olej do převodovky Ford MT75 - Scorpio

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

PKod1

Re: olej do převodovky Ford MT75 - Scorpio

Příspěvek od PKod1 »

Mr.Wu píše:A ještě se musím zpětně omluvit těm, kdo mi doporučovali ATF. Původně se mi to nezdálo... Ale takhle to vypadá, že převodovka dostane (téměř) stejný olej, na který byla zvyklá. U forda by mi prodali žlutou náplň (třeba tady https://www.fordshop.cz/1790199-prevodo ... rd-1l.html) a to se mi prostě nějak nelíbí... :D
Ano, jak jsme psal, puvodni predpis pro MT75 je ATF. Z dnesniho pohledu je nesmysl davat tam "jen" starou ATF IID, kdyz mnohem modernejsi ATF olej muzete koupit za stejne penize tedy v e-shopu :idea:

Druha vec je informacni sum, ktery v tomto vlaknu panuje. MT75 a MTX75 jsou uplne jine prevodovky! MT75 (ATF, cerveno hnedy) je pro zadni nahon s motorem podel a je umistena pod stredovym tunelem. MT75 se delala od roku cca 1988 a davala se do Sierry, Scorpia I i II s motory 2.9, DOHC 2.0 a nasledne i 2.3.

MTX75 je pro predohrab s pricnym ulozenim motoru. Montovala se od snad uz od 1993 do Mondea. Tedy uplne jina konstrukce a v realu i jiny predpis oleje (75W-90 GL4, zluty).

Jen shodou nahod obe funguji i s olejem te druhe.

PS: kdy uz se bude menit olej v prevodovce, bylo by dobre vymenit i olej v diferencialu. Tam je to mnohem dulezitejsi... Ale na difu neni vypousteci sroub, tak se to hur dela.
Mr.Wu
Příspěvky: 29
Registrován: pát dub 04, 2014 18:04

Re: olej do převodovky Ford MT75 - Scorpio

Příspěvek od Mr.Wu »

Ahoj Pkod1,
díky za vyjasnění, taky jsem měl pocit, že se tu motají jabka s hruškama... :D

Každopádně do převodovky už jsem koupil "jen" DII, co doporučil NOVON. Ten splňuje tu starou fordí normu ESD-M2C186-A. Ikdyž jsou na trhu lepší oleje, myslim že s nim nic nezkazim - převodovka aspoň dostane to, na co byla zvyklá.

Co se týče diferenciálu, to je moc dobrá připomínka, na to jsem nějak zapomněl... Ford předepisoval pro Scorpio olej podle specifikace SQM2C-9002-AA. Našel jsem jen Aral http://www.aral.cz./automobilove-oleje/ ... 5W-90.html
ale nenašel jsem nikoho, kdo by ho prodával, teda v Čechách (což je dost pochopitelný). Nějaké tipy pro náhradu? Díky
VW Passat Variant, 3BG Highline, 2004, 2.5TDi V6 BAU (Abt 150kW), Tiptronic, 4motion (Torsen)
Ford Scorpio II sedan, Ghia, 1995, 2.9i V6 24v Cosworth BOB (152kW), AL4De
Ford Scorpio II sedan, CLX, 1997, 2.3i R4 16v DOHC Y5A (108kW), MT75
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej do převodovky Ford MT75 - Scorpio

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mr.Wu
Příspěvky: 29
Registrován: pát dub 04, 2014 18:04

Re: olej do převodovky Ford MT75 - Scorpio

Příspěvek od Mr.Wu »

Super, díky moc! :wink:
VW Passat Variant, 3BG Highline, 2004, 2.5TDi V6 BAU (Abt 150kW), Tiptronic, 4motion (Torsen)
Ford Scorpio II sedan, Ghia, 1995, 2.9i V6 24v Cosworth BOB (152kW), AL4De
Ford Scorpio II sedan, CLX, 1997, 2.3i R4 16v DOHC Y5A (108kW), MT75
PKod1

Re: olej do převodovky Ford MT75 - Scorpio

Příspěvek od PKod1 »

Pitrisuv navrh je OK. Jinak ja bych koupi do diferencialu vsude dostupny Mogul Trans 80W-90H nebo klidne i mistni Mol Hykomol 80W-90 K


Ve skrini diferencialu na dne casto stava nakondenzovana voda, takze je fajn pokud se diferencial poradne vypusti/vycisti. Pokude se tam voda necha, loziska i prevod trpi dal a dif zacne casem hucet.
Osobne jsem vrtal vypousteci diru do zadniho hlinikoveho krytu a do te jsem pak vyriznul zavit pro zatku. Da se povolit zadni kryt a vypustit olej tou mezerou, ale je riziko poskozeni papiroveho tesneni krytu. Navic u Scorpia od 97 mel diferak jine upevneni k naprave a kryt se hur demontoval.
Odpovědět