převodovka

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: převodovka

Příspěvek od bjukemen »

Mne nepomohlo
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: převodovka

Příspěvek od bloke »

Mne pomohla metóda z kruhov najvyšších (najvplyvnejších): nechať vyhniť. Rovná sa nerobiť ďalej nič; ale plánoval som, skúsiť iný olej po jari.
Minulú zimu som mal ešte pár mesiacov po výmene problémy, túto súčasnú tuhšie mrazivú, už radí v podstate bez problémov (Total Transmission Gear 8 75W-80 s mrzkými číslami v TL pri nízkych teplotách).
Ešteže som v súlade s odporučením z fóra nedolieval zameraný Liqui Moly Getriebeoil Additiv, aktuálne zlepšenie by tak bolo pripísané jeho pôsobeniu :).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: převodovka

Příspěvek od dany01 »

Ja som na oct 1 AHF takto "posral" radenie 2 jky , sem tam aj 3jky za studena. Prvý krát vytiekol žltý čistý olej-predošlý majiteľ asi vymenil, nalial som olej čo som mal rezervu do oct 2 BJB -podľa VIN syntetická, radilo tak ako píšem. Zistil som ze tam ide iný podľa ViN tak som ho tam po cca 20-30 tis dal, to čo vytieklo von ma až zarazilo-riedke jak voda a cierne. Po naliati čo tam ma byt nepomohlo, jazdím tak možno 50 tis km. Na oct 2 mam čo odporúča p. SIxta a problém taký istý. Obidve radia po zahriatí bez problému. Kúpim ten protec do obidvoch a som zvedavý čo to spravi. Nejako som sa zmieril ako radia ale za pokus to stojí.
Otázka: je veľký problém ze som sa "neserkal" s množstvom 1,9 litra ale som tam šupol 2 litre?
Urobil som to tak pri oboch autách. Teraz tam ešte nalejem 50 ml Protecu. Mam niečo odsat?
Dik
Uživatelský avatar
sosko
Příspěvky: 129
Registrován: úte led 30, 2018 20:07
Bydliště: Bratislava

Re: převodovka

Příspěvek od sosko »

Povodne som to spravil tiez tak(nalial cele 2l), ale pri dolievani Protecu sa cela napln vypustila(riadne zohriata,po 100km dialnicnej jazdy),odmerala a bolo tam o 2 dcl viac, a to menej islo naspat. A pri 1. vymene po 200k km taktiez vytiekla cierna voda, pri 2.vymene pri 280k km tiez a norma bola spravna podla vin. Teraz je tam norma ina(podla odporucani Sixtu) ale zmena ziadna nenastala. Troch sa to zlepsilo Protecom, ale krasne hladke radenie je nadobro fuc. Nikdy v zivote olej v manuali menit nebudem a ako tak citam fora,nebudem jediny :( Nedavno mi svokor vravi ze pred rokmi tiez dal takto menit olej v jeho starej Honde, do roka menil prevodovku co sa stym nedalo jazdit. :O
OctaviaIII Combi 1.6TDI 81KW 2016, Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30, Wynns Supremium
Leto: Nokian Wetproof
Zima: BFGoodrich g-Force Winter2
Honda Jazz 1.3iDSi 61KW CVT 2006, 5W40, Motul Stabilizer
ex OctaviaII 1.9TDI,ARAL Hightronic 5W40
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: převodovka

Příspěvek od NOVON »

dany01: Ja taky vymenil v O1 AGR,puvodni olej byl spiše načervenaly a řídký.Dal jsem 75w-90 od Ligui Molly a v zime problem s razenim 2-ky.Ted se oteplilo,tak je to lepsi,ale myslim,ze tam patri "řidší" olej než 75w-90,i když splňuje normu VW.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: převodovka

Příspěvek od dany01 »

To sosko: na oct 2 som menil pre problém s radením celkovo- mal 160 tis a tvrdil ze ho bolo menej a divnej konzistencie. Vtedy sa tam dal minerál origo + nejaká prísada - už sa nepamätám aká.uz je to možno aj 10 rokov- už vtedy v origo servise laborovali s olejmi, mali už vtedy s tym problém.Pomohlo ale v zime stále to iste.menil som ho len tak z pocitu ,ze "možno treba "po dalších 70 tis, dal som čo piše Sixta - minerál , ale bez prísady. Za studena je to roky to iste, ale keď sa s tym vie a s kludom,dá sa to-hlavne s tym jazdi žena, ja len kontrolne raz týždenne, aby som zistil čo "dodrbkala".....a prebehol Octu.
To novon : Oct 1 , tam je to to iste akurát tam som dal podľa ViN - tuším je to tiež minerál.
Ak by ten Protec pomohol trochu som ochotný ho tam dať, ak nie nezbláznim sa kvôli tomu- kvôli autu už vôbec nie....
Samozrejme rátam aj s tym ze sú tam už aj opotrebenia- jedno ma 300 tis., druhé možno aj 500 tis., ale spomínam a asi aj ostatní rozdiel medzi zimou a letom.
Viac ma zaujíma či to tam len naliať alebo aj treba trochu odsat .
Uživatelský avatar
sosko
Příspěvky: 129
Registrován: úte led 30, 2018 20:07
Bydliště: Bratislava

Re: převodovka

Příspěvek od sosko »

2-3dcl navyse nemoze byt az tak velky problem,ak je istota,ze predchadzajuca napln bola riadne vypustena. Ak je moznost pre pokoj na dusi komplet vypustit,zmerat,naliat spat spravne mnozstvo. Alebo aspon otvorit kontrolny srob,nechat vytiect,zavriet,doliat protec(ak je este model bez naklonenej prevodovky,hovorim o O2, pri O1 neviem ako to je riesene).
OctaviaIII Combi 1.6TDI 81KW 2016, Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30, Wynns Supremium
Leto: Nokian Wetproof
Zima: BFGoodrich g-Force Winter2
Honda Jazz 1.3iDSi 61KW CVT 2006, 5W40, Motul Stabilizer
ex OctaviaII 1.9TDI,ARAL Hightronic 5W40
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: převodovka

Příspěvek od NOVON »

dany01: U nas v autorizaku je problem,ze na rok 2000 uz mi presne nerekne co tam patri,v systemu uz stare VIN kody nemaji.
Jinak ja bych olej vypustil,nalil prisadu a doplnil prevodovku olejem.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: převodovka

Příspěvek od dany01 »

Cez kontrolný to nenalievam, len raz sa otvoril keď sa to robilo 1 krat. Ale šiel veľmi rýchlo nazad.Ako spomínaš naklonený motor a tažko tam šlo naliať všetko- rada z autorizaku, cez spatecku a je tam všetko.
Veľmi sa mi to nechce vypustat, keď už mam spravený zlepšovák na plnenie cez spatecku. Ale skúsim trochu odsat, keď nepojde supnem len protec. Či tam je 50 ml viac alebo menej , je asi jedno.
Oct. 1 - ani netreba pozerat, mam napísane pri oboch čo tam je- na to mam servisu....
Odpovědět