prevodový olej - felícia 1.9

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jjjano1

prevodový olej - felícia 1.9

Příspěvek od jjjano1 »

ahoj. chcel by som doliať/vymeniť prevodový olej a čítam v dielenskej príručke že tam idú:
SAE 75W
SAE 75W-80
SAE 75W-85
SAE 75W-90

a samozrejme 2,4 litru. lenže neviem ktorý mám kúpiť. žeby ten SAE 75W-80 ? ďakujem
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: prevodový olej - felícia 1.9

Příspěvek od Pitris »

Já osobně bych použil - pokud tedy nepotáhneš karavan v létě do Chorvatska a převodovka nesákne - 75w nebo 75w80 GL-4 nebo 4+. A třeba http://www.oleje.cz/p/total-transmissio ... -1-l--1826 nebo http://www.oleje.cz/p/paramo-gyrol-75w-lf-1-l--1342 (To Paramo jsem já úspěšně jezdil kdysi ve Favoritu - a zvládl i to Chorvatsko)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jjjano1

Re: prevodový olej - felícia 1.9

Příspěvek od jjjano1 »

ahoj a ďakujem za radu. nie do chorvátska nedjem a s karavanom tým duplom :mrgreen: takže buď 75W-80 alebo 75W ? a aký je medzi týmito dvomi rozdiel ? ono ja neviem ani aký je tam teraz a či ho niekto predomnou vôbec menil. ak by bolo málo že by som dolial, no nebude vadiť ak napr. sa zmieša trochu 75W so 75W-80 ?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: prevodový olej - felícia 1.9

Příspěvek od Pitris »

Čím vyšší to druhé číslo, tím víc je možné olej teplotně zatížit. A když je to první stejné, měly by být i zhruba stejné vlastnosti nízkoteplotní. Proto je u všech těch zmíněných 75w, aby šlo řadit i v zimě po mrazivém startu. Co je tam teď samozřejmě nevím - jestli je tam ještě olej původní, tak zřejmě to Paramo 75w - ale i běžné převodové oleje stejných norem GL se dají bez obav smíchat (když nevyteče všechno).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jjjano1

Re: prevodový olej - felícia 1.9

Příspěvek od jjjano1 »

ďakujem za info, už som múdrejší :wink:
Odpovědět