olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od skodovkar »

To je naprosto stejné, jako bys řekl, že si nekoupíš nikdy nic z Číny :idea: Vzduchové filtry Filtron jsem používal a neviděl jsem v nich žádný problém.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od lefort »

Ano, pokud se tomu dá vyhnout, tak se tomu vyhýbám. Je na tom něco divného?
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bjukemen »

mam v plane spravit rozborku oil foltra Filtron tak som zvedavy ako to dopadne, ale tiez musim napisat iba z pocutia ze uz to nieje taky ksunt ako dakedy
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Fahrer »

A opravdu byl? Já to slyším i o Baldwinech. Přitom znám řidiče, kteří ty filtry v pohodě používají.
miki

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od miki »

... došli mi filtre Purolator - vzduchový made in Korea, peľový made in Bulgaria, všetko pod značkou Mann.... cenový rozdiel oproti "čistému" Mann-u nezanedbateľný... peľový bol len vo folii- bez papierovej krabičky...
WHITE-CZ

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od WHITE-CZ »

Včera jsem měnil olej a filtr na Fabii 1.9 TDi 2003 v autě byl filtr Champion. Já jsem koupil Bosch zajímavé je že Bosch šetří i na takové ptákovině jako je ta černá krytka co je na vrchní straně filtru. Snad to bude i bez ní normálně fungovat. Příště asi koupím Mann.
TomasX

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od TomasX »

Tu ptakovinu nemaji ani filtry od Mannu pro TDI a funguje to normalne, oni vi co delaji.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Durex »

Oni ví co dělají. Jakákoliv úspora při výrobě ať už se zdá zákazníkovi zanedbatelná,tak při vyrobení milionů kusů už to tak zanedbatelné není ... Ještě že hiflo a K&N to má chráněné folií ... :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
WHITE-CZ

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od WHITE-CZ »

Šetři se fakt všude i na podělané krytce.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Durex »

A teď si vem,že je to ušetření energií,odpadu,životního prostředí. Takže vlastně přínos
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
WHITE-CZ

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od WHITE-CZ »

Ale jo máš pravdu, a proč tam ta krytka vlastně je? Jakou má funkci?
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Durex »

podle mě jde o zamezení průniku nečistot a možná vlhkosti do filtru,než se namontuje na auto (tráví dlouhé doby ve skladech,ve skříních,na cestách :lol: ) Je to vlastně stejné,jako u palivového filtru. Taky se z něj obvykle před montáží sejmou krytky ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Máchal

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Máchal »

Dnes mi dorazil olejový filtr MANN (z jaknaauto) a je na něm made in Germany :wink:
Z carda mi před cca rokem dorazil ten samý, jen made in China :(
adosM

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od adosM »

Máchal píše:Dnes mi dorazil olejový filtr MANN (z jaknaauto) a je na něm made in Germany :wink:
Z carda mi před cca rokem dorazil ten samý, jen made in China :(
Já mám doma z Carda papír vložku olejového filtru Mann a je tam psané made in Bosna a Hercegovina...Taky tomu k...a nerozumím. Nemám obyč patronu. Ale u Carda byl za 126kč. Ta cena se mě ale nezdá. To je jaksi moc málo. Ale zas u nás u zledějů Hokcar autodíly stojí ten samý filtr 260kč!!! A měl jsem na něm taky made in Bosna a Her. Chci ted koupit vzducháč během 3-4 tis km a i olejový filtr a nevím jestli zas Cardo nebo jinde. Takže že bych zkusil olejáč u jaknaauto.?.. Dělá KN i oil filtry na auta ? Dával jsem olejový filtr KN do motorek a byla to supr kvalita
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Colommbo »

http://www.riegger.cz/obchod/kategorie/ ... ve-filtry/
Ale to si snad můžeš najít sám... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět