Nissan Almera N15 - převodový a servo olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:...olej s co nejvyšší hodnotou viskozity při -40-ti °C.
Návštěvník píše:Nejnižší, nejnižší. :lol:
Dyť já vím :x Sem si to po sobě zas jednou nepřečetl :( Sakra na co sem myslel :P Dík za opravu :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

NO HITS píše:Pepe: omlouvám se za svůj komentář ale s podobnýma příspěvkama se setkávám denně na forech a většinou to jsou neinteligentní lidi mající potřebu někoho akorát urážet proto jsem tě zařadil do stejné kategorie
Tak právě takovouhle potřebu já mívám velmi často! U úplně mi na její vyvolání stačí 2 - 3 věty některého přispěvatele... :twisted:
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

PePe píše:...vzhedem k my povaze a r.v,je mi spousta veci fuk.
Závidím, závidím... :lol:
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 462
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

Vypustili sme olej a shrnul bych to asi tak ze vytekla asi polovina převodovky ven jak ten olej byl plnej stribrnych malinkyvh pilin. Nicmene motul je tam razeni stejny mozna trochu horsi ale aspoň to nemaze pilnama :-D
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

NO HITS píše:Vypustili sme... vytekla asi polovina převodovky ven...
Zbytečný materiál! :P
NO HITS píše:Nicmene motul je tam razeni stejny mozna trochu horsi ...
No a teď, po propláchnutí tím Motulem, něco dle mého doporučení. :wink:
Mick 1
Příspěvky: 255
Registrován: pát říj 12, 2012 18:08

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Mick 1 »

NO HITS píše:Vypustili sme olej a shrnul bych to asi tak ze vytekla asi polovina převodovky ven jak ten olej byl plnej stribrnych malinkyvh pilin. Nicmene motul je tam razeni stejny mozna trochu horsi ale aspoň to nemaze pilnama :-D
Tedy když z převodovky vyjdou ven "piliny" nebo jiné třísky v oleji - v nestandardním množství.. není v oné skříni vše v mechanickém pořádku a "pouhá" výměna oleje pouze oddálí něco co se uvnitř odehrává. Troufám si tvrdit že v "zaběhnuté" převodovce není - při šetrném zacházení - důvod k vytváření většího množství otěru. 8)
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od skodovkar »

NO HITS píše:Vypustili sme olej a shrnul bych to asi tak ze vytekla asi polovina převodovky ven jak ten olej byl plnej stribrnych malinkyvh pilin.
Nakloň to auto nebo to nech odsát. Musíš tu brusnou pastu dostat ven.
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

Proč by to měl dostávat ven? To jsou přece ty suspenze drahých kovů, které se nacházejí v olejích zn. Castrol! :twisted: Jak jinak vysvětlit jejich přestřelenou cenu? :mrgreen:
Mick 1
Příspěvky: 255
Registrován: pát říj 12, 2012 18:08

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Mick 1 »

Většina převodovek pracuje s vůlemi v řádu setin mm,které se ovšem můžou lišit s vůlemi montážními za studena. Vzhledem k tomu že "materiál" opustil převodovku v jakékoliv podobě - někde tím pádem chybí,něco se tře nebo drolí a není to správné... Olej (žádný) tohle nikdy neopraví.
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

OK, tak tedy zase trochu vážně: při mých experimentech s převodovými oleji ve vlastní převodovce jsem zjistil, že právě a jen u Castrolu došlo k separaci základového oleje a aditiv - ta aditiva prostě "vypadla" ze směsi. Být tazatelem, napřed prověřím (s pomocí magnetu), zda to, co vypadá jako kovové piliny a špony, je skutečně ocelové, případně naopak nemagnetického původu (bronz). Od toho se pak bude odvíjet diagnóza: olej v API GL5 mohl poškodit bronzové synchrony.

Ať už tak či onak, než půlit převodovku (k čemuž nakonec třeba stejně dojde), nalil bych tam olej, který má šanci zlepšit řazení. A to ten Motul rozhodně nebyl! :idea:
e-panolin.cz

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od e-panolin.cz »

V každé převodovce / rozvodovce / převodu bude vždy nějaký otěr, otázkou je, na kolik je pisatel schopen posoudit zda je otěr běžný nebo abnormální. Ale to už je jiný level.
Mick 1
Příspěvky: 255
Registrován: pát říj 12, 2012 18:08

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Mick 1 »

e-panolin.cz píše:V každé převodovce / rozvodovce / převodu bude vždy nějaký otěr, otázkou je, na kolik je pisatel schopen posoudit zda je otěr běžný nebo abnormální. Ale to už je jiný level.
No práávě.. Ale pokud je na výpustním šroubu maget a je na něm "ježek" o průměru výpustního otvoru + v oleji polívková lžíce pilin všemožných barev - je to k zamyšlení.. :roll:
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 462
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od NO HITS »

No na magnetu zas tolik pilin nebylo jak jsem čekal a ty piliny v oleju který bych přirivnal ke třpitkám co si malý holky plácají na obličej a byly nemagnetickýho původu.

Každopádně se všichni shodneme , že převodovka je už tak nějak ,,na dojetí,, synchrony v sou na tom dost špatně na 2ce (což se dá při provozu ve městě očekávat že budou nejhorší právě tady) 3ka je na tom trochu líp a pak není úplně ideální 5ka ... nejlíp je na tom 4ka . Zkrátka při takovým úbytku materiálu ani ten nejlepší olej podle mě nepomůže ,protože synchrony to mají za sebou , jediný řešení je si sehnat jinou převodovku která je na tom líp, otázkou je , jak to zjistit když budu kupovat vymontovanou ... tzv zajíce v pytli

Napadlo mě přilít Lubrifilm B2 , o kterýjm se tady párkrát na foru zmiňoval tuším užiuvatel Pitris
. Nečekám od toho že mě to uzdraví převodovku, spíš že to aspoň trochu oddálí nevyhnutelný. V nejhorším případě vyhodím 200kč, což zas není tolik, v životě sem už utratil víc a za větší kraviny ;-)
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Návštěvník

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Návštěvník »

NO HITS píše:Napadlo mě přilít Lubrifilm B2 , o kterýjm se tady párkrát na foru zmiňoval tuším užiuvatel Pitris
. Nečekám od toho že mě to uzdraví převodovku, spíš že to aspoň trochu oddálí nevyhnutelný. V nejhorším případě vyhodím 200kč, což zas není tolik, v životě sem už utratil víc a za větší kraviny ;-)
Především si nenecháš poradit. A komu není rady, tomu není pomoci. :idea:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej - pruplach?

Příspěvek od Pitris »

NO HITS píše:Vypustili sme olej a shrnul bych to asi tak ze vytekla asi polovina převodovky ven jak ten olej byl plnej stribrnych malinkyvh pilin....
A víš jistě, že vytekla jen půlka, anebo to vyteklo všechno a "jen" tam toho bylo málo :?:
"Málo oleje - víc pilin"....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět