Millers Oils

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
šulda

Re: Millers Oils

Příspěvek od šulda »

Tak to máme stejný. Já to budu dělat zítra odpoledne a v sobotu odjíždím na dovo tak až najdu chvilku času tak napíšu zkušenost.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Millers Oils

Příspěvek od Brembo »

e1H píše:Colommbo, vieš, že čo všetko je v norme VW 502.00 definované? Nevieš.
Viem, ty to neriešiš, ale sú ľudia ktorí majú radšej istotu a neexperimentujú, a preto dajú do motora taký olej, aký je predpísaný. Hlavne ak 502-ku ponúka každý výrobca v niekoľkých viskozitách, tj. na výber máš z desiatok vhodných olejov.
Ja mať R32 tiež neexperimentujem a dám tam radšej taký olej ktorý bude určite dobrý a nie len pravdepodobne vhodný.
V norme VW je zadefinované,že to je to určené do niečoho,čo stojí za hovno,no tvári sa ako niečo absolutne unikátne a kvalitné. Naproti tomu,jediný modelový rad,čo za niečo stojí je Polo,pretože ničím nenadchne,neohuri,nie je nič extra,za to je ale pomerne spolahlivé a má lacné náhradné dielce a tak ked jeho majitel zo servisu odchádza s radostou,tak majitela ich super tip top Passata alebo ultra športovca Golf beru v rakve alebo na nosidlách.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
e1H

Re: Millers Oils

Příspěvek od e1H »

Odpoveď fakt na úrovni a úplne k téme.
Daj sa liečiť, alebo ak máš potrebu ventilovať svoju nenávisť voči VW, tak choď na auto.cz. Tam nájdeš aj kamarátov s podobným komplexom. :roll:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pitris »

Chlapi, vraťme se zpět k Millers oils....
Jinak já Engine Flush před "milerem" EE nedával, ale motor jsem "vypláchl" olejem po 3 tisících km.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
boris
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 18, 2011 20:08

Re: Millers Oils

Příspěvek od boris »

adosM píše:
šulda píše:Tak v pátek ho jdu nalejt EE LONGLIFE 5w40, s tím tu ale nechci posthunteřit :twisted: Chci se zeptat jestli tu není někdo kdo při přechodu na olej od Millersů použil Engine Flush, pokud ano prosím o zkušenosti. Děkuji.
Taky by mě zajímaly zkušenosti s engine millers flush před výměnou oleje. Ted tam mám na proplach na 3000km Valvoline 10w-40, protože v motoru bylo dost bordelu a přijde tam za 2 měsíce Millers EE 10w-40 Nano. A než ho tam dám uvažuju o engine flush taky. S tech.listů je vidět že to není kdejaká sračka jak ostatní lihy a agresivní rozpouštědla ale řidký olej obohacený o čístící přísady ve vyšší míře. Bod vzplanutí ma vysoko nad 100C takže to žádnej bordel v motoru nebo škody neudělá snad.

Mam auto na lpg a v motore som mal viac krat millersa 5w50 ale ešte tu staru verziu a pri vymenach oleja bola zmena zafarbenia len minimalna . Ale staru prestali robit tak som dal novu 5w50 C3 -10 a co sa nestalo olej po 8 000 km stmavol uplne, dočistil uplne všetko a aj chod motora sa pocitovo zlepšil .Pišem to preto lebo ja mam strach davat do motora nejaku chemiu okrem oleja a to som bol nervozni aj s tej C3-10 ale prekvapila ma a to veľmi prijemne .
šulda

Re: Millers Oils

Příspěvek od šulda »

Engine Flush by měl být řídký olej s přísadami atd. viz jeho popis od výrobců. V motoru sem měl olej na 5tkm a pak Engine Flush. Před nalitím Engine Flush byl olej vcelku "čistý" a po přidání Engine Flush stmavl ale ne nějak dramaticky, takže něco ještě vyčistil. Použil sem ho hlavně pro přechod na olej od Millersů :wink: Takže nyní EE Longlife 5W40, výměny po 10tkm (už sem si sám nastavil v MaxiDotu, servismen si s tím neporadil :mrgreen: ) a věřím že bude jen spokojenost :mrgreen:
redo
Příspěvky: 41
Registrován: pon kvě 13, 2013 15:07

Re: Millers Oils

Příspěvek od redo »

Bude Nanodrive ekvivalent k XB Longlife EB 5W20 pro 1.0 ecoboost?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pitris »

Tento dotaz spíše směrovat přímo na info@millersoils.cz
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
redo
Příspěvky: 41
Registrován: pon kvě 13, 2013 15:07

Re: Millers Oils

Příspěvek od redo »

Přemejšlel jsem nad tim, ale když už je tady osvětový vlákno a pan Millers sem chodí...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pitris »

To ano, pan Vejvoda "z Millersu" se tu občas objeví, ale ne moc často - aby se to dřív nezamluvilo....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Sniper_2003

Re: Millers Oils

Příspěvek od Sniper_2003 »

redo píše:Přemejšlel jsem nad tim, ale když už je tady osvětový vlákno a pan Millers sem chodí...
Nicméně není nic rychlejšího než-li napsat maila přímo jemu. :D Najdeš ho na jejich webových stránkách. :wink:
Uživatelský avatar
Millers Oils
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 02, 2009 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Millers Oils

Příspěvek od Millers Oils »

redo píše:Bude Nanodrive ekvivalent k XB Longlife EB 5W20 pro 1.0 ecoboost?
Dobrý den,

bohužel v ČR a SR je to zatím pro nás jaksi okrajový produkt s menším prodejem, podnět na nanočásticovou EE verzi by musel přijít z domácího trhu Anglie.

Já zatím bojuji pro naše zákazníky o EE Longlife 5w30 (tedy 504.00/507.00) který skýtá daleko větší potenciál. Věřím, že příští rok na jaře bychom ho měli mít k dispozici.

S pozdravem
Petr Vejvoda
redo
Příspěvky: 41
Registrován: pon kvě 13, 2013 15:07

Re: Millers Oils

Příspěvek od redo »

Chápu, taky se vyhybám činnostem na kterých bych tratil. Ale mrzí mě to. :( Třeba se do toho v Anglii pustí dříve než tušíme.

http://www.tyden.cz/rubriky/auta/zajima ... 14852.html
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Millers Oils

Příspěvek od lefort »

Máme ho doma. Je skvělý. Má charakter, je točivý, má sílu v celém spektru otáček a zajímavý i zvukově. Ostatně, několik vítězství v Engine of the year hovoří samo za sebe :wink:
Za EE LL EcoBoost se taky přimlouvám!
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
šulda

Re: Millers Oils

Příspěvek od šulda »

2tkm s EE od Millerů a klesla spotřeba o 0,1 na volnoběh a dlouhodobá šla taky dolů, zatím pozoruju o cca 0,2. Od výměny hydroštelů atd. před 7tkm + před těmi 2tkm zmiňovaný olej, je to znát. Předpokládám že tento stav setrvá a to je :wink:
Odpovědět