převodovka

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: převodovka

Příspěvek od Pedro »

A rovnez dekuji Lubovi,za spesne e-zaslany manual.
Snad nejvetsi problem bylo dostat hatapku do tamejsi dilny. Inu hory,lesy a nemoznost jet s timto motorem v nizkch ot na 1ku,kde to 2ka nebrala...
40kw.
Tecka.
adosM

Re: převodovka

Příspěvek od adosM »

Jen k věci. Vyměněn olej v převodovce za millers oil UN dexron II D, který tam má být a s ním jsem tam dal ty aditiva Lubrifilm a můžu jen doporučit. Snadněji se řadí zpátečka a 1 a 2 převodový stupen. Je to poznat. Což já a hlavně moje přítelkyně ocení. Ocení to i převodovka. Takže supr. Do měsíce udělám to samý s diferákem. Když je sníh jsem často bokem. Ty drifty na sněhu jsou návykový...:D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: převodovka

Příspěvek od Colommbo »

Pitris píše:
Pedro píše:Jarku,ano,tenhle mix mam vyzkouseny,a fakt to funguje....
Není nad osobní několikaletou zkušenost ale do své (ale i jiné) převodovky v Hondě bych to asi nedal....
Zcela upřímně, já bych se taky docela bál... :oops:
Připomnělo mi to mňamku, kterou tu taky vaří jeden kamarád... :D
Hombre píše:Již půl roku praktikuji vlastní VIF. :lol:
1 litr petroleje - 65 Kč /čistící složka / -petrolej je i nosnou složkou origo VIF Super Benzin Aditiv
0,5 litru VIF Super Benzin Aditiv - 220 Kč /dodá složky protikorozní, stabilizační, atd...../
0,5 litru 10W40 Valvoline /ten samý, co mám v motoru/ - 60 Kč - přimazává a konzervuje soustavu
----------------------------------------------------------------------------------------
2 litrová směs za cenu 345 Kč mě při dávkování 1 deci /ze začátku 3 nádrže jsem dával 1,5 -2 deci/ na dotankování nádrže /50 litrů/ ošetří 1000 litrů benzínu, což činí jeho cenové navýšení o 0,4 Kč na litru. Zkoušel jsem i předávkovat, než jsem dotankoval do plna a bez jakéhokoliv problému. :wink:...
Ale jo, každý podle svého a svých zkušeností... :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: převodovka

Příspěvek od Pedro »

Manik ze zkusebny tvrdil,ze chemicky to v pomeru 4:1 neni problem. Ale rozbor nedelal. Vychazel ze slozeni.
Na vojne jsem to vyzkousel v mrazech pod -20 na SM 11,VAZ 2103,S 105 a nekolika tatrach a vejdach,ktere behem tech dvou let musely na vymenu. Nejvic si pochvalovali ridici S1203. Jak se dalo cekat...,bo do prevodovek vseho co jsme tam meli nic jineho nez PP80 nebylo ve skladu k mani. Leda Maslo Tankove,petrolej a oth.
A do VSECH motoru nasich os,nakl aut a busu celorocne m6ad.
Ps. ,delal jsem tam celou vojnu pumpare a PHMaka +ridice nejen pozarni tatry :-D
Návštěvník

Re: převodovka

Příspěvek od Návštěvník »

Ono nic moc tehdy nebylo a lidé si museli nějak poradit. Dnes je rádoby všechno, jenže si často neumíme správně vybrat.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: převodovka

Příspěvek od Pedro »

Je toho vseho moc a vyrobci stroju to vylepsili ,,svejma,, normama.
Jak je krasny mit auta bez norem
a i tak spolehliva a dlouho fungujici
s minimem nakladu.
Návštěvník

Re: převodovka

Příspěvek od Návštěvník »

Neprovókuj :!: :lol:
adosM

Re: převodovka

Příspěvek od adosM »

Když budu měnit ten olej v diferáku a zas tam dám ten lubrifilm, tak co tam dát za olej ? Do NE-Samosvoru píšou Castrol SAF XO" a nebo "Castrol SAF XJ. Ted který spíš ? A je nějaká náhrada toho oleje 75w140, kde je podmínka Api GL 5. Co třeba motul MOTUL GEAR FF Competition 75W-140 ? Millers taky má ale jsem už u těchto dvou olejů na 550- 650 kč za 1 L a k tomu ještě 200kč za ty aditiva. Takže na to kašlu asi. Udajně ten Castrol není špatný. V zimě když je sníh na dobrých usecích, jsem často ve smyku, když je mokro a jsou tam kostky a vyjíždím odněkud tak taky. A nevím jestli tím nedostává difec nějak zabrat. Tak proto nový olej po 20 tis km a i ty aditiva
Návštěvník

Re: převodovka

Příspěvek od Návštěvník »

No nevím... Do samosvoru bych osobně žádná aditiva nepoužíval.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: převodovka

Příspěvek od Pedro »

Pochopil jsem,ze NE-samosvor.
Ale mozna blbe...
Do samosvoru bych asi taky nic nepridaval.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: převodovka

Příspěvek od Pitris »

adosM píše:....Do NE-Samosvoru....
Já to chápu že tam samosvor není.... a pokud nějaké aditivum, tak ne "univerzál" ale přímo do difu :!:
Převoďáky Castrol špatné nejsou a pokud potřebuješ GL5, šel bych klidně do toho....
Castrol SAF XO je 75w90, Castrol SAF XJ (nyní nově Limited Slip) je 75w140
Edit: Pedro mě předjel
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: převodovka

Příspěvek od Návštěvník »

Omlouvám se, blbě jsem to pochopil já.
adosM

Re: převodovka

Příspěvek od adosM »

Jo mám obyč diferák. Max je 220 km/h. A když najedu jedním kolem na sníh a druhým na asfalt, tak hrabe jen to na sněhu. Takže si myslím na 100% že tam samosvor není. Auto není nijak upravované. No zaráží mě proč tam doporučujou 75w140 a 75w90. To je docela rozdíl. A před pár komentama jste mě doporučili ty aditiva lubrifilm co jsem dal do převodovky i dát do difecu. Nevím jestli spec aditiva do diferáku najdu. Ten castrol stojí u Alfiho na znackovéoleje 370kč. Ale zavolám ještě známému co tam dát jestli xo nebo xj. Zaměřuje se na Bmw hodně a převážně je opravuje jen.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: převodovka

Příspěvek od Pedro »

Nechce se mi to hledat,ale mozna nic mezi 90-140 neni,nebo driv nebylo. Tom mozna naznacuji,ze podle podminek provozu,lokality...,zkratka ,,huste,, letni cislo.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: převodovka

Příspěvek od Pitris »

adosM píše:....A před pár komentama jste mě doporučili ty aditiva lubrifilm co jsem dal do převodovky i dát do difecu....
Ano - ten Lubrifilm B2 je přímo do difu :wink: Jestli jsem to napsal zmatečně, tak tož sorry - myslel jsem to tak abys tam nehledal / nedával něco co je možno jak do motoru tak i do převodovky, difu, nádrže.
Jinak k té viskozitě - 75w90 na převážně kratší jízdy, 75w140 na vysoké (letní, výkonnové) zatížení....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět