MARLY aditiv do nafty MoS2 ??

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
BV406

MARLY aditiv do nafty MoS2 ??

Příspěvek od BV406 »

zdravim, objevil jsem v jedne zapomenute garazi aditiv do nafty, ale ne ledajaky...
jedna se o aditivum do paliva s obsahem mos2, barva je cerna
jen tak pro zajimavost, uz jste se nekdo s takovym aditivem do paliva setkal ? jakou funkci by mel mit ten molybden v tomto druhu produktu ? o olejich a mazivech s mos2 samozrejme vim, ale nikdy jsem se s tim nesetkal v aditivu do nafty, do paliva, tipuju, ze se jedna o lahvicku tak z roku 91-9x, mohly tehdejsi nenarocne naftaky tento typ aditivace nejak potrebovat ??
BV406

Re: MARLY aditiv do nafty MoS2 ??

Příspěvek od BV406 »

tak vidim, ze nikdo nic :) ... taky jsem na to koukal jak z jara, ale na netu jsme nasel jejich prezentaci

http://www.marly.com/lang/en-us/store/f ... -ml-1.aspx

takze vyrabi se porad, nicmene neni to molybden, ale grafit, no i tak se divim
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MARLY aditiv do nafty MoS2 ??

Příspěvek od Pitris »

Nevím - do komůrkových dieselů to může být užitečné, ale grafit do moderních přímovstřiků :?: :? :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Palin

Re: MARLY aditiv do nafty MoS2 ??

Příspěvek od Palin »

...koloidní grafit. Grafit je mazivo, koloidní roztoky jsou tvořeny velmi malými částicemi, které mohou procházet i určitým typem membrán. Např. kloubní mazivo je koloidního charakteru. Vidím to tak, že se jedná o monofunkční mazací přísadu do paliva, jako např. Diesel Schmier aditiv od LM (tím si vylepšuji Diesel Maxx motion). Dobré právě v zimě do arktického typu nafty.
BV406

Re: MARLY aditiv do nafty MoS2 ??

Příspěvek od BV406 »

no otazkou zustava, jak se grafit bude chovat behem spalovani ... jen, abych vas uklidnil, nepremyslim vubec o tom, ze bych to vyzkousel :)...
Odpovědět