W-75?????
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Tu normu G 052 171 A2 sice plní, ale viskozita je úplně jinde http://www.koldes.cz/detail.php?id=180& ... baleni-1-l
Návštěvník

Re: Titan Sintofluid 75W-80

Příspěvek od Návštěvník »

alfi166silver píše:
Jura píše: Co takhle Titan Sintofluid 75W-80 od FUCHSe? Mám ho ve svém Golfu IV .........
Splňuje normu TL52 171???? Má viskozitu 70W-75?????
Ano, splňuje normu TL 52 171.
http://www.servis-oleju.cz/partneri/fuc ... _oleje.pdf
modelář

Příspěvek od modelář »

Tak já se rovněž přidám: je-li k dispozici "originál", nic neřešit a použít! A tenhle "originál" je dostatečně "originální": takový má dle mých znalostí pouze RedLine, ovšem nebude mít normu VW a nebude lacinější! Takže zpět na začátek: je-li k dispozici "originál"... :lol:
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: Titan Sintofluid 75W-80

Příspěvek od alfi166silver »

Anonymous píše:
alfi166silver píše:
Jura píše: Co takhle Titan Sintofluid 75W-80 od FUCHSe? Mám ho ve svém Golfu IV .........
Splňuje normu TL52 171???? Má viskozitu 70W-75?????
Ano, splňuje normu TL 52 171.
http://www.servis-oleju.cz/partneri/fuc ... _oleje.pdf
Do letáku lze napsat lecos....a hlavně zkoušen a doporučen podle těchto předpisů.... :roll:

Prostě tu normu nesplňuje a ani nemůže, protože má úplně jinou viskozitu a parametry........
Návštěvník

Re: Titan Sintofluid 75W-80

Příspěvek od Návštěvník »

alfi166silver píše:
Anonymous píše:
alfi166silver píše: Splňuje normu TL52 171???? Má viskozitu 70W-75?????
Ano, splňuje normu TL 52 171.
http://www.servis-oleju.cz/partneri/fuc ... _oleje.pdf
Do letáku lze napsat lecos....a hlavně zkoušen a doporučen podle těchto předpisů.... :roll:

Prostě tu normu nesplňuje a ani nemůže, protože má úplně jinou viskozitu a parametry........
Tak to bylo slovo tribotechnika. Predpokladam, ze jsi tedy srovnaval parametry jako napr. kinematickou viskozitu apod. Mas doma laborator?:-)
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: Titan Sintofluid 75W-80

Příspěvek od alfi166silver »

Anonymous píše: Tak to bylo slovo tribotechnika. Predpokladam, ze jsi tedy srovnaval parametry jako napr. kinematickou viskozitu apod. Mas doma laborator?:-)
Ještě jednou...... má olej Titan Sintofluid 75W-80 viskozitu 70W-75 ???Nemá, tudíž má jiné parametry a to dost zásadně..........
Jinak labák mám dostupný asi 2km od mojí firmy : http://www.czechcoal.cz/cs/produkty/lab ... rator.html
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Je nutno použít zásadně origo olej, jak píše alfi, myslím, že ten olej i má. V servisech Škoda jsou tyto oleje silně předražené. Tady jde ale hlavně o to, že koncernové šestikvalty mají synchrony ze speciálního materiálu, složení už si přesně nepamatuji. Ten origo olej je vyráběn speciálně pro tyto převodovky. Při použití jakéhokoliv jiného oleje hrozí nebezpečí poškození právě těchto synchronů. Jinak s použitím alternativního oleje zkušenosti nemám a ani to zkoušet nebudu, přece jen to není převodovka jako u felicie, kterých se všude válí mraky téměř zadarmo.
Matýsek

Příspěvek od Matýsek »

Nechci dávat do převodovky nic co by její funkci mohlo zhoršit.Odhaduju že bych tam mohl dát i ten FUCHS,ale většina doporučuje orig.,tak jako měřítko k posouzení mi toto stačí. Auto bude mít na jaře 90tis km,takže převodový vyměním preventivně-dám originál WV.Na tom autě jsou jiné součástky,kde člověk bude v budoucnu při jejich výměně plakat-PD vstřik prý za 15tis.kč/kus :cry:
Jak je to ale s označením na obalu oleje nebo v katalogu?Protože ten FUCHS opravdu normy vw má napsané,je to tedy klamání spotřebitele?Motorový olej dávám celu dobu od Liqui Moly a řídil jsem se právě katalogem.Obal nebo papír snese vše? To nad ne!
Odpovědět