Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

Ač nerad :D musím uznat,že máš pravdu. :wink: Nějak se mi ta čísla popletla. :oops: Zaměnil jsem 8 za 6.
No nic,tady máš odkaz,abys viděl,jak sis polepšil. :lol:
http://www.displaywars.com/51-centimetr ... metre-16x9
Jinak to,že teď hůře vidíš některé znaky,je dáno tím displayem.Je všeobecně známo,že klasická CRT obrazovka má mnohem lepší a ostřejší obraz.Nejvíc se starému CRT přibližuje právě plazma,ale pokud není signál kvalitní,tak to pak není dobré.Tam pak více vyhovují ty omalovánky LCD nebo LED panelů,ovšem za cenu toho,že někoho z toho může i bolet hlava.Ony jsou plazmy také v nemilosti,protože mívají větší spotřebu,holt každá paráda něco stojí. :mrgreen: Ono to není zase taková tragédie,ale pro některé lidi je to holt majlant.Já měl jak CRT,tak LCD a teď mám plazmu a neměnil bych ani za nic.A to ta LCD(JVC),bratru za 23 tis. nebyla žádné ořezávátko.Je jí asi 8 let a stále slouží.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

1) Dobrý odkaz, dokonce tam mám i brzdovou kapalinu, kterou nyní potřebuji :wink: .
2) Oba TV přístroje jsou LCD :idea: , větší je LED. Už jsem to konzultoval, nápad také byl, zda to není záležitost fontů. Ono se to blbě čte, páč jsou mezery mezi písmeny a na menší TV je to pěkně pohromadě, myslím.
3) Mě LCD vyhovuje, pokud dobře zobrazuje rozlišení SD.
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

lengy: Díky za upozornění, zobrazení TV jsem přepnul na AUTO a obraz se ořezává sám tak, jak by měl být bez zkreslení. Takže ořízlý ze stran už občas mám, ale není toho moc.
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:To je podobná debata jako vinil versus CD.To první má duši,druhé je sterilní dle některých názorů.Dnes skoro každý poslouchá MP 3,kde je asi polovina informací a jsou spokojení. :D
Duše neduše, důležité je, jak to funguje. Černé desky mají nevýhodu v rozměrech a častém poškrábání. Jinak záznam, pokud je na nich kvalitní analogový, je lepší, než na CD - dnes už by digizáznam měl být hodně kvalitní, ale šíři analogu nedosahuje už z principu. Vymoženost černá deska s digizáznamem spojuje nevýhody obou řešení :wink: :? . Černé desky se záznamem i třeba z 60. let minulého stol. mohou být zvukově ňam ňam. Mám doma dost nepoškozených desek :D :wink: . A jen klasický gramofon. Né, že bych byl takový fajnšmekr, jen jsem (momentálně) zaostalý. V tomto případě rád :lol: .
Jo, ke srazu na Vysočině - v penzionu jsem měl TV Panasonic Viera, nějakých 80 nebo 90 cm. V porovnání s domácím GoGenem má Panasonic viditelně horší obraz a (trochu) slyšitelně lepší zvuk.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jezevcik »

Ten článek mi mluví z duše. To je realita, se kterou se každodenně setkávám na Jižní spojce. Ano, v drtivé většině případů je za volantem žena a skoro nikdy není na "vině" telefon. Ony to prostě nepochopí, i když na ně blikáte. Nasadí tunelové vidění a jedou v levém šedesát.
http://auto.idnes.cz/jizda-v-prostredni ... ntent=top6
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Zase duše...aspoň že ty gumy jsou už dnes bezdušové...
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Tak třeba zas něco k domácnosti - televize jsme trochu probrali, co pračka? No, třeba neperete, ale třeba někdo na to nemá lidi :D . Dnes jsou spíše preferované pračky plněné z boku, jak jsem slyšel, jednak zákazníky, a také výrobci. Překvapuje mě, že i zákazníci, kteří nemají pračku někde zabudovanou v lince (že by shora nebyl přístup), berou pračku s bočním plněním, nikoliv vrchem plněnou. Nevíte proč? :?: :idea:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

Možná to bude tím,že si tohle provedení získalo v našich končinách svou pověst,pračky s vrchním plněním skákaly jako jankovité kozy. :D U nás v baráku někdo tento model ještě vlastní a občas nás "oblažuje" těmito nezaměnitelnými vibracemi. :x Asi budou možná konstrukčně složitější,protože jsou také dražší.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
bouchy

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od bouchy »

Jezevcik píše:Ten článek mi mluví z duše. To je realita, se kterou se každodenně setkávám na Jižní spojce. Ano, v drtivé většině případů je za volantem žena a skoro nikdy není na "vině" telefon. Ony to prostě nepochopí, i když na ně blikáte. Nasadí tunelové vidění a jedou v levém šedesát.
http://auto.idnes.cz/jizda-v-prostredni ... ntent=top6
Popravdě, mně z duše nemluví v kontextu Jižní spojky. Jakmile se "vjede" do Prahy, mmch. je to dost blbě značené (snadno přehlídnu kde přesně), tak "všudeplatnou" rychlostí je 80 km/h (silnice pro MV v obci) - pokud se nepletu, mimo výjimek např. v tom místě před lanovým mostem aj, kde to upravuje značení. Obec = souběžná jízda = nepovažuje se za předjíždění. I přes to, že jsem na tachometru měl 85 km/h, nějaká *** v okchtávii kombi asi nesnesla, že jedu v levým a mám E na RZ a tak začlo blikání, pak troubení, gestikulace a nálep za nárazník. Byla to situace, kdy vpravo jely pomaleji nákladní auta, přede mnou stejně rychle jedoucí "kolona", takže jsem jí uhnul, ona si předjela, udělala gesta a já jel za ní toutéž rychlostí... No a pak jsem odbočil kamsi doprava a zkazilo mi to celý zážitek z jízdy. Extra v Praze jsem výjimečně kdy, ale celkem previdelně narazím na spěchače, co potřebuje jet levým, ale hoodně nad limitem. Kdo koho vychovává. Tenhle článek je celkem bezzubý, dokud bude (zejm.) na dálnicích praxe "vláčku" a nadřazenosti jistých vozidel. Mimoměstskou praxi s tří a vícepruhem téměř nemám - není kde, pod D1 z Phy nejezdím, tuhle nedávno jsem zažil kousíček někde u Hranic n.M...ale tam jsem jel pravý, semtam střední. Btw řazení v případě kolony pro sanitku/HZS je 2x co nejvíc doprava a levý doleva?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Pitris »

bouchy píše:....řazení v případě kolony pro sanitku/HZS je 2x co nejvíc doprava a levý doleva?
V civilizovaných zemích a u normálních řidičů ano. U nás se to vidí málokdy - a jestli mohu v tomto konkrétním případě - tak mám jednu zkušenost z léta z kolony vozidel za nehodou na víceproudém obchvatu Vídně: auta "poskládaná" tak jak píšeš - "2x co nejvíc doprava a levý doleva", jen 3 auta za mnou (co jsem okolo viděl) ve Fabii pěkně naprostředku bloncka za volantem s RZ-kou zlínského kraje :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:Možná to bude tím,že si tohle provedení získalo v našich končinách svou pověst,pračky s vrchním plněním skákaly jako jankovité kozy. :D U nás v baráku někdo tento model ještě vlastní a občas nás "oblažuje" těmito nezaměnitelnými vibracemi. :x Asi budou možná konstrukčně složitější,protože jsou také dražší.
Tatramatka vrchem plněná skáče a předem plněná prý neskákala. Buben byl nějak odpružen, i když tam určitě nemohl lítat, jak vítr v bedně. To už je dnes snad běžně vyřešeno. Mě předem plněná přijde jako méně praktická - buben letmo je choulostivější, dvířka musí dobře těsnit, uživatel se musí ohýbat při plnění a vyndavání prádla, i to ovládání zpředu je méně přehledné, jenom ten stroj vypadá více jako pračka. Takže novou pořídím zase vrchem plněnou.
Je nějaká značka, které se radno vyhnouti? Uvažuji o Zanussi, to byly prý dříve kvalitní a dlouhověké pračky. Naopak neuvažuji o Electrolux, onebrž mám špatné reference ohledně životnosti (nejen praček).
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

Problém vrchem plněných praček byl v řešení pojezdu,jak se obula tak kolečka co měla eliminovat zákmity,tak bylo zle.Máme doma Zanussi předem plněnou 10 let a maká jako čert.Dřív byl buben pouze odpružen,dnes jsou tam i tlumiče.Nevím co hledáš za složitosti v ovládání vpředu,je stejné jako to nahoře. :lol: Otočím ovladačem na H,nastavím teplotu a zmáčknu tlačítko PLAY. :mrgreen: A pokud se nechceš k pračce ohýbat,tak poklekni,já to dělám taky tak. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Ovládání zpředu není složité, pouze se na něj hůře kouká, než shora. To už je detail, koneckonců i vrchem plněná Taramatka měla ovládání zpředu. Shora je to lepčí. Také je lepčí se neohýbat ani neklekat :idea: .
Dosud jsem pral některé choulostivější věci (kalhoty, košile) v ruce a v předklonu. Nyní už mě záda upozornila, že nadále to neakceptují. Stáří je hrozná věc :roll: :D .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

Já peru pouze montérky,aby paní neviděla co tam občas vložím. :D Jinak já jsem si pořídil pračku i s obsluhou. :mrgreen: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Nebuď úzkoprsý, některá paní pere v pračce i boty...aby pán neviděl... :P
Odpovědět