Převodovka Renault Trafic (Vivaro) PF6, hlučnost, JAKÝ OLEJ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Převodovka Renault Trafic (Vivaro) PF6, hlučnost, JAKÝ O

Příspěvek od lengy60 »

Nechci Tě děsit,ale jestli se z almary linou takové libové zvuky,tak bys mohl také brzo dojezdit. Nevím,kdy Ti opravu prováděli,ale být na Tvém místě,tak bych reklamaci neodkládal,protože po nějaké době Ti klidně mohou říci,že ta hlučnost nesouvisí s opravou,kterou prováděli. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodovka Renault Trafic (Vivaro) PF6, hlučnost, JAKÝ O

Příspěvek od Pedro »

Jak jsem psal již výše,rozborka tě stejně nemine. Priměřené množství pilin,ale aby někdo ze staré školy,ti řekl kolik :!: ,skutečně pomůže ale nedávej vzhledem k zimě -140. Bude se dloooouho dostávat do idealních hodnot.
Viz E-panolin,Mick,Návštěvník.
Je to jen proto,že nechceč reklamajdu nyní řešit,resp. se v tom vrtat.
No hodil bych jim to na hlavu hned,pak tě pošlou do háje,žes sis to zchyndil sám.
kodajz

Re: Převodovka Renault Trafic (Vivaro) PF6, hlučnost, JAKÝ O

Příspěvek od kodajz »

Na prevodovce menili loziska, byly spatne. Prevodovka hucela na 4,5,6 rychlost. Chrcela skoro neznatelne. Vubec jsem to nevnimal. Borec vymenil loziska a slozil tak jak to bylo. Vzhledove prevodovka uvnitr ok. Slozil, namontoval a ja jsem byl par km spokojeny, jenze pak zacala v nizkych ot chrcet, nejvic chrci pri 1000-1100 ot a pak to zeslabuje az vymizi kolem 1600-1700 ot. Pri deceleraci to same, ale kolem tech nejnizsich ot je to jeste brutalnejsi. Podle me je volna predlohova hridel. Chrci to asi tech 20 000 km furt stejne. Servisman pochopitelne o problemu vi od zacatku. Budeme to resit na jare. Rikam, ted musim jezdit a ne ze mi bude 3 dny resit prevodovku.
Kdyz je prevodovka studena, teda olej uvnitr tak to nechrci. Tzn kdyz ta vizkozita co je za studena bude i za tepla, nebude chrcet. Ktery olej se takovemu stavu priblizuje????
Takze -140 urcite nedavat.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodovka Renault Trafic (Vivaro) PF6, hlučnost, JAKÝ O

Příspěvek od Pedro »

Když to budeš kuchat určitě,tak žádné piliny. Jestli jezdíš dálky a olej běhá celou dobu zahřátý,nebo při malé pauze nestačí zas vychladnout,dej teda 140. ALE jen v tomhle případě. Pokud jezdíš celej den,ale s pauzama,přískoky ,tak určitě max 90.
Docela bych se bál,aby mi usazení ložiska-sek,nevyškublo hřídel. Není některej kvalt přímej záběr,že by to změnilo zvuk nebo úplně ztichlo? Neznám seskládání hen té almary.
kodajz

Re: Převodovka Renault Trafic (Vivaro) PF6, hlučnost, JAKÝ O

Příspěvek od kodajz »

Taky nevim jak presne to v teto prevodovce slape. Jen vim, ze prime ozubeni je pouze na spatecce. Auto nebude jezdit velke dalky. Takze tu 140 tku asi ne.
Poznam rozdil mezi 75w80 a 75w90 ?????
Jan Nowak

Re: Převodovka Renault Trafic (Vivaro) PF6, hlučnost, JAKÝ O

Příspěvek od Jan Nowak »

Ano, ale obavam se, ze dost mozna jen ten rozdil, o ktery nestojis - v zime za studena se Ti bude hur radit. Vubec si nemyslim, ze Tvuj problem tohle nejak znatelne vyresi...

Promin, ze ryju, ale 3 dny ted auto odstavit nechces, ale co kdyz se ti prevodovka za chvili vysype a budes treba tyden shanet novou???
Servisak asi neudelal vsechno spravne - domluv se s nim, at si na to vycleni cely jeden den od rana do noci a musi to dat.
Odpovědět