syndrom No HVO

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

syndrom No HVO

Příspěvek od 008 »

Zdravim klubaci,
uz v podstate nie uplne nova tema, co som sa ja dopocul tak:,, pricinou nepritomnosti hvo zlozky v slovenskej maxx-ke by malo byt neznanie tejto biolozlozky druhej generacie sk. stranou-čim si omv nemoze ziskat danovu ulavu na tuto zlozku.Nemate niekto blizsie informacie o tomto fakte z petrochemickych kruhov, ci to tak realne je, pripadne ake su vyhrady -dajme tomu chemicka stranka - zoslovenskej strany voci hvo-kedze sa jedna o technologicky unikatnu zlozku uznanu bez vyhrad a pouzivanu v maxxke A, CZ ci HU. diky 008
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: syndrom No HVO

Příspěvek od bastien »

2x jsem tankoval naftu u maxxe, pravda vždy v zimě a u různých pump, a pokaždé se mi pocitově výkon snížil oproti běžné značkové pumpě. Myslím si tedy, že syndrom není na místě (TDI CR, 103 kW).
ARAGON

Re: syndrom No HVO

Příspěvek od ARAGON »

HVO zvyšuje cetanové číslo u Maxxe na 61 jednotek, ale pouze v letní verzi. Zimní verze má cca 54 jednotek a HVO je asi nahrazené petrolejem. Proto ten pokles výkonu. V létě by to mělo být OK.
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: syndrom No HVO

Příspěvek od 008 »

Jasne pani - beriem, problem je to ze SK strana kvazi neguje HVO, cize odmieta pustit na trh kvalitnu priemiovu naftu, ktoru mate vy v CR. Nuz, ktovie co sa za tym skryva - ,,zrejme mame prisnejsie normy ako v AT alebo CR,, alebo bude za tym ina certovina z nasej strany
008
e-panolin.cz

Re: syndrom No HVO

Příspěvek od e-panolin.cz »

Nepředpokládám, že slovenská norma motorové nafty bude diametrálně odlišná od české potažmo EU normy. Spíš jde o legislativní úpravu.
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: syndrom No HVO

Příspěvek od bastien »

Já bych to napsal jinak - tahle paliva nemají žádnou přidanou hodnotu, která by ospravedlňovala jejich cenu.
Naposledy upravil(a) bastien dne stř kvě 29, 2013 19:08, celkem upraveno 1 x.
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: syndrom No HVO

Příspěvek od 008 »

....diky, asi by sa aj dalo suhlasit, tie odlišne SK normy boli samozrejme myslene ironicky. Kiez by to neuznanie HVO bola ochrana penazenky spotrebitela.
008
jacky374

Re: syndrom No HVO

Příspěvek od jacky374 »

pravda vždy v zimě a u různých pump, a pokaždé se mi pocitově výkon snížil oproti běžné značkové pumpě nepředpokládám,
Odpovědět