Pouziti vif jako cistic

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Tomas-SA

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od Tomas-SA »

ja mam doma vif pre benzin [na tej flasi to napisane nieje], naftove auto nemam. myslel som, ze su na tom tie dva vify rovnako. cize odomna vsetko, pre mna uzavreta tema...
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od Brembo »

JanZ píše:To jako, že s vifem jsou vstriky horse nez bez?
Nie,len su na tom rovnako ako bez. Možno VIF do benzínu je lepší,neskušal som ho. Teraz v moto budem testovat Millers,u diesela sa mi osvedčil
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
silenec

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od silenec »

Ve spojitosti s výše uvedeným mě napadla šílenost. Mám VIF do benzínu v kanistru, tuším 5l, je tam zajímavější cena. Nedal by se použít v odpovídající koncentraci jako kvalitní olej do 2T motoru?
Koliesko

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od Koliesko »

kaskader píše:chalani ale rozlišujte vif benzín a vif diesel :!:
Jak aplikovat:

Do nádrže vozidla nejdříve nalijte přípravek v poměru 1:1000 a poté natankujte benzin. Dojde tak k rovnoměrnému promíchání přípravku. Při více koncentrovaném dávkování se zvýší účinnost při odstraňování úsad ve starších karburátorových motorech.

http://www.vif.cz/produkty/aditiva-do-b ... tiv-1.html
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od bastien »

Koliesko: Ano..., výrobce si označí produkt jako "Telecí párky" a stejně je vyrobí z vepřového :wink: , tedy pokud vůbec použije maso.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od Pitris »

silenec píše:Mám VIF do benzínu....Nedal by se použít v odpovídající koncentraci jako kvalitní olej do 2T motoru?
Ad 1) VIF není olej....
Ad 2) A jak bys zjistil tu "odpovídající koncentraci" ?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od Brembo »

Pitris píše:
silenec píše:Mám VIF do benzínu....Nedal by se použít v odpovídající koncentraci jako kvalitní olej do 2T motoru?
Ad 1) VIF není olej....
Ad 2) A jak bys zjistil tu "odpovídající koncentraci" ?
1:25 :lol:
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od bjukemen »

cisty vif sme skuasli na superbe PD nulu nula nic skoda penazi, zato na ciste STP sa chod motora zlepsil a korekcie sa vyrovnali aj ked brembovi sa mi zda nefungoval
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od Brembo »

nefungoval my,no ja som tu flašku podla výrobcu šlahol do 60 l nafty
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od bjukemen »

jaj tak t je asi iba na dlhodobe cistenie a viac nadrzí ja ked cisitm tak vudy iba na samotny cistic
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
peter78
Příspěvky: 22
Registrován: čtv lis 01, 2012 18:31

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od peter78 »

Používám do Volva V70II 2,5 TDI ,cca.rok VIF letní a zimní , a musím říct že jsem se málem na to už vys...,
protože jsem víc jak půl roku neviděl žádný přínos toho VIFu. Dávám ho vždy 2x větší dávku než uvádí výrobce (někdy i víc).
Ale pár měsíců už pozoruji , že auto o hodně míň v otáčkách kouří , a měl jsem problém asi se zanešeným EGR ventilem , že mi do táhlých kopců auto padalo do nouzáku.- To už úplně zmizelo. !!!!
Řekl bych že VIF je běh na dlouhou trať , ale vyplatí se. (najeto celkem s VIFem 16 000 km)
Toť moje hoodně pozitivní osobní zkušenost :wink:
Volvo V70II 2,5 TDI , Mobil1 5W50
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od skodovkar »

Je zajímavé, že s VIFem mají citelné pozitivní zkušenosti majitelé aut od VAGu. Ať už benzín (má maličkost) nebo nafta :idea:
Autoxxxrady

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od Autoxxxrady »

Čištění aditivovanym palivem je na dlouho, když ho nepoužíváš pravidelně od začátku. To se projeví dlouhodobě. To neni tak, že do paliva dáte aditiva a motor je nový.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pouziti vif jako cistic

Příspěvek od Colommbo »

Tankuju (snad, doufám...) kvalitní benzín a jednou-dvakrát za rok aplikuju do (téměř úplně) prázdné nádrže TEC2000 podle návodu. Nevím, má-li to nějaký přínos, prostě to tak dělám a problémy se startováním či chodem motoru kvůli palivu jsem zatím nikdy (ťuky, ťuk!) neměl... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět