Hybrid

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Hybrid

Příspěvek od Brembo »

v.vilik píše:Svatá pravda. Stejné jako borci co si koupí 5 litrové SUV a pak do toho nacpou plyn. Čistá známka snobismu a choutky se ukázat sousedům a přitom mít hluboko do kapsy. Soryy za OT. :oops:
podobných expertov sa najde viac než dost.Príklad-borec rozmýsla nad kupou hybrida,pretože má nižšiu spotrebu,ale ani trochu ho netankuje,že je drahší len o pár tisíc €,alebo elektrošrotom,za smiešnych 35 tisíc. Kolko benzínu by mal za taku čiastku?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: Hybrid

Příspěvek od Návštěvník »

Brembo píše:...rozmýsla nad kupou hybrida,pretože má nižšiu spotrebu...
Jak který, jak při jakém stylu používání. Pro některé je však důležitější ona víra...
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Hybrid

Příspěvek od Pedro »

Vždy,když jsem jel s hybri SUV lexusem,bavilo mi chvíli pozorovat budík,který ukazuje kolik kw je v dannou chvíli k dispozici. A sledovat diplej,který ukazuje šipky jak proudí k trakčnímu výkonu nebo opačně. Jenže chvíli. A drobet to odvádí pozornost.
Tak jsem si cestu zpestřoval přidáváním více či méně plynu,motor se nastartoval,připojil,vystřelil auto kupředu,ubral jsem,zdechl.... Kdo si hraje,nezlobí.
Návštěvník

Re: Hybrid

Příspěvek od Návštěvník »

PePe píše:...A sledovat diplej,který ukazuje šipky jak proudí k trakčnímu výkonu nebo opačně.
Akorát přitom nesmíš vědět, že "přepnutí chemie" Ni-Mh akumulátoru z režimu vybíjení do režimu nabíjení trvá v případě naprosto špičkové baterie nových řádně vyvážených akumulátorů po "záběhu" (tj. řádném naformování) 1 minutu, obvykle však mezi 2 až 4 minutami. Tedy displej může indikovat proudění energie směrem do akumulátoru, ten se však zdaleka ještě ani nezačal dobíjet.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Hybrid

Příspěvek od Colommbo »

A taková grafika je tedy jen něco jako barevná hudba, nic víc... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Hybrid

Příspěvek od Pedro »

Jasan,je to kravina co omrzí. Navíc mám rád,když toho za jízdy svítí co nejméně.
O bateriích uvnitř moc nevim,ani mi to nezajímalo. Páč bych si to nikdy nekoupil.
Tedy Lexusa klidně,považuju to za nejlepší značku,jezdilo se mi se všema suprově,ale žádný voloviny jak z ekolo tak ekono hlediska by tam bejt nesměly.
Návštěvník

Re: Hybrid

Příspěvek od Návštěvník »

PePe píše:...Tedy Lexusa klidně,považuju to za nejlepší značku,jezdilo se mi se všema suprově,ale žádný voloviny jak z ekolo tak ekono hlediska by tam bejt nesměly.
Jenže takový Lexus už dnes není. Jinak vím o jedné staré GS300, má na hrbu hodně přes 600 tis. km a vypadá, jako kdyby nedávno vyjela z fabriky. Inu, od německého důchodce... :lol:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Hybrid

Příspěvek od Pedro »

To není skoro žádnej plecháč. Stejně si myslim,po zkušenostech,že z toho co je na trhu,byly nej. Tedy v porovnání ve své třídě.
Ovšem jsem již 2 roky mimo.
Jinak mám radši spartánská vozítka. 8) bez různejch kravin,čidel,pomocníků,hromad airb.,
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Hybrid

Příspěvek od Colommbo »

Pitris píše:To pokračování o hybridech je zde: http://www.oleje.cz/forum/hybrid-t5737.html
Fuj! :x O takovým svinstvu se odmítám bavit...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
v.vilik

Re: Hybrid

Příspěvek od v.vilik »

Ono to zase nemusí být tak úplně šlápnutí vedle. Například současné F1 jsou vlastně hybridy a fungují celkem dobře. Jasně, že je to závodní speciál, ale kolik technologií se časem přeneslo z F1 a motorsportu obecně do běžných aut? Vše určitě ne, ale dost věcí ano.
Odpovědět