Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Nedával jsem obrázky, abyste mi chválili Omču, ale moc děkuju :oops: - jako každá ženská má svoje mušky, ale celkově jsem spokojenej, ať to ještě pár let vydrží... :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
NOP

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOP »

Soused ji měl s tím motorem dlouhé roky. Ale nikdy jsem ji nařídil, pouze jsem v tom jel jako spolujezdec. Několikrát jsem mu řekl, aby mne na chvíli pustil za volant, ale vždy to odmítnul. Jednou mi řekl, že by mi raději půjčil svoji "starou", než to auto. :shock: No, to bych si dal :x :cry: :evil:
Potom koupil současné auto, čtyřválec 1.6 l a byl z toho více jak měsíc hrozně nešťastný. Ať ještě dlouho slouží :wink:
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Tak snad abych neurazil...Omča je opravdu pěkná a s těmi pozičními světly snad lepší, než nová :D . Mě se to, Colommbo, jako řešení líbí. Proč se z toho podělat, že něco poslali jinak. Udělal jsi to dobře, vtipně :wink: .
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Děkuju! Tahle auta se sice dělala i se čtyřvály 2.0 a 2.2, ale dle mého k tomu prostě patří šestivál (2.5, 3.0 nebo novější 2.6 a 3.2 - ta ale jen s AT, a naftový R6 2.5). Omega není dělaná na nějaký běsnění na silnicích, ale na pohodu a příjemný plutí odkudkoli kamkoli... :oops: A abych nebyl úplně off topic, povolené pneu jsou 235/45R17, 225/55R16, ta pravá pohoda je na obyčejných základních bačkůrkách 195/65R15... :) A máš pravdu, Italle, dost se to takhle líbí... 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

Pitris píše:
Hombre píše:Bavíme se o brzdné dráze, na tu má vliv šíře gumy, vzorek a směs....
Já jen podotknu že široká guma (širší než výrobcem auta schválená či povolená) možná zabrzdí dřív, ALE JENOM NA SUCHU :!:
ked to brzdy zvládaju,tak áno. Inak nie,ABS začne učinkovat ako pri štandardnom rozmere. Ked je brzdná sila blízko hraničnej hodnoty,tak sa začnu brzdy zakusovat-blokovat skor,ako výkonnejší brzdový systém.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

tak tie Omegy su skutočne super pohodlné autá,trufam si povedat,že daleko pohodlnejšie než super drahé BMW,Audi A6 a podobne. Je to o pocite,nemyslel som na zbytočné elektrické nezmysli ako elektrické sedadlá,držiak na dáždnik atd.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:Omega není dělaná na nějaký běsnění na silnicích, ale na pohodu a příjemný plutí odkudkoli kamkoli... :oops: A abych nebyl úplně off topic, povolené pneu jsou 235/45R17, 225/55R16, ta pravá pohoda je na obyčejných základních bačkůrkách 195/65R15....
Však na "příjemný plutí odkudkoli kamkoli" je vyšší profil vhodnější. Pneu "pobere" víc nerovností....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jan Nowak

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jan Nowak »

@Pitris: Ale ta čísla, co jsi v citaci zvýraznil sama o sobě nic o výšce profilu neříkají.... Je to sice výška profilu, ale znázorněná procentem šířky pneu: např. 205/55 = šířka 205mm, výška 55% z 205mm...

Ale jinak je to konstatování samozřejmě zcela pravdivé, protože i tak:
235/45R17 = výška 105,75mm
225/55R16 = výška 123,75mm
195/65R15 = výška 126,75mm
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Já vím Bohumile, já vím.... :lol:
Ta čísla, co jsem v citaci zvýraznil sama o sobě nic o výšce profilu neříkají - potřebují k tomu i šířku.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Tak jak jsem se dnes po noční vyspal, šupajdy vyzvednout nové gumy, po cestě přezout. Klaplo to na jedničku, žádné čekání za 1,5 hod jsem byl doma. Zůstal jsem věrný značce :mrgreen: , kterou jsem měl obutou přes zimu - Membat. Na to, že byla zima teplá, tak úbytek na přední nápravě byl za 10 tis. km 1,5 mm a zadek 0,7 mm, tak vzhledem vlastnostem na zimních cestách, co předvedly, naprostá spokojenost.
S letníma cesta jen přes Brno na všech površích i s deštěm :mrgreen: , žádný hukot, žádné tvrdé přejezdy přes koleje, tak jak ojedu tu hladkou vrstvu, odzkouším co v nich je. :mrgreen:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

No, eném eslis tu výměnu papučí neuspěchal :?: Prej se vrací zima :x Vopatrně.... :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

To pomine,bo mám v pátek hafo účelovejch km. Přeci nebudu budit Almu,chrní letos vyjma 24.1 a 10.2. jak medvěd.
Najeto 440km.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Ale oni se budí v přírodě už i ti medvědi :P ale jestli zima zpět, aby si nemusely dát ještě šlofýka :P
Nic - off topic.... snad už to na ty letní fakt brzo bude, jsem zvědav na ty nový Dunlopy SP Maxx TT
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Pitris píše:No, eném eslis tu výměnu papučí neuspěchal :?: Prej se vrací zima :x Vopatrně.... :P
No již jsem to včera večer pocítil u Bíteše při cestě domů. Mrholilo + 3 . za prdelí během hodiny to bylo již i s vločkama. Na noc jedu ve středu, tak doufám, že nebudu na dva dny přezouvat. :shock:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Jednou jsem kupoval a byl jsem spokojený
http://budejovice.idnes.cz/radek-grill- ... ntent=main
Odpovědět