Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Sávy E2 a E3 považuji za jedny z nejlepších zimních gum. Sice trochu plavou na suchu, ale vše vynahradí v břečce a ve sněhu. Nikdy jsem nepotřeboval v horách s nima nasazovat řetězy a nikdy jsem nezapadl. :wink:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
LUKE57

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od LUKE57 »

Ahoj mal by som skor dotaz ako je to so zimakmi v lete na mokru ? Je to rizikovejsie ako s opotrebovanimy letnimy pneu ?
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

A chceš snad srovnávat zánovní zimní s ojetými letními :?:
LUKE57

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od LUKE57 »

Ide mi o to ze na sluzobnom aute mam nive zimne a sef odmieta kupit letne.... preto ma zaujima ci je to nejak rizikove jazdit v lete na zimakoch z hladiska ovladatelnosti a brzdenia auta... Hold je taka doba ze co povie sef clovek nezmeni...... bohuzial
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

A jak moc jsou ty letní ojeté?
LUKE57

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od LUKE57 »

Do hladka ako v F1
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

No a co chceš tedy v daném případě vlastně řešit? :shock:
LUKE57

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od LUKE57 »

V podstate to ako sa chova zimna guma v lete na suchu a na mokru z hladiska ovladatelnosti a brzdenia.... nemam o tom nejak informacie nakolko na sukromnom aute sa mi nemoze stat ze nebudem mat pneu ake treba
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

LUKE57 píše:...ako sa chova zimna guma v lete na suchu a na mokru z hladiska ovladatelnosti a brzdenia....
Ve srovnání s letní, ovšem neojetou do mrtě, vyloženě špatně :!:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

LUKE57: Přeloženo: Pokud budeš jezdit normálně jako naprostá většina řidičů, nestane se prakticky nic. Budeš-li na zimních gumách v létě jezdit jako Návštěvník, může to dopadnout hodně špatně... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Pokud je důvod jezdit s Nivou, tedy někde v terénu, pak ty zimní gumy snad budou i lepší. Na druhé straně - s Nivou se musí na zpevněném povrchu opatrně asi i v létě na letních gumách. A na třetí straně - většina zobecnění pro gumy neplatí. Rozlišování letní - zimní, tam lze jen předpokládat, že by to mohlo být tak či onak. Ale chceme-li vědět, jak budou skutečně fungovat, dá se to jen vyzkoušet. Konkrétní typ gumy, rozměr, konkrétní auto, výrobce...To už tu vlastně všechno bylo.
Nedá se rozhodně říci, že zimní guma se chová na mokru v létě špatně. Každá ne. Každá letní se také nechová dobře v létě na suchu atd....
LUKE57

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od LUKE57 »

Ja ale nejazdim s nivou :D auto je octavia 1 1.9 SDI pneu klasika 195/65 R15
miki

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od miki »

tak to s tým asi pretekať ani nejde... takže kľudne jazdiť zima-leto, v lete myslieť na to že tá brzdná dráha bude dlhšia a v ostrých zákrutách to nebude držať ako pribité.... a na vode tiež horšie... ale bežné jazdenie bez problémov....
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

LUKE57 píše:Ja ale nejazdim s nivou :D auto je octavia 1 1.9 SDI pneu klasika 195/65 R15
Hehe, ty nepořádně píšeš a já nepořádně čtu :D .
Pak ruším Nivu a čti až od 3. věty 8) .
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

miki píše:tak to s tým asi pretekať ani nejde... takže kľudne jazdiť zima-leto, v lete myslieť na to že tá brzdná dráha bude dlhšia a v ostrých zákrutách to nebude držať ako pribité.... a na vode tiež horšie... ale bežné jazdenie bez problémov....
Já jsem měl brzdnou dráhu delší v létě na suchu s letňáky, než se zimáky. Na letních se aktivovalo ABS, na zimních ne. Hned je potřeba dodat, že to bylo s Peugeotem 107 (155/65-14) na Conti EcoContact3 a Matador MP52. Což je specifický případ, jenže to je vlastně každý...
Odpovědět