převodovka

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: převodovka

Příspěvek od Jerry3 »

Právě řešení problémů kolem řazení po výměně oleje v převodovce značkovým servisem na voze v záruce mne před mnoha lety přivedlo na toto fórum. :D
alda147
Příspěvky: 81
Registrován: pát pro 09, 2016 18:27

Re: převodovka

Příspěvek od alda147 »

Pitris píše:75w byl úplně v poho nejen ve Feldě, ale i ve Favoritu a i ve výkonnově podobným verzím Fábii. A třeba i "obyčejné" Paramo Gyrol....

A ano - oleje 75w90 "dokáží" být i zcela odlišné.
třeba převodový olej Castrol Syntrans B 75W, je schválen do BMW,a nahrazuje originální převodový olej, tak to nemůže být olej do malých obsahů.
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: převodovka

Příspěvek od Shi »

Ad Castrol Syntrans B 75W - bod skápnutí má -66 stupňů Celsia, což je velmi slušná hodnota. Castrol, který mi tehdy nalili do převodovky, by už při -50 byl ztuhlý na kámen. Mě zarazilo to, že VW specifikace tehdy zřejmě neřešila nízkoteplkotní vlastnosti (jo, já vím, koncern -taky ta Felicie byla poslední koncernové vozidlo, které jsme doma měli).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: převodovka

Příspěvek od Pitris »

alda147 píše:Castrol Syntrans B 75W, je schválen do BMW,a nahrazuje originální převodový olej, tak to nemůže být olej do malých obsahů.

A smím se ptát PROČ :?: by nemohl být do malých obsahů :shock:
PS: Trošku mě to připomíná jednoho, který tu psal že když altík u BMW vydrží 180tkm, tak u jiné značky jiný víc už nemůže :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: převodovka

Příspěvek od bjukemen »

tiez som to nejako nepochopil, a bod skvapnutia je tiez nepodstatny detail uvedeny ako cislo
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
alda147
Příspěvky: 81
Registrován: pát pro 09, 2016 18:27

Re: převodovka

Příspěvek od alda147 »

Pitris píše:
alda147 píše:Castrol Syntrans B 75W, je schválen do BMW,a nahrazuje originální převodový olej, tak to nemůže být olej do malých obsahů.

A smím se ptát PROČ :?: by nemohl být do malých obsahů :shock:
PS: Trošku mě to připomíná jednoho, který tu psal že když altík u BMW vydrží 180tkm, tak u jiné značky jiný víc už nemůže :?
to sem nepsal já kdo tvrdí že tento olej nebo spíš oleje 75w jsou jenom do malých obsahů /Felicie,Fabie,/nebo si asi blbě rozumíme.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: převodovka

Příspěvek od Pitris »

alda147 píše:....to sem nepsal já kdo tvrdí že tento olej nebo spíš oleje 75w jsou jenom do malých obsahů /Felicie,Fabie.
Ne. To jsem napsal já jako reakci na Shi-ův příspěvek že mu do Felicie dali v servisu 75w90. Tam totiž patřil olej 75w. Stejně jako do Fabií obdobného výkonu jako ty Feldy. A byť ve Fávu byl původně 80w, s olejem 75w to bylo lepší. Ale já pak reagoval na Tvůj příspěvek....
alda147 píše:Castrol Syntrans B 75W, je schválen do BMW,a nahrazuje originální převodový olej, tak to nemůže být olej do malých obsahů
....který jsem pochopil tak že když je 75w schválen do BMW, tak nemůže být použit v autech s malým obsahem motoru / malým výkonem....
Ale možná si fakt jen blbě rozumíme.... :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
alda147
Příspěvky: 81
Registrován: pát pro 09, 2016 18:27

Re: převodovka

Příspěvek od alda147 »

chtěl jsem napsat že to je olej jak do malých obsahů tak do převodovek schválených tudíž i do větších obsahů asi tak .
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: převodovka

Příspěvek od Shi »

Pitris píše:Ne. To jsem napsal já jako reakci na Shi-ův příspěvek že mu do Felicie dali v servisu 75w90. Tam totiž patřil olej 75w.
Já jsme teď dohledal, že do Felicie 1.3 se prý mohly dávat oleje od 75w do 75w-90 GL-4, čímž se to částečně vysvětluje - 75w-90 tam sice přijít směl, ale vhodný byl asi pro trochu jiné klimatické podmínky, než jaké panují v zimě v ČR (a v značkovém servise byli nekompetentní, když mi to tam nalili).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: převodovka

Příspěvek od Pitris »

V hodně servisech mají olej sice použitelný, ale většinou univerzálně do všeho (tím pádem bude taky podle toho ne-fungovat), a levný v nákupu a drahý při prodeji....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: převodovka

Příspěvek od Colommbo »

Jestli jsem to tu už někde zmiňoval a budu se opakovat, tož mě, prosím, omluvte. Kdysi mi jeden z mého pohledu velmi zkušený starší mekánik, když jsme spolu hovořili o manuálních převodovkách, diferenciálech a jejich náplních, říkal, že náplň použitá ve výrobním procesu, je pro daný kus/typ v 99,99% nejkvalitnější a cokoli se nalije dalšího, bude vždy minimálně o chlup horší. Ale to jsme se bavili o produkci z doby zhruba před patnácti-dvaceti lety, v dnešní "moderní" době už může být (a asi i je) zase všechno jinak... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: převodovka

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:....manuálních převodovkách, diferenciálech a jejich náplních, říkal, že náplň použitá ve výrobním procesu, je pro daný kus/typ v 99,99% nejkvalitnější a cokoli se nalije DALŠÍHO, bude vždy minimálně o chlup horší....
Možná bych řekl ne dalšího, ale JINÉHO. S origo olejem by při výměně problém být neměl....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: převodovka

Příspěvek od Pedro »

Presne tak. Jeste kdyz jsem se v ,,olejich,, pohyboval,prijel za mnou zakaznik s F Sierrou a tazal se na vymenu oleje v prevodovce a difu. Ze pry ma 200tkm,...,no tak jsem to zacal resit. Ejhle,neb tenkrat zacatky internetu v CZ...,info jsem musel shanet jinak. A dozvedel se,ze nahrada neni. Divny,ale bylo mi receno,ze to co tam dal vyrobce,presne splnuje to co ma. Tenkrat mi prisla odpoved,ze i ne vsechny rychlostky v predmetnem aute,maji stejnou napln. A ze pokud skrin radi v ruznych teplotach a rezimech,neni treba menit olej. Tusim,ze bylo psano,ze to ani nejde.
Pak jsem podobne informace obdrzel i u jedne znacky z J.
Mj,ze ,,provoz nasich prevodnych ustroji je bezudrzbovy a po planovanou zivotnost vozidla,ktera muze byt i nekolik se tisic mil,neni vyjma nutne opravy ci destrukce,menit. ,,
Ano,je to +- 20 let.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: převodovka

Příspěvek od Colommbo »

Jde možná o to, Jarku, CO je originální náplní v prvovýrobě - později pořízená "orig." náplň nemusí být totéž... :? Ale můžeš mít samosebou i pravdu. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: převodovka

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:....originální náplní v prvovýrobě - později pořízená "orig." náplň nemusí být totéž....
To je ale asi taky někdy pravda :cry:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět