Starline olej a voda

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Vítězslav2

Starline olej a voda

Příspěvek od Vítězslav2 »

Mám jeden drobný dotaz.Mám 1,4 MPI 44Kw r.v.2002 a vůbec nevím co tam bylo do teď za olej.Začal jsem tam dávat na doporučení AutoKelly Starline Diamond 5W-40 norma VW odpovídá.
http://www.olejshop.cz/oleje/automobilo ... w40-5litru
Teď jsem četl na jednom fóru,že jsem udělal chybu.
Neuškodí motoru,když se tam začne lít tato značka?Díky za názor.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Raději bych se držel olejů od renomovaných výrobců než tohoto ´´diamantového´´ oleje.
Možná mu neuškodí, ale na příští výměnu bych raději dal něco osvědčeného, pod co se alespoň výrobce nebojí podepsat.
Vítězslav2

Příspěvek od Vítězslav2 »

Asi jsem špatně zadal stránku.Je to tento:
http://www.olejshop.cz/oleje/automobilo ... w40-5litru
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

I tak moje odpověď platí! :wink:
No name olej = nevěřím a navíc velice špatné reference uživatelů = šetříš na nepravém místě :idea:
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Asi si s tím autokelly sype popel na hlavu, ale jedná se o přebal známého výrobce, ale bohužel nevím kterého.Co vím tento olej se používá již normálně, já osobně ho nepoužívám, neboť k tomu nemám nejmenší důvod, ale už jsem ho také lil zákazníkovi do auta, který si ho sám donesl, najezdí cca 5tkm za rok a po roce ho mění, zatím s ním nemá problém(R 19 1,9 D).
Vítězslav2

Příspěvek od Vítězslav2 »

Anonymous píše:I tak moje odpověď platí! :wink:
No name olej = nevěřím a navíc velice špatné reference uživatelů = šetříš na nepravém místě :idea:
S tím šetřením nemáš až tak pravdu.Stál mě u nich necelích 900 Kč.A neměl jsem v úmyslu šetřit.Prostě mi byl doporučen.Stejně tak mi nikdo nedokáže přesně žádný jiný olej doporučit.V servisce je psáno pro benzín VW 500 00 a 502 00.
Jinak ,mám políčeno na tento Shell.Nemáte někdo zkušenost s tímto e-shopem?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27490
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Těch 9stovek (seženeš za ně "lepší" olej, a známého výrobce) za 5l Starline je dost - ale když už ho tam máš, nech ho tam jako "proplach" tak 3000km, a pak tam dej třeba v té 5w40 něco z tohodle:
http://www.oleje.cz/eshop/seznam_prod.p ... n&popis=on a pokud chceš doporučit značku - vybírej mezi renomovanými - Agip, Castrol EDGE, Elf, Esso, Liqui Moly, Mobil, Mogul, Motul, OMV, Q8, Repsol, Shell, Total, Valvoline
Vítězslav2

Příspěvek od Vítězslav2 »

Moc děkuju za radu.Nemáte někdo zkušenosti s tímto e-shopem?
http://www.harkgroup.cz/eshop/index.php ... &baleni=4l
Mají tu docela zajímavé ceny.
viky

Re: Starline olej a voda

Příspěvek od viky »

Dobrý den, dnes jsem se bavil se známým co dělá v kellyně a ten starline je prej přeznačkovanej mogul. Ruku do ohně za to sice nedám ale např. nedávno byl ve Světě motorů srovnání chladící kapaliny G12 a starline tam dopadl překvapivě na 2.místě (tuším ze 7) a převálcoval mnoho renomovaných značek.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Starline olej a voda

Příspěvek od jerome »

Jedna pani povedala... tu je ten test kvapaliny tj 4 miesto. Od tohoto testu vyrobky starline,sunoco,carlson,cinol obchadzam :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Starline olej a voda

Příspěvek od emge »

viky píše:...starline je prej přeznačkovanej mogul...
Dnes možno mogul, zajtra čokoľvek iné... Bude tam to, čo sa im podarí výhodne nakúpiť. Pre zákazníka je to "mačka vo vreci".
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Starline olej a voda

Příspěvek od Jezevcik »

To, že Starline může být běžný Mogul, mi před časem potvrdil i jeden pán, který dělá na obchodním oddělení Parama. Už jsem to tu kdysi psal a kdybych nebyl líný, tak to i vyhledám. Je ale pravda, že to může být pokaždé někdo jiný. Házet však v rámci "značky" Starline do jednoho pytle výrobky z různých částí vozu a doufat, že když je olej vlastně Mogul, tak tlumiče budou taky dobrý, je bohužel trochu naivní.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27490
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Starline olej a voda

Příspěvek od Pitris »

Starline je přebal a může - ale ani nemusí to být přebal kvalitního výrobce. A to je to - NEVÍŠ :evil:
....a já osobně nemám sebemenší důvod použít něco, co nevím kdo vyrobil.
Nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci a to, že někdo koupí něco od Starline, co bude fungovat, ještě neznamená, že ta "stejná" věc koupená později bude fungovat stejně dobře.
Jsou to výrobky bez historie a v dnešní době, kdy se dá sehnat spousta jiných kvalitních výrobků a ve stejné (nebo i v nižší) cenové relaci nepochopím, když někdo kupuje Starline....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Starline olej a voda

Příspěvek od Pedro »

Mnou namontované kotouče Strl a k tomu desky Ferodo.
Fungují,již déle v Xs.
Koupeno v AK.
Abych nebyl od tématu,olej bych asi do trochu žroucí Xs jejich dal,ale proč,když Cinol vim,snad,co je ,a cenově ...hehe,kupuju za 75kč.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Starline olej a voda

Příspěvek od jerome »

PePe píše:Abych nebyl od tématu,olej bych asi do trochu žroucí Xs jejich dal,ale proč,když Cinol vim,snad,co je ...
Ved toto vim snad... :roll: Viem ze kopec ludi tu Cinol berie ako overenu znacku. Ale ked nevedia dat do chladiacej kvapaliny to co tam ma byt preco by to mali dat do oleja... :idea: :?
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět