Nissan Almera N15 - převodový a servo olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Pitris: tys mě nepochopil, oleje vytekly ty 3-3,2L . Tou půlkou převodovky jsem myslel polovina kovových částí , samozřejmě myšlený obrazně ;-)
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

Jak je možné že v cca 150 tkm je převodovka v takovym stavu. Já mám taky 150tkm,teplý studený vč. 2ky řadí sametově,za jízdy spojku vyšlapávám jen z 1/3 na ulevení záběru,dle otáček tam kvalty padaj samy,neutrál zásadneě bez spojky,teplá- studená,na volnoběh žádný zvuk...
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

no je to tím že su už minimálně 5. majitel předemnou to měla ženská 40let věk a před ní ženská 50ti letá .. co jsem vyčetl z nálepek tak olej v motoru měnily po 20-25tis za castrol a nebo no name , spojka byla zhuntovaná už ve 130 tis když běžně tady u těch aut odcházi ve 200-250tis km a sou na klubu i případy kde vydržela 300tis ale to byly auta ješžděný na venkově takže žádný popojíždění v kolonách atd tak to berte jako extrém; navíc tam nebyla originální lamela exedy ale francouzský valeo, zatímco přitlačák byl pořád stále exedy i když pořádně vydřenej, takže už byla někdy měněná, což ma podle mě na svědomí jedna z dam ... jen pro zajímavost známej mechanik měl v servisu zákaznici která měnila spojku vždy s olejem protože prostě neuměla řídit, když jí vyměnil spojku tak odjížděla vždy ve 4000 otáčkách s polovyšláplou spojkou, takže bych se nedivil kdyby to u mýho auta bylo obdobný :-( .

Když to shrnu tak to auto toho má dost za sebou a já smekám klobouk dolů před tím že ještě pořád jezdí a že má např tlaky na motoru lepší jak jsou tolerance udávaný v manuálu ... ale to už je OT , vraťmě se k převodovýmu oleji. Ostatně tady už ani není co řešit, očividně jediný nejlevnější a nejvhodnější dlouhodobý řešení je jiná převodovka.

PePe jsetli to chápu dobře tak spojku nezešlapuješ zcela při řazení a když vyřazuješ na neutrál tak vyřazuješ bez spojky ? Seš si jistej že spojku nemáš moc ,,přitáhlou,, , neklouže ti ?
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

NO HITS píše:... vraťmě se k převodovýmu oleji. Ostatně tady už ani není co řešit, očividně jediný nejlevnější a nejvhodnější dlouhodobý řešení je jiná převodovka....
Nalej tam Tutelu Car Technyx a tenhle verdikt smrti pro danou převodovku ještě rád odvoláš! :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pitris »

NO HITS píše:PePe jsetli to chápu dobře tak spojku nezešlapuješ zcela při řazení a když vyřazuješ na neutrál tak vyřazuješ bez spojky ? Seš si jistej že spojku nemáš moc ,,přitáhlou,, , neklouže ti ?
Už jsem psal, že PePe je praktik. Pokud by mu klouzala spojka, poznal by to i po litru Ferneta :mrgreen:
PePe je tu jeden z těch, co má odřízeno a odopravováno o hodně víc než ostatní....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

Díky Jarku,vznesl jsem se ke stropu :mrgreen: ale asi to bylo po něčem jinym...
Vždy a všude za jízdy nedošlapávám pedál až dolu,je to zbytečné. Nebudu psát proč.
Vycházím-li ovšem z toho že ideální záběr pedálu je u vozu cca CCA v polovině chodu.
Jinak moje Almera má opačnou historii péče a zacházení než tvoje. Proto jsem ji koupil,páč jsem nadbytečné a investice čekající vozidlo prodal,s tim že nám stačí jedno (+2 motocykly),ale bylo mi líto nechat plecháčka s takovou péčí a historií nějakýmu praseti (větší než jsem já). Bylo to náhoda jako bejk. Jen důkaz že se dá sehnat letité autí v opečovávaném stavu. Zku.vim si ho sám :lol:


Co se opravovani tyka,uz dost dlouho se moc nesazim,jsem linej a soucasna auta me nebavi,je zde a to jinej,lepsi machr. No a jezdeni,no uz vic jak rok ,co jsem po dost letech prastil s vedlejsakem,z 2 duvodu vyse napsanych. Takze uz co by profi,uz jen velky volant a kdyz vyjmecne vedlejsak,vybiram si...
Ale nejsem tady sam profi polykac km,ze,admine...
OT na upresneni.
Naposledy upravil(a) Pedro dne úte dub 22, 2014 6:14, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

Auto, které nevydrží mé zacházení, si nezaslouží, abych ho řídil. Ovšem péči (technického rázu) vždy dostane vzornou! :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pitris »

PePe píše:Díky Jarku,vznesl jsem se ke stropu :mrgreen: ale asi to bylo po něčem jinym...
Já vím - po trávě se nechodí, po trávě se lítá :mrgreen: Sorry za off topic :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

Návštěvníku,tvuj styl jízdy je dosti atyp,po pár km bych tě nechal vystoupit.
Ovšem i ty bys můj styl,co používám poslední léta,neustál. Ladnost,plachtění a pohoda...když už teda plecháčem musim někam jet :?
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

Nic pro me,Jarku.
:-)
Radsi rizek.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Návštěvník píše:
NO HITS píše:... vraťmě se k převodovýmu oleji. Ostatně tady už ani není co řešit, očividně jediný nejlevnější a nejvhodnější dlouhodobý řešení je jiná převodovka....
Nalej tam Tutelu Car Technyx a tenhle verdikt smrti pro danou převodovku ještě rád odvoláš! :wink:
Ma smysl do te tztely pridat ten lubrifilm ? Pokud jo tak 1 nebo 2 lahvičky viz popis výrobce
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

Ne :!:
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Ok
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pedro »

Zbytečné,šetři chechtáky na jinou,či opravu. Podle toho jak ji popisuješ,má nejlepší za sebou. Snad se ti tam něco nekousne.
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

Dejme jí ještě šanci. Vždyť "správný" olej je základ, a ten zatím nedostala. :wink:
Odpovědět