Převodovka FORD MTX 75

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od Pitris »

Ještěr píše:....Je nutné převodovku nějak při výměně oleje proplachovat?
Ne, nechat pořádně po zahřátí vykapat, ale můžeš postupně zvednout všechny 4 kola; chce to zkusit.
Může ještě něco vytéct. Já musím např. u výměny motoráku mírně zvednout pravé přední kolo :P :wink:
Ještěr píše:....2 litry oleje za 1116Kč....
Se skoro stydím :( že jsem Ti radil origo. Já v Hondě 2litry MTF "jenom" za 800Kč; měním po 4letech
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od Návštěvník »

Do MTX 75 se jako origo náplň používal prachobyčejný Dexron max. za 150 Kč litr o typické viskozitě 75W. Proto také ona červená barva! :idea:
Ještěr

Re:

Příspěvek od Ještěr »

Já se řídil dle stejného pravidla jako Novon.
NOVON píše:No norma Ford WSD-M2C200-C (oleje SAE 75W-90) je pro MTX 75 od roku 2001...Do roku 2001 platí ESD-M2C186-A,či-li oleje typu ATF ,avšak plně syntetické.. :idea: ...
Vím, že dexron má červenou barvu. Bohužel jich je dost druhů a nechtěl jsem to vybírat namátkou. Tento olej pro převodovky MTX75 nemá viskozitu 75W jak píšeš, ale 75W90. Tu 75W tam ale měli také. Jinak kamarád se kdysi přehmátl při výběru "červený vody do serva" a nesprávný typ mu rozežral hadice. Alespoň mi to tvrdil.
Pitris: Ty nemáš za co, to oni by se měli stydět! Jinak já jí při minulý výměně vysrkal zbytky oleje ze dna ještě inj. stříkačkou s kusem hadičky. vytáhlo to tak půl deci. A celkem tak o půl decky míň, než je udávaný obsah. Což myslím, že jde. Takže proplachovat netřeba, paráda, dík.
Ještěr

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od Ještěr »

Dnes jsem olej vyměnil. Trochu mě překvapilo následující: Když jsem vypouštěl původní náplň, asi ještě origo, byla červenohnědá. Dal jsem tam ten Mogul 75W90, ten byl žlutý. Dnes jsem ho vypustil a jal se nalít novou náplň od Forda 75W90. Jaké bylo mé překvapení, když měla stejnou barvu jako Mogul :lol:
Netušíte, kde udělali soudruzi z NDR chybu? Ten origo olej, co jsem ve čtvrtek kupoval, byl vybíraný podle VINka... :? Je to tento: http://olejposta.sk/r_3480.html
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od Pitris »

Pokud plní výrobcem předepsanou normu, tak bych barvu neřešil....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od bjukemen »

..len aby to nebol jeden a ten isty olej :p :wink:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Ještěr

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od Ještěr »

Tak asi to bude správně, ale zarazila mě ta červená barva původní náplně. To moje Mondeo je po 2. faceliftu, r.v. 2005 a tam už dle mého není šance, že by v r. 2005 byl přelom požívání ATF a tohoto 75W90. Ale co se divím, je to jen další věc, která mi potvrdila, že tenhle kus dávali maníci v Genku na lince dohromady po nějakým extra vydařeným a prokaleným :mrgreen: víkendu
Případně popíjeli rovnou u pásu, když měl vedoucí montážní linky narozeniny. :twisted:
Ještě jedna perlička: Olej jsem měnil u nás v jednosměrce, bo se mi jako většinou nechtělo čekat na chatu do garáže. Šel okolo kamarád (má shodný Mondeo, akorát naftu) a prej co zas vyvádím. Říkám mu, že měním převoďák. On na to :
"Dyť si ho měnil loni?!". S ledovým klidem mu oznamuju, že ho dle předpisu Forda měním každých 15tis. km. "Ty snad ne?", odpovídám mu? Protočil oči, zezelenal a že musí hned zejtra zajet do Charouze, bo na tom svým oleji má navrtíno 340tis. km a ještě ho neměnil. Počastoval jsem ho odpovědí ve smyslu "to už stejně nezachráníš" a bylo :lol: Asi mu zavolám, že jsem kecal. Sice by to jeho převodovce prospělo, ale nenechám ho platit autorizák. Nicméně jsem si naběhnul, protože ho stejně stůj co stůj bude chtít vyměnit. A hádejte, za kým půjde? Správně, za mnou :roll: :mrgreen:
Ještěr

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od Ještěr »

bjukemen píše:..len aby to nebol jeden a ten isty olej :p :wink:
Můžu Ti říct, že vědět o tom, že to je stejný olej, tak na to asi prdím...ale tak má zase dušička klid, no :oops:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od Pitris »

Počkej, 15 tkm na převoďák v manuální skřini :?: To i víc namáhaný olej v automatu se mění později.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ještěr

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od Ještěr »

Jo, ale on mi to sežral i s navijákem :lol:
Kdysi mě nachytal pěkně na švestkách, tak jsem mu to vrátil :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od Pitris »

Ještěr píše:Jo, ale on mi to sežral i s navijákem
A já taky :P jedna nula pro Tebe :wink: Napsal si to sem tak vážně, jako si to asi řekl i jemu :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ještěr

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od Ještěr »

:)
Kdysi jsme spolu dělali na stavbě. Tenkrát jsme byli v zimě doma, tři neděle bez práce...najednou mi zazvonil telefon, tam on, že má super kšeft, za 150Kč/m2 vymalovat strop v letním kině. A já jak jsem byl zblblý seděním doma a natěšený na kšeft, tak jsem rychle vyhrknul, jestli je to i se škrábáním nebo bez... :oops: :roll: :lol:
Tak jsem mu to dneska vrátil, hohó :!:
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od bjukemen »

lool ja mam dost z teba :D :D si ho dobre vyrobil, kazdopadne az ten olej vymeni bude to len dobre :)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Ještěr

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od Ještěr »

On je hodnej kluk, ale na auta jaksi čuně...nedivil bych se, kdyby motorovej olej měl u něj naběháno stejně :twisted:
Ještěr

Re: Převodovka FORD MTX 75

Příspěvek od Ještěr »

Cca týden po výměně a kvalty tam jdou za studena lépe. Není to extra rozdíl, ale je to znát. Zima prověří...
Odpovědět