EKO Diesel na Tank Ono

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

jimmy325

Re: EKO Diesel na Tank Ono

Příspěvek od jimmy325 »

V zimě tam přidávám Aditivum aby tolik nehoustla, páč je to přeci jen řepkový olej.
Co se týče ucpávání filtru, tak ve výměně nevidím logiku. Až se ucpe tak ho vyměním, né?
sep

Re: EKO Diesel na Tank Ono

Příspěvek od sep »

Já používám Eco naftu od ONO půl roku v kuse a jsem absolutně spokojený mám peugeota 205 1.8D a lepší jízdní vlastnosti a hladší chod než na normální naftu za tu dobu jsem najezdil nejakých 11000 Km a super.
peugeot 407Sw 2005

Re: EKO Diesel na Tank Ono

Příspěvek od peugeot 407Sw 2005 »

zdravim myslite ze muzu tankovat eko diesel do peugeota 407 SW ,r.v. 2005 je to 1,6 diky za radu
Tempest

Re: EKO Diesel na Tank Ono

Příspěvek od Tempest »

Jestli je to už HDi, tak raděj ne.
Jan Nowak

Re: EKO Diesel na Tank Ono

Příspěvek od Jan Nowak »

Tyhle pokusy s moderními motory nedělejte...
Řepko-nafta má sice lepší mazivost, ale velice brzy se v ní odlučují jednotlivé složky.
Chcete-li to nutně zkusit, dejte si plnou řepko-nafty až pojedete třeba do Chorvatska na dovču, ať vyjedete nádrž najednou rychle. To auto neuškodí - možná (teoreticky fakt jen možná) prospěje.
Rozhodně toho ale netankujte plnou, když s tím HDi jezdíte tak, že tankujete jednou za měsíc či 2 - tak dlouho to v nádrži a celém systému udělá pěknou paseku.
TomasX

Re: EKO Diesel na Tank Ono

Příspěvek od TomasX »

Je treba rict,ze ekodiesel neboli smesna nafta je pouze namichana smes nafty a bionafty 70:30, nejedna se tedy o cistou bionaftu, ale ta jde sehnat take. Kdy si vezmete ze v "normalni" nafte je cca 7 procent bionafty, tak rozdil uz neni zase tak velky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: EKO Diesel na Tank Ono

Příspěvek od Pitris »

Co že jsem tu napsal už 30.6.2009 :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: EKO Diesel na Tank Ono

Příspěvek od Pedro »

U nás v robotě Fame 100 (ale ve skutečnosti to je 96%)
Odpovědět