Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

adosM

Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od adosM »

Čáu. Řeším ted ještě převodový olej Bmw. Auto mě při studeném motoru blbě řadí. A při vytočené 4ce to při řazení na 5ku občas škrtne přes synchrony. Kámoš mě měnil před rokem olej v převodovce, ale vůbec nevím jaký tam dal..Nedíval se na štítek na převodovce jaký tam má být apod. Má tam být Mtl lt-1 ale ten není a náhrada je MTF lt-2. Jenže v bmw stojí litr 800kč...Na 100% vím že olej mtf lt-2 je plná syntetika a 75w80. Api gl-4. Viděl jsem origo obrázky těchto olejů. Našel jsem i náhrady:
RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80 a třeba Titan Sintofluid 75W-80. ( ten je ale gl-5) ale v manuálu jsou použití pro mtf lt-2. Tam jsou ceny cca 300-400kč za litr. Jde mě o to že peníze neseru a podle mě ten spec. olej bmw bude bud Fusch nebo castrol syntrans 75w90. Jen s extra cenou. Protože Bmw svoji továrnu na olej nemá a bere to od castrolu apod. Jen má jiný obal.
Myslíte že můžu použít náhrady 75w80 plná syntetika.?
adosM

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od adosM »

A nebo ještě Millers Nanodrive EE Transmission 75w90 nebo TRX Synth 75w80 GL5. Ale origo má být 75w80
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od adosM »

To jsem četl, ale moc lidí se k tomu nevyjádřilo. Takže můžu ten fuchs použít? Protože bmw oleje nedělá a bude to přebalený jiný olej. Klidně možný že fuchs nebo castrol
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od Pitris »

Asi ano, ale já bych volil přímo MTF2. Ravenol http://www.olejlevne.cz/olejlevne/eshop ... 75W-80-1-L
A dobrá volba by byl i ten Millers Nanodrive EE Transmission 75w90, ale ten je dražší....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:Asi ano, ale já bych volil přímo MTF2. Ravenol http://www.olejlevne.cz/olejlevne/eshop ... 75W-80-1-L
A dobrá volba by byl i ten Millers Nanodrive EE Transmission 75w90, ale ten je dražší....
Jo Millers je za 530kč a Ravenol za 400. Millers je 75w90 a má tam být 75w80 takže ted nevím co spíš. Asi Ravenol
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od Pitris »

A Fuchs za necelý 3 stovky.... ale jak říkám, Ravenol s MTF2 by měla být jistota.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od Návštěvník »

Z tohoto
adosM píše:... Auto mě při studeném motoru blbě řadí. A při vytočené 4ce to při řazení na 5ku občas škrtne přes synchrony...
je patrné, že potřebuješ olej s minimální viskozitou za studena a s vysokou viskozitou za tepla. A takový dnes u Castrolu (přinejmenším v Evropě) není! K tomu silně pochybuji, že by ho měl Fuchs. Naopak si jsem téměř jistý, že ho má RedLine, jenže ta dostupnost a cena... :x Osobně bych vyzkoušel již zde doporučený Ravenol. A pak dej, prosím, vědět, jak to dopadlo.
adosM

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od adosM »

Ok zkusím ravenol. Jen mrknu kde ho objednám. U převodových olejů se pajcování bát nemusím. Těch se prodá strašně málo. Ve čtvrtek jedu za mechanikem a kouknem na převodovku co tam je za štítek. Ale podle vinka mě řekli v bmw že mtf lt-2. Tak to potvrdíme. Řazení mě jako takový moc nevadí. Za studena tomu stejně nedávám a jedu opatrně. A vytočenou 4-ku do 160-175 km/h tam mám fakt 5x do roka. Jinak to po 8km řadí pěkně. Je možný, že tam kamoš před rokem dal fakt olej co tam být nemá a nový olej Ravenol udělá svoje
adosM

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od adosM »

Trochu problém. V Bmw podle vinka mě řekli, že tam mám nalít mtf lt-2. Ale dnes jsem koukal na převodovku a mám tam oranžový štítek s nápisem atf fluid oil...Blbě a ztuha se mě řadí, když je studenej motor. Kamoš mě tam dal olej před rokem ale nevím jakej. Má atf dexron III stejnou hustotu jak 75w-80 mtf lt-2 ? Asi ne že?. Leda si napsat číslo a typ převodovky a poslat ty čísla do bmw..Pro ověření. Slyšel jsem že mtf lt-2 je na dlouhé výměny a atf na kratší. A že ATf je do manuálu bmw vhodnější líp řadí za studena. Tak nevím.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od Pitris »

Tak když tam máš atf fluid oil a řadí to blbě, tak dej ten mtf lt-2.
Údaje o hustotách bys mohl najít třeba přes Google, ale podle VIN-ka by to mělo být nejjistější....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:Tak když tam máš atf fluid oil a řadí to blbě, tak dej ten mtf lt-2.
Údaje o hustotách bys mohl najít třeba přes Google, ale podle VIN-ka by to mělo být nejjistější....
No právě že nevím co tam mám ted za olej.... Kamoš co jezdí v bmw a dělá mechanika mě tam měnil olej před rokem. Jenže se mě zdá, že se tehdá vůbec nedívali na štítek na převodovce. Jen říkal, že tam má přijít nějakej spec olej. Kamoš ale už neví co tam dávali za olej. Asi myslel Mtf lt-2. Jenže já mám přímo na převodovce štítek atf fluid oil. Takže si myslím, že tam ted mám mtf ale mám mít atf dexron III. Zvláštní je proč mě podle vinka v BMW řekli mtf lt-2 ale na převodovce je atf fluid oil... :? Budu se asi řídit tím co je na převodovce. ..Zajedu ještě za známým do bmw servisu..
adosM

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od adosM »

Nicméně jsem zahlídl malý kapky oleje okolo nalívacího otvoru a je žlutý nebo hnědý. Taková barva oleje spec. Atf tam ted nebude. Takže tam přijde ATf a uvidím zda to bude lepší.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od bjukemen »

aj zlty jesto takze daj ako treba, v mojom byvalom bmw e36 pisali ATF fluid tak som dal cerveny
(ale aj som taky vypustil)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
adosM

Re: Převodový olej Bmw MTF LT-2. Náhrada za origo.

Příspěvek od adosM »

bjukemen píše:aj zlty jesto takze daj ako treba, v mojom byvalom bmw e36 pisali ATF fluid tak som dal cerveny
(ale aj som taky vypustil)
Jaksi se ztrácím v prvních 7 slovech. Slovenština se mě líbí a nevadí mi, ale toto jsem nepobral. Můžeš to napsat jinak.? Díkec.
Odpovědět