Nafta bez bio humusu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Sniper_2003

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Sniper_2003 »

Zase jedna z otázek, která by zajímala i mě. :wink:
WHITE-CZ

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od WHITE-CZ »

Tak u nás ve firmě (majitel je Babiš :roll:) se všechna řepka vozí směr Rakousko. Šéf říkal že tady je za výkup málo.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od lengy60 »

Tak teď je ještě otázka,zda ta řepka také v tom Rakousku skončí nebo putuje někam dál. :wink: Taky může být,že jednou stranou z ČR odjede a druhou stranou se po nějaké době do ČR vrátí. Je to dost moderní způsob přepravy a proč se to dělá asi vysvětlovat nemusím,že? :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...Je to dost moderní způsob přepravy a proč se to dělá asi vysvětlovat nemusím,že? :lol:
No, že by to bylo zrovna k smíchu, když to každý z nás zaplatí dvakrát... :evil:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:...Je to dost moderní způsob přepravy a proč se to dělá asi vysvětlovat nemusím,že? :lol:
No, že by to bylo zrovna k smíchu, když to každý z nás zaplatí dvakrát... :evil:
To není o tom,že to každý z nás platí dvakrát,je to trošku o něčem jiném. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Návštěvník »

Já samozřejmě nemyslel náklady na cestu a tam a zpět, ale daňový únik. Tedy dvakrát: jednou na přepravu, podruhé v podobě daňového "příspěvku na chudé", tj. těch, kteří se placení daní dokáží vyhnout...
WHITE-CZ

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od WHITE-CZ »

Už jsme docela mimo téma, Pitris nás zabije :lol:
Tady je téma o B100

http://www.oleje.cz/forum/post75145.htm ... 100#p75145
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od lengy60 »

WHITE-CZ píše:Už jsme docela mimo téma, Pitris nás zabije :lol:
Tak dost pochybuji,že by vážil cestu do UL,ale Ty jsi na ráně. :D Holt až pojedeš na sraz,tak si vezmi helmu. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:Já samozřejmě nemyslel náklady na cestu a tam a zpět, ale daňový únik. Tedy dvakrát: jednou na přepravu, podruhé v podobě daňového "příspěvku na chudé", tj. těch, kteří se placení daní dokáží vyhnout...
Tak já myslel pouze daně,na přepravu nedoplácíme nic. Samozřejmě záleží na tom,jaký dopravce to přepravuje. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
WHITE-CZ

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od WHITE-CZ »

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Pitris »

WHITE-CZ píše:Už jsme docela mimo téma, Pitris nás zabije :lol:
Tady to ještě není tak hrozné :mrgreen: na jiných vláknech "ujíždíte" někdy víc :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Dnes mi to nedalo a po hodně dlouhé době jsem do zbytku asi 8l Optimal Dieselu od EO s letním VIFem natankoval 40l Maxxe + zimní VIF.
Je to rozdíl jako prase. Motor se mnohem snáz sbírá z nízkých otáček a je o dost tišší. Ještě příště vezmu Optimal a přidám zimní VIF, abych vyloučil vliv toho aditiva. Matně si vzpomínám, že na jaře s přechodem na letní VIF jsem měl pocit zhrubnutí motoru.
Pokud vyloučím vliv VIFu, tak budu mít brouka, jestli nepřejít na Maxxe. Jde jenom o prachy, že ...
Navíc došlo k vypalování DPF a to jindy motor je nakřáplý, teď šel furt jak samet. Jak to ty kuny rakouské dělají???
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
sosko

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od sosko »

Ja mam naopak opacnu skusenost a to, ze so zimnym VIF-om ide motor "hrubsie" ako s letnym, viac krat vyskusane pri tankovani plnej nadrze "na striedacku", raz letny, raz zimny VIF. Preto aj v zime lejem letny, o zamrzanie nafty sa nebojim, kedze teplota v zime tu ani nepreleze -10, a v letnom je aspon viac mazivostnych prisad a zvysovaca cetanov (aspon teda dufam, kedze tam nemusia byt latky proti zamrzaniu nafty ako v zimnom) :wink:
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Doplním info k Maxxu: trošku spadla spotřeba, ale nevykoupí zvýšenou cenu. Poprve v životě jsem viděl při stání 0,4l/hod.
Takové zaklapání motoru při velice jemném přidání plynu kolem 1500rpm, což někdo tady diagnostikoval na EGR, taky zmizelo. Prostě ta nafta je jinde.

Edit: Tak se mi po nějakém čase spustilo vypalování DPF. To, co je důležité je doba, resp. nájezd km. Od léta se mi spouštěly regenerace postupně z intervalů 850km až na 450km. Nevěděl jsem wocogo.
Teď po natankování Maxxe se interval změnil na 700km. Nějak přestávám věřit kvalitě a deklarované čisté naftě od EuroOilu. Nemám to ničím doložené, jen pocity...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět