MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Brembo »

Zdar. ML som myslel Miller Oils a ten v teste nebol. K uvedenému testu som dost skeptický a zastávam názor,že je to trošku podvrh,teda zmanipulované. Ked si ho poriadne prečítaš a porovnáš parametre s ich rebríčkom,tak tam niečo kurevsky nesedí.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od 008 »

Zdar, dik a mrkni na to: teda ka je to ten ist millers -co mame obidvaja na mysli. S tym VIF om asi nie si velky kamarat.
http://www.jpeg.cz/images/2013/08/26/GO1K.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2013/08/26/9fvQX.jpg
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Brembo »

Tento test som ešte nevidel,no cena aditív je naštastie pomerne nízka,takže vyskušat jednotlivé výrobky a urobit si záver nestojí tak vela. možno na recepture Vifu niečo zmenili,no ked som si kupil bio naftu zmes a pridal Vif,tak po pol roku bola nepoužitelná. Mazivost sa dá zlepšit mnohými lacnejšími cestami,ako pridaním dalšieho aditíva a s ešte možno lepšími výsledkami.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Návštěvník »

Brembo píše:... Ked si ho poriadne prečítaš a porovnáš parametre s ich rebríčkom,tak tam niečo kurevsky nesedí.
Kde konkrétně? Uvítám (a nejspíše nejen já) bližší vysvětlení.
javier

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od javier »

Brembo píše:Tento test som ešte nevidel,no cena aditív je naštastie pomerne nízka,takže vyskušat jednotlivé výrobky a urobit si záver nestojí tak vela.
Tak prave o tomto by sa dalo polemizovat, pretoze
1) Niektore ucinky (napr. cistiace) aditiva sa prejavia az po dlhsom pouzivani. Porovnat takto na vlastnom aute 4 aditiva a s kazdym najazdit 20tis km... trochu dlhodoby test. Naviac, motor bude v inom stave, ked zacinam s prvym a v inom, ked zacinam so stvrtym.
2) Bez rozobratia polovice motora pred a po aditivovani paliva (ukazali by sa tie cistaiace vlastnosti) pri beznom pouzivani ani skuseny uzivatel nema moznost posudit vplyv aditiva. Maximalne si vsimnes zmenu v dlhodobej spotrebe a zopar subjektivnych veci ako chovanie sa pri startovani a hlucnost (ak bol motor aj pred testom v poriadku).

Tym nechcem povedat, ze som proti pouzivaniu aditiv, pouzivam napr. Millers Oils, Valvoline, Stp... ako kedy. Ale je to zalozene najma na dovere v to, co vyrobca pise na obale.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Brembo »

Návštěvník píše:
Brembo píše:... Ked si ho poriadne prečítaš a porovnáš parametre s ich rebríčkom,tak tam niečo kurevsky nesedí.
Kde konkrétně? Uvítám (a nejspíše nejen já) bližší vysvětlení.
Mal som na mysli starší tast a tam to teda kurva nesedelo v prospech VIF. V novom mi naopak nesedí penivost,kým v starom teste napríklad Castrol rapídne znižoval penivost a VIF mierne,v novom je to takmer naopak. Castrol nič a VIF čarovným prutikom rapídne.
Naposledy upravil(a) Brembo dne pon dub 21, 2014 19:32, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Brembo »

008,netreba kupovat najvačšie balenia. Dlhodobé čistiace vlastnosti dosahovala Metanova,tá mala i tuto vlastnost prioritnu. TEC 2000 rapídny čistič,každých 10 tisíc km a nemusíš rozoberat motor a čakat 10 tisíce km,kým zistíš,že to ani nečistí alebo áno.
Naposledy upravil(a) Brembo dne pon dub 21, 2014 19:53, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Návštěvník »

Brembo píše:Mal som na mysli starší tast
Já taky, proto jsem se ptal na bližší osvětlení výroku, že
Brembo píše:tam to teda kurva nesedelo v prospech VIF.
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od 008 »

to Brembo, sorry -viem, ze je to vlakno o vif, ale ten castrol, ktory spominas ma ,,akusi smolu,, v testoch- napriklad v tom teste -ak mas ten reklamny platok zo SM- uplne pohorel, co sa tyka filtrovatelnosti v zime-t.j. neucinny
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od 008 »

...prepacte vlakno o millerse- a poznamenal som o inom aditive
Jan Nowak

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Jan Nowak »

Ten test mě dost zklamal :(
Ani vlastně nevím, nakolik mu věřit a nebo ne - přeci to nemůže být všechno účelové... (nebo ano :?: ).
Ten Millers ani zkoušet nebudu - kdyby mi šlo o cetanové číslo, tankuji Vervu.

Je to OT (sorry za to), ale ještě bych jednou chtěl někde vidět testy:
Enviroxu
http://www.nanoaditiva.cz/Envirox/Envir ... ni-vozidla

a

Bishopa
http://www.bishops-original.cz/index.ph ... b=58&od1=3

Třeba jednou.... :?
Návštěvník

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Návštěvník »

Jan Nowak píše:...Ani vlastně nevím, nakolik mu věřit a nebo ne - přeci to nemůže být všechno účelové... (nebo ano :?: ). ...
Bohužel nemáš žádnou možnost ověření výsledků, jelikož ta autorita, která test realizovala, je právě ta nejvyšší. Už jsem se v minulosti setkal s tím, že uznávané certifikační autority typu např. TUV si nechaly "zaplatit za žádoucí výsledek" (konkrétně, že se třeba nevyplatí kupovat lacinější pneu, než nejdražší micheliny, protože díky rekordnímu km proběhu - rozpočítáno na ujetý km - vlastně vyjdou nejvýhodněji, což je pravda), jenže nikdy se nezpronevěřily svému jménu manipulací s metodikou: z toho účelového "testu" pneumatik od TUV bylo i pro člověka, který sice není technicky zdatný, ale přinejmenším chápe smysl napsaného, co se vlastně testovalo a z jakého hlediska (že to potom média interpretovala právě tak, jak zadavatel a plátce testu očekával, to už je věc jiná). Jenže v případě testu aditiv tam žádnou manipulativnost neshledávám, nastavení metodiky je naprosto korektní.
PetrSY

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od PetrSY »

Tak možnost tu je nechat udělat test individuálně bude to stát cca 10tis....
Fabia353ZZ

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Fabia353ZZ »

Osobne si myslim ze VIF to niekde zase zacaloval a to ho pouzivam dlhe roky a.Prave mi dosla domov 1000ml pixla od Protecu Guard Fill diesell tak uvidim ci pocitim nejaky rozdiel ,Pocul som nanho vela chvali od ludi co mali predtym iba VIF..
Návštěvník

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Návštěvník »

Pocul som, ze rano bude hmlisto, v poledne tak isto a vecer bude tma.....
Odpovědět