MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
boris
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 18, 2011 20:08

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od boris »

Caute ,mam otazku. Ma zmysel davat trošku millersu alebo vif aj do benzinu z olejom ktorý používam do pily alebo do motorky ?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Colommbo »

Do motorcyklu budiž, ale do zahradní techniky mi to přijde už docela :twisted: ...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Tuším že kdysi tu psal Harry že i do sekačky používá Bishop's, ale nevím jestli do benzinu či do oleje.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Brembo »

použil by som radšej stabilizátor paliva,tá záhradná technika má mikrokarburátory ktoré bio dokáže odpísat docela rýchlo.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
boris
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 18, 2011 20:08

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od boris »

Brembo píše:použil by som radšej stabilizátor paliva,tá záhradná technika má mikrokarburátory ktoré bio dokáže odpísat docela rýchlo.
Ja som nemyslel na dlhšie uchovavanie benzinu ale priamo na prevadzku a spravanie sa motora.Mne benzin aj tak nevydrží dlhšie ako tri tyždne :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Colommbo »

Do oleje, Jarku, do oleje... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Asi máš recht - do oleje, ale (už třeba jen) kvůli množství spotřebovaného benzinu v sekačce bych jí to "papu" vylepšil - ať už nalitím prémiovky nebo tou Vifinou nebo "milerem". I ta sekačka si to zaslouží.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
javier

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od javier »

Ja lejem do zahradnej techniky 100 oktanovy benzin. Nie kvoli tym oktanom ale vraj napr OMV 100 oktan nema biozlozku. Snad je to tak. Tych par korun naviac ma pri spotrebe kosacky, kultivatora, pily,... nezachrani.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Brembo »

ja dávam krovinorezu Shell 100 Nitro+-bez bio bordelu a pridávam i ML. Keby som mal čínana,tak tomu by som nalial najlacnejšiu 95,ale Dolmar si to zasluži.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Jan Nowak

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Jan Nowak »

Pitris píše:Přesně. Mají i "jednorázovku", ale u toho Diesel Power ECOMAX je psáno:
:arrow: Přidávejte do nádrže před tankováním v poměru 1 : 1000 (t.j. 1 ml na 1 l nafty). Pro zvýšení účinnosti je možné dávkování zdvojnásobit :arrow: Já bych ale (když už) zvýšil asi jen první dávku / nádrž, a pak se "držel" toho 1 : 1000.
Tak jsem se rozhodl, že po ročním užívání VIFu (s dávkováním 1 : 600) jsem se rozhodl zkusit nějaké jiné aditivum. Ne, že bych s VIFem nebyl spokojený, ale vlastně nevím, co to "dělá", protože jsem krom VIFu v naftě nic jiného neměl.
Zvažuji Miller´s a Bishop´s a asi začnu tím Millersem...

Mám ale dotaz: Když se tady probíral VIF, tak někdo z Ekolube tu psal, že je hloupost, aby na doporučené dávkování splnil vše, co slibuje a že je třeba "předávkovávat". A tak to dělám :D Ale kde berete tu jistotu, že s Miller´s to není to samé a nebo alespoň podobné (byť třeba jako aditivum může být trochu "lepší")?
I ta Miller´sovská větička, že se může zdvojnásobit dávkování mi vlastně sama o sobě tímto zavání...
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Brembo »

v testoch aditív bolo jasne uvedené,že kým aditíva ostatných konkurentov dávkovali podla predpisu,VIF vyhral test ale bolo zvýšené množstvo oproti predpisu výrobcu. Ako by asi dopadol test,keby i VIF bol miešaný v predpísanom pomere?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Jan Nowak

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Jan Nowak »

Díky, ale na tohle jsem se neptal.
Jinak s Bishop´s a Miller´s Bohužel nikdy žádný test nebyl :cry:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Já tu popsal zkušenost s "milerem" benzinovým :wink: a naftovou verzi používá brácha v TDI-PD 77kW.
Nejen on, ale i švagrová si údajně všimla lepších startů a klidnějšího chodu motoru....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Brembo »

ML je velmy kvalitné aditívum,či už benzín alebo diesel.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od 008 »

to Brembo. ahoj, co sa tyka ML do nafty- co hovoris na tot znizenie mazivosti nafty prave tymto aditivom- teda ako to ukazuje ten test zo SM diesel special- alebo alebo tomu nepripisujes dolezitost. Druha otazka- level okrem ML aj nejaky jednorazovy cistic? Dik
Odpovědět