Vzduchove K&N filtre

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Ještěr

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Ještěr »

Jestli tomu dobře rozumím, tak bavlna se napouští olejem proto, aby se na ten olej nachytaly částečky prachu, které by jinak prošly skrz. Proto se taky papíráky napouštět nemusí. Je to tak?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od skodovkar »

Je to tak.
Návštěvník

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Návštěvník »

Už proto jakékoli čistě pohledové posuzování filtračních schopností papíru, netkané textilie a olejované bavlny selhává.
Sniper_2003

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Sniper_2003 »

Návštěvník píše:Bavlnu nemám a vzduchovej měním vždy s olejem, turbo si to v našem prašným prostředí zaslouží. :mrgreen:
Jen pro upřesnění bavlna má 2x větší schopnost filtrace při 3x větší propustnosti vzduchu. :wink: :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9918
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Colommbo »

Vnímáš ten rozpor...? :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Pedro »

A tedy součtem 5 x déle vydrží a je 5 x lepší.
:mrgreen:
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od bjukemen »

ja som sa uz vyjadril ohladom filtrov, ale zabudol som dodat ze som vzdy pouzival filtr do origo Boxu, ziadna hruska a podobne bludy..
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
jarod72pm

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jarod72pm »

Sportovní vložku K&N používám ve svém focusu více než rok mno po roce jsem se na něho podíval -
zrovna v neděli jsem ji vydělal a čistil zlehka oklepal a profoukl . po roce nic hrozného a že by byla nějak extrémně "díravá" oproti původnímu mann papíráku je tam minimální rozdíl protože vrstva bavlny nepotřebuje takovou vrstvu papíru pro srovnání filtrace, proto se ti zdá i taková "průsvitnější" či jak to nazvat(navíc impregnace olejem pomáhá ještě více na drobné nečistoty) .Ona ta bavlna drží nečistoty dobře a auto za celý rok neprotestovalo včetně diagnostiky kdy nasávání nemělo vliv na spotřebu a váha vzduchu pracovala víc než dobře i pro palivo a dávkování. Nejsem expert ale třeba u vysavačů se papírové filtry začali nahrazovat netkanou textílií a proč asi?
lepší průchod vzduchu při lepším zachycení mikročástic prachu a stejně tak to platí u těchto filtrů.Navíc nedovedu si představit při správné funkci motoru byŤ by prošla nějaká mikročástice prachu že by přidírala či jinak omezovala válec nebo neshořela ve směsi - tohle je fakt nesmysl a nemá vliv na funkci spalování.
Tohle nedokáže odfiltrovat ani papírák na uspokojivou mez.
Tyhle filtry jsou prostě posun vpřed a to že umí být výkoné a vydrží dlouho je jen jejich plus.
Papírák mi do auta už nesmí a ano taky jsem kontroloval potrubí ke klapce včetně klapky a vše čisté takže spokojenost.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Pitris »

Ponechme stranou papírový a bavlněný, klasický nebo textilní filtr, ale nedostatečná filtrace způsobí, že se do motoru postupně dostávají i mikročástice křemíku, které s motorovým olejem "umí" udělat docela dobrou brusnou pastu....:(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9918
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Colommbo »

jarod72pm píše:...(navíc impregnace olejem pomáhá ještě více na drobné nečistoty)...
Ne, že pomáhá, impregnace těchto filtrů je pro zachytávání sajrajtu naprosto zásadní! A pokud jsi vložku filtru
jarod72pm píše:vydělal a čistil zlehka oklepal a profoukl
soudím, že na impregnaci kašleš. Osobně je mi motor tvého auta zcela lhostejný, ale podobně jako tobě už do auta nesmí papírák, já bych si zase nikdy nenamontoval zbytečné kurvítko, po němž je pojmenováno toto vlákno...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od kornel »

..ak sa niekto domnieva a verí v to, že mu bavlnený alebo penový športový filter odfiltruje viac nečistôt a abrazívnych mikročasťíc, ako filter papierový.. tak nech si v tom sne kľudne žije ďalej..
Sniper_2003

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Sniper_2003 »

Nevím jestli odfiltruje bavlna víc nebo méně, na netu jsem četl dva testy a tam bylo ve zkratce napsáno, že bavlna při větším nájezdu km filtruje lépe než papír a za větší průchodnosti vzduchu. Dle mého pokud budeš měnit papír po 10tis.km tak bude filtrovat stejně. Osobně bavlnu používám již 7let a zatím jsem neměl žádný problém. Jediné co jsem musel udělat je dotěsnit Airbox, protože bavlněné filtry mají velice malé těsnící plochy, takže pokud se Airbox nedotěsní tak ten prach lítá kolem filtru. :cry: A to se pak turbu moc nelíbí. :wink:

Mimochodem jak bylo napsáno. Alfa-Omega bavlněného filtru je impregnace olejem. Pokud tam ta impregnace není tak filtr neplní funkci filtru! Dále každý z výrobců uvádí, že bavlna se NESMÍ profoukávat z důvodu potrhání té vložky. 8)
Naposledy upravil(a) Sniper_2003 dne stř kvě 18, 2016 5:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jerome »

Povedzme si pravdu ze tieto filtre sa urcite nemontuju kvoli lepsiej funkcii filtracie lez lepsiemu zvuku. To je cela ich vyhoda a preto su tak ziadane medzi tunnermi :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Sniper_2003

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Sniper_2003 »

Taky, ale třeba na mém vozidle které jsem nechal nabrzdit se opravdu výkon zvedl o 3,12PS. Otázkou je jak by se zvedl výkon na vozidle bez turba. :o
Naposledy upravil(a) Sniper_2003 dne stř kvě 18, 2016 5:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jerome »

Jaj ano este vykon to zdvihne :wink:
Davnejsie som tiez mal v umysle dat KN filter nastastie som z toho nejako rychle chvalabohu vyrastol :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět