Mazací tuk do rozbrusu

Fórum o průmyslových mazivech

Moderátor: Colommbo

FF

Re: Mazací tuk do rozbrusu

Příspěvek od FF »

Luboš T. píše:
Jezevcik píše:Můžete poradit,jaký je vhodný mazací tuk do převodovky rozbrusu?
Děkuji za rady.
Jelikož zde není žádná konkrétní odpověď takže. Pro profi použití se používá např. http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=49 . V servisech se však úspěšně používá i toto mazivo: http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=248
...zaujímavé, že ten prvý odkaz je tuk v NLGI 0, čo mi príde na tie rýchlosti riedke a pritom je priamo na taký prevod určený... ...a ten druhý odkaz už nefunguje.

Chysám sa pozrieť tento týždeň do do svojej ročitej "flexy" a namiesto toho krovinorezového tuku, čo som odporúčal vyššie skúsim niečo v NLGI 3 s EP a AW prísadami (konkrétne som kúpil MOL Liton LTA 3EP).
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Mazací tuk do rozbrusu

Příspěvek od Brembo »

ja som použil ten do krovinorezu http://www.stihl.sk/produkty/stihl/mazi ... ovky-225-g ,zo začiatku bol revod hlučnejší,po kratkom shode sa to ukludnilo. V druhej som použil ten z Makity,čo som dal odkaz,v chode naprázdno ani zátaži nepocitujem rozdiely. Ten do krovinorezu sa dá kupit i v 225g balení.Nevýhoda toho od Makity je malé množstvo.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
FF

Re: Mazací tuk do rozbrusu

Příspěvek od FF »

...len ide o to, že ten grafit nerobí ozubeniu moc dobre (neviem či aj sírnik molybdičitý je na tom rovnako, ale grafit má silnejší protizáderový účinok) a výrobca vsadil na slabú údržbu zo strany užívateľa.
Tomas-SA

Re: Mazací tuk do rozbrusu

Příspěvek od Tomas-SA »

netreba zabudnut, ze grafit je "suche" mazivo a pomerne dost tvrdy material [uhlikovy prach] vo svojej podstate.
on je velmi dobry na konzervaciu a namahane spoje, extremnych podmienok, atd.
ale podla mna na taketo ucely treba praveze mokre maziva, vyslovene tuk... grafit nieje tuk, ani okolo neho nesiel :)
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Mazací tuk do rozbrusu

Příspěvek od Brembo »

na obale nikde nie je uvedené,že obsahuje grafit,ani farba tomu nezodpovedá,je skor tmavosivá ako čierna. Ked obsahuje grafit alebo sulfid,tak v pomerne malom množstve.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Tomas-SA

Re: Mazací tuk do rozbrusu

Příspěvek od Tomas-SA »

ja som reagoval konkretne na grafit, o ktorom sa tu bavite. a zeby grafit neobsahoval grafit, to by mi prislo trochu divne :D
FF

Re: Mazací tuk do rozbrusu

Příspěvek od FF »

...tak som zo svojej uhlovej brúsky vydoloval čosi vyše päťročné zostatky grafitovej (Madit AKG2) a dal tam MOL Liton LTA 3EP (je trochu hustejšia: NLGI 3) - ten grafit na ozubení nezanechal žiadne viditeľné škody (uvádzam to preto, lebo grafit sa moc neodporúča na ložiská a ozubenia s vyššími rýchlosťami) uvidíme, čo to spraví po ďaľších X rokoch - ten DeWALT je skrátka nezmar! :wink:
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Mazací tuk do rozbrusu

Příspěvek od Brembo »

našiel som dalšiu lacnejšiu alternatívu na mazanie vysokootáčkových prevodov http://www.olejacek.cz/87-bosch-1457429619.html
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Mazací tuk do rozbrusu

Příspěvek od Brembo »

ten longtime PD1 som otestoval a zdá sa,že som našiel optimálne mazivo. Prevody su o niečo tichšie,pri dobehu sa podstatne znížil typický chrastivý hluk z vole v ozubení. Vzhladom k cene a parametrom,je to dokonalé mazivo na podobné aplikácie,nevýhoda-ponuka ho jediný web na SR a čr. V porovnaní so Stihl mazivom sa mi zdá hlučnost ozubenia nižšia.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
www.pomnik.cz

Re: Mazací tuk do rozbrusu

Příspěvek od www.pomnik.cz »

Bosch používá do úhlových brusek mazivo objednací číslo: 3 605 430 002
Bosch Getriebefett für Elektrowerkzeuge Bestellnummer 3 605 430 002 -000 Einfüllgewicht 225 ml
Easa
Příspěvky: 22
Registrován: pon led 12, 2015 13:31

Re: Mazací tuk do rozbrusu

Příspěvek od Easa »

Rozobral som dnes svoju Makitu, v tej prevodovej hlave je také žlté plastické mazivo, miestami čierne, ale priamo na prevode nebolo nič, všetko bolo dookola v skrini, predpokladám teda že okrem mazania slúži aj na zachytávanie špon z uhlového prevodu, a keď sa brúska zahreje, mazivo steká na prevod a nejak tam cirkuluje. Rád by som to mazivo časom vymenil, čo použiť? Ideálne top produkt nejaký.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Mazací tuk do rozbrusu

Příspěvek od Brembo »

docela lacným a vhodným mazivom je Castrol Longtime PD1 alebo http://www.hitachi-tools.sk/hitachi-maz ... -3071.html
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět