10 prvků příplatkové výbavy, které si do auta nekupujte

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: 10 prvků příplatkové výbavy, které si do auta nekupujte

Příspěvek od Brembo »

Návštěvník píše:
Brembo píše:...kompresor vypnutý,spustí sa až po naštartovaní motora,takže nemusím klímu zapínat vypínat...
Nějak jsem nepochopil, jak to souvisí s probíranou otázkou "makro" tlačítka. :? Kompresor totiž může pracovat pouze v případě, že pracuje motor, jinak nemá odkud brát energii.
spojka je vypnutá
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: 10 prvků příplatkové výbavy, které si do auta nekupujte

Příspěvek od Brembo »

e1H píše:
Brembo píše:Na Vectre tiež,točia sa len ventilátory,kompresor vypnutý,spustí sa až po naštartovaní motora,takže nemusím klímu zapínat vypínat. A funguje i na volnobehu,čo sa na Fobiach nekoná,na volnobehu totiž nestíha,a tak sa v kolonach uvaríte.
To s tou Fabiou je blbosť, niečo tam máš asi pokazené. Mne funguje klimatizácia aj keď stojím. To už by bola aká blbosť že by ju motor na voľnobeh neutiahol. Ak by ten motor bol tak slabý, tak by si sa s ním ani nerozbehol.
žiadnu Fobiu nemám a nebral by som ju ani zadrmo! Asi nevieš čítat,nikde som nepísal,že to motor neutiahne,len tolko,že výkon klimatizácie je na volnobehu nedostatočný aa vservise potrvrdili,že je to bežná stažnost pre uvedený typ,či su na tom rovnako všetky motorizácie ma neazauímalo,je to firemný furik. Známi mal tiež služobnu Fobiu a tiež kritizoval malý výkon klimatizácie na volnobehu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: 10 prvků příplatkové výbavy, které si do auta nekupujte

Příspěvek od Návštěvník »

Brembo píše:
Návštěvník píše:
Brembo píše:...kompresor vypnutý,spustí sa až po naštartovaní motora,takže nemusím klímu zapínat vypínat...
Nějak jsem nepochopil, jak to souvisí s probíranou otázkou "makro" tlačítka. :? Kompresor totiž může pracovat pouze v případě, že pracuje motor, jinak nemá odkud brát energii.
spojka je vypnutá
Teď už jsem se ale úplně ztratil v tom, o co zde vůbec jde.

Tak snad jen na vysvětlenou jak ta moje debata s Colommbem začala: podivil jsem se nad tím, že když aktivuje "makro" tlačítko, tak se mu nespustí klima - přesněji nepřipojí se mu kompresor. S tím jsem se totiž ještě nesetkal. Zatím vždy mi ono "makro" tlačítko obstaralo současně následující operace: přesměrování veškerého vzduchu na čelní sklo (úprava pozice rozvodných klapek), větrák naplno (maximalizace jeho otáček), aktivace kompresoru klimy (pokud nebyl předtím spuštěn), někdy úprava teploty směrem nahoru (pokud je na displeji nastavena nižší), případně spuštění vyhřívání čelního skla (pokud je jím vůz vybaven). Krátce řečeno, ono "makro" tlačítko je tam právě proto, aby na jeden stisk zařídilo celou sérii zásahů do nastavení systému, kterou by jinak musel uživatel udělat postupně ručně.
Návštěvník

Re: 10 prvků příplatkové výbavy, které si do auta nekupujte

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:... Zatím vždy mi ono "makro" tlačítko obstaralo současně následující operace: ... aktivace kompresoru klimy (pokud nebyl předtím spuštěn)...
Samozřejmě za běhu motoru.
Návštěvník

Re: 10 prvků příplatkové výbavy, které si do auta nekupujte

Příspěvek od Návštěvník »

Brembo píše:...kompresor vypnutý,spustí sa až po naštartovaní motora,takže nemusím klímu zapínat vypínat... spojka je vypnutá
Už mi to docvaklo! Ale mohu tě ujistit, že tohle je naprosto běžné už od počátku 90. let min. st. Vlastně jsem se setkal pouze s jedním případem, kdy člověk startoval motor s připojeným kompresorem klimy, tedy pokud ho ručně nevypnul. Jenže to bylo auto vyrobé v květnu 1986 a startér měl planetovou převodovku, tak se s tím asi počítalo.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: 10 prvků příplatkové výbavy, které si do auta nekupujte

Příspěvek od Brembo »

stretol som sa s tím i u novších aut,samozrejme neboli top trieda. Teda pred štartom odpojit klimatizáciu,alebo sa klíma vypla pri štarte a museli ste ju opat spustit. Ale to je vedlajšie,odbočili sme od témi.Nie všetci výrobcovia používaju logiku. Naopak,čo by som určite nebral,je automatické nastavenie sedadla ,volantu a zrkadiel,ked auto používam len ja. Lenivost už nemá hranice. Adaptívne reflektory su dobrá vychytávka,naopak LED reflektory ma neoslovili. Maju najhorší pomer cena-výkon.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 10 prvků příplatkové výbavy, které si do auta nekupujte

Příspěvek od Pitris »

Když je tu psáno o klimatizaci....
Návštěvník píše:V každém případě ti přeji, aby v HR fungovala!
Děkuji - a v pohodě. AUTOrežim při cestě nastaven na 22°C - při nástupu do auta to klima vychladila a pak to vnitřní teplotní čidla ve spolupráci s klimou, topením a ventilací "držela ala pohodovka". :wink:

A jen ještě drobnost (když jste tu probírali klimatizaci u malolitrážních / málo výkonných motorů) -
- u některých značek aut (třeba u Hondy, ale tam je to z důvodu okamžitého max. výkonu motoru) existuje "vychytávka", že při sešlápnutí pedálu plynu na podlahu ŘJ klimatizaci "na chvíli" vypne....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: 10 prvků příplatkové výbavy, které si do auta nekupujte

Příspěvek od Colommbo »

W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 10 prvků příplatkové výbavy, které si do auta nekupujte

Příspěvek od Pitris »

Až bude mít běžný český pracující na Jaguára, tak i ta jejich nová technologie bude běžná výbava :lol:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět