Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pedro »

3,2 ?
:roll:
Jdu se podívat,myslel jsem 2,7.
PS: tebe jsem počítal 8)
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pedro »

Hm,tak corolla měla 2,7.
alma fakt 3,2.
Nicméně dávám 3 flašky a šmytec.
Ale koukal jsem zas na ty doporučené SAE.
do -20 lze používat 10w40 ale při přiblížení se k +40 už je psáno xx-50.
Celoročně lze dle stupnice dávat 15w-40,50 (-20 až + 40 a výše)
Pod -20 5w-40 nebo 10w-30
Návštěvník

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Návštěvník »

Jezevcik píše:... Oba motory měly v papírech 3,2 l.
Předpokládám, že tzv. "při výměně". Kolik oleje celkem v motoru ve skutečnosti je, to se obvykle neuvádí, ale rozdíl může být až překvapivě velký: v mém případě 4,2 vs 5,7 l!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pitris »

e1H píše:Ja nespochybňujem kvalitu japonských motorov, to je bez debaty, že toho veľa vydržia. Mňa skôr zaráža, že majú také nízke nároky na oleje (myslím hlavne špecifikácie API) a k tomu ešte aj tie olejové náplne sú malé....
Japonci (a i v USA) se už dávno vydali mírně odlišnou cestou při konstrukci a výrobě motorů. Stačí jim i méně kvalitní ale častěji měněný olej oproti (leckdy firemně přenormovaným) vysoce kvalitním a dražším olejům do motorů evropské provenience, která ho tam (většinou) povoluje nechat nesmyslně dlouho....
Ano, "japoncům" vyhoví i olej za (někdy ani ne) 100kč/l měněný po 10-ti tkm a motor ujede bez potíží několik set tisíc kilometrů; oproti "jiným" motorům na "LL", kde je sice olej 2x dražší a 3x tak dlouho, ale po 100 tkm se začnou objevovat problémy se zvýšenou spotřebou oleje zapříčiněnou zapečenými kroužky, porušenými těsněními a s úsadami v motoru, a s následnými několikatisícovými opravami....
A jak napsal Návštěvník - je to hlavně o tom, že mají lépe vyřešený olejový systém a regulaci teplot
PS: ale netvrdím, že by neexistovala sem tam vyjímka....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pedro »

:wink:
Bez výhrad.
Mareko

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Mareko »

Zdravím nechcem vytvárať nové vlákno tak to hodím sem mám najazdené cca : 225 000 a idem meniť prevodový olej ( horšie sa prehadzujú rýchlosti a niekedy to ide ťažko )nakoľko mi bolo poradené 75W80 - takú má origo nissan prevodový olej zx a náplň cca 3 litre ( ževraj mazacie plány :?: ), v manuále nieje presný popis litrov hľadám niekoho kto to už robil pretože je dosť možne že v mojom aute je ešte prevoďák od kúpy vozidla tak ma zaujíma akú značku použil a cca či sa zmestil do tých 3 litrov, a aké boli výsledky po výmene nakoľko sa stáva že ked niekto vymení za iný je to ešte horšie ako predtým ďakujem :?:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pitris »

Přečti si tady: http://www.oleje.cz/forum/nissan-almera ... t5547.html
a 3 litry by měly dle mazacích plánů stačit - Tutela Car Technyx 75w85
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mareko

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Mareko »

Nakoľko som sa dočítal ako úspešne pomohla tuleta objednal som to aj ja a samozrejme napíšem výsledok takže za info dík. :wink:
Mareko

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Mareko »

Takže ako sa ukázalo aj u mňa Tutela Car Technyx 75w85 hodnotím len v dobrom zo začiatku žiadna citeľná zmena ale po 50km sa všetko zmenilo ľahšie sa radí, 1-2 celkom super a ostatok bez chyby občas niekedy zaprieči ale to už nieje chyba oleja ale niečoho iného... menil som to po 225 000 takže ak sa niekomu radí zle a má pôvodný olej nech ho vymení .
A samozrejme ďakujem Pitrisovi za radu :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pitris »

Není zač, ale v tomto případě jsem jen "přeposlal" doporučení někoho jiného - Jerryho.... jemu dík !
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
TOM

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od TOM »

Dobrý den,
mám almeru N16, 1.8, 84 kW a cca před rokem (po koupi vozidla) jsem vyměnil olej v převodovce, protože jsem měl problémy se řazením (stávalo se mně, že při zařazení zpátečky jsem se rozjížděl dopředu nebo celkově problémy se zařazením/podřazováním...), tak jsem vyměnil olej v převodovce za Castrol Syntrans 75w90 + přísadu od Ekolube - Gear...
Nepozoruju nijaké extra zlepšení, snad jen v tom, že se jen výjmečně v zimě stalo, že při zařazení zpátečky jsem jel dopředu, místo dozadu :-D.
Docela mně vadí hlučnost (nejvíce na jedničku a dvojku třeba při 2-3 tis. ot./min) a cítím při určitých otáčkách i mírné vibrace ve voze (téměř určitě to dělá převodovka - projevuje se to jen při určitých otáčkách a stupni). Chtěl bych se toho pokusit nějak zbavit nebo spíš jen eliminovat na co nejnižší mez.

Myslíte, že by mně pomohla výměna oleje za Tutela Car Technyx 75W-85 a ještě kdybych to pojistil jinou přísadou, např. Lubrifilm B2??

Díky za pomoc...
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pedro »

Obávám se,že problém Tutela nevyřeší. Mrkni na uložení agregátu,táhla...,dej dotaz na Nissan forum. Je tam pár maníků,co se vyznaj,třeba NO HITS. Dá Ti odkazy,snad,na někoho konkrétního přes Tiny. V nejhoršim případě,převodovka.
TOM

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od TOM »

Tak já Tino nemám, mám hatchback, ale nechtěl jsem zakládat zbytečně nové vlákno...
Na Nissan foru jsem pročetl kde co, ale nezdá se mně, že by má převodovka byla nějak vadná. Podle toho, co jsem četl, tak pokud jsou chycené ložiska nebo něco podobného, tak závažného, tak se to projeví poškozením převodovky během pár stovek km, max. tisícovek km.
Já mám almeru přes rok a za tu dobu mám najeto něco přes 6t km a převodovka se chová pořád stejně, nic se nezlepšuje a ani nezhoršuje.
Jediný rozdíl je v zimě, kdy je řazení "kostrbatější", minimálně po dobu, než se olej zahřeje.
Bohužel jsem nejel v jiné almeře, tak nedokážu posoudit, zda zvuk a zmíněné vibrace jsou adekvátní = normální stav a nebo, jestli je to známka opotřebení apod.
Ale předpokládám, že když mně tam jdou bez problémů všechny kvalty a ani nevypadávají nebo něco podobného, tak by s ní nic být nemělo...
Proto si myslím, že by ty projevy mohla zmírnit výměna oleje a třeba i přidání zmíněného Lubrifilm B2.

Tím Lubrifilm B2 už asi nejde nic pokazit, když už teď tam je přísada od Ekolube, ne?
Samozřejmě, že kdybych před rokem věděl o Tutele, tak bych dal přednost jí, před Castrolem, ale čas už nevrátím a snad k takovému (nenávratnému) opotřebení za těch 6t km nedošlo...
Jinak náhrada za originální olej Nissan TM-SX je ELF TRANSELF NFP 75W-80:
http://catalog.elf.com/sites/elf/files/ ... 014_EN.pdf

A podle specifikace se mně nezdá, že by musel být špatný... Ale porovnávat s tou Tutelou nevím, jestli je to pravé ořechové... Co myslíte??
Návštěvník

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Návštěvník »

Jestli to chceš slyšet ještě i z jiné strany, tak tady to máš: v převodovce či v zavěšení agregátu je nějaký problém, podle mého názoru na dálku dostatečně závažný, který žádným "lepším" olejem či přísadou nevyřešíš.
TOM

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od TOM »

Problém, který způsobuje ty vibrace?
Možná bych měl ještě zmínit, že almeru v zahřátém stavu často protahuju (kolem 6t ot./min) a ty vibrace se nezvyšují, prostě se to projevuje jako rezonanční kmitočet...
Pořád to vypadá na závadu? No a když se s almerou byl projet mechanik (hned po tom, co jsem ji koupil), tak tvrdil, že je to normální, protože tam jsou jakési vodítka nebo co, které jsou tuhé, tak se to víc přenáší a že je horší spojka, ale to je normální, když má najeto kolem 170t km...
A od té doby se nic nezhoršilo a ani nezlepšilo, almera se chová pořád stejně. Snad jen v zimě je tuhší to řazení, ale to jsem byl vždy schopen vyřešit citlivějším zařazením...
Odpovědět