Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

jarson

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od jarson »

Itall píše:Pitris:
Interval 90000 km už mě zaráží, třeba bych po 90000 km také uznal, že tohle už dělat nebudu. Ale takový filtr po 90000 km jsem nikdy neviděl. A také by musel být z mého auta, abych věděl, v jakých podmínkách se jezdí.
ja som taky filter videl. Bol to klasicky papierak zo S105. A myslim ze ani nemal tych 90000 ale o nieco malo menej. To auto malo ten filter od vyroby. Nikdy nebol vymeneny. Nemalo najazdenych tych 90 ale nieco tesne pod. Strykova ulozenka - auto mal cely zivot, vacsinou stalo v garazi , obcas niekam mimo mesto na vylet. Klasika -"povodny stav , dochodca 1. majitel" ( a jediny) :D
Kazdopadne prva vec co som urobil som tento filter, ktory si zltu farbu uz nevedel ani predstavit- bol cierny , uplne , proste cierny - vymenil. Okamzite po vymene nenormalny rozdiel - asi kazdemu jasne, nema zmysel opisovat.
mimochodom...
... toto auto som do dvoch tyzdnov predal za 300€. Kupec sa nasiel sam - po asi 20 minutovej nahanacke v rychlosti 120 +/- ( dalej rucicka tak skakala, ze neslo urcit akou rychlostou idem) s velkym ciernym BMW ( asi X5 ci ako sa to vola) ma dotycny konecne predbehol a zastavil a vyklul sa z neho zaujemca o tento archaicky voz ... na mieste sme sa dohodli - dnes je skodovecka v renovacii na veterana.
...to uz som silno obocil, za co sa ospravedlnujem ale vzdy ked si na toto spomeniem, neda mi to :D
Odpovědět