Slovnaft Evo diesel

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Slovnaft Evo diesel

Příspěvek od Návštěvník »

Nemáte s ní někdo zkušenost? měla by to být prémiovka . případně o kolik je dražší než tempo plus
hawkeye

Příspěvek od hawkeye »

rozdiel v cene neviem lebo som to nesledoval,ale evo dieslom mam lepsiu skusenost ako omv premium diesel. tankoval som rok premium diesel a po roku mi zacal motor dymiet, hladal som cokolvek len nie ze to bude v nafte...a nakoniec to bola nafta..s evom dieslom mi to prestalo dymiet po vyjazdeni 1-1.5 nadrze..
mam pocit ze su troska horsie studene starty oproti premium diesel, ale vykon je rovnaky.
Návštěvník

Slovnaft Evo diesel

Příspěvek od Návštěvník »

Nevíte někdo o kolik je dražší než standardní nafta ? Taky by mě zajímalo jestli nevyšly nějaké testy kde by bylo zveřejněné cetanové číslo nebo jiné vlastnosti této nafty?
hawkeye

Re: Slovnaft Evo diesel

Příspěvek od hawkeye »

Anonymous píše:Nevíte někdo o kolik je dražší než standardní nafta ? Taky by mě zajímalo jestli nevyšly nějaké testy kde by bylo zveřejněné cetanové číslo nebo jiné vlastnosti této nafty?
dneska som to pozeral a na slovenku je rozdiel +/- 20c=5cz
Brembo.SV

Příspěvek od Brembo.SV »

pozri na www.natankuj.sk tam najdes aktualne ceny na konkretnych cerpackach
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: Slovnaft Evo diesel

Příspěvek od 008 »

Návštěvník píše:Nevíte někdo o kolik je dražší než standardní nafta ? Taky by mě zajímalo jestli nevyšly nějaké testy kde by bylo zveřejněné cetanové číslo nebo jiné vlastnosti této nafty?
Ahoj, ak Ta to este zaujima EVO diesel- mrkni tento link-kliknutim na obrazok sa da zvacsit udaj o konkretnej nafte.
http://www.bmwklub.sk/technicke-okienko ... ml#p842107
Maj sa ,008
filo0

Re: Slovnaft Evo diesel

Příspěvek od filo0 »

Ja musím povedať, že je to asi jedno z mála palív, pri ktorých je možné nejaký rozdiel spoznať :wink: V zime je rozdiel ešte väčší, na obyč. naftu som ráno točil tak 5 sekúnd, motor nejako poskakoval chrčal a asi o dva dni s plnou EVO dieslu to chytilo na druhé prevalenie :o
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: Slovnaft Evo diesel

Příspěvek od 008 »

filo0 píše:Ja musím povedať, že je to asi jedno z mála palív, pri ktorých je možné nejaký rozdiel spoznať :wink: V zime je rozdiel ešte väčší, na obyč. naftu som ráno točil tak 5 sekúnd, motor nejako poskakoval chrčal a asi o dva dni s plnou EVO dieslu to chytilo na druhé prevalenie :o
Ahoj filo0,
dosta ma to lakalo skusit nasu premiovku, dnes som zobral stvrt nadrze eva-ale -jasne-ak to chcem otestovat- tak to chce plnu nadrz. V tomto linku co uvadzam, su aj jeho parametre, trochu ma zarazilo nizsie cetanove cislo, ale to je asi normalne pri zimnej verzii. Inak by mala byt tato nafta bezsirna, ako omv maxx alebo shell nitro plus. Raz to teda musim skusit s plnou. Ako dlho pouzivas tuto naftu, aku s nou mas spotrebu, ako sa ti auticko sprava, okrem teda uz tebou uvdenych startov. Davas ju aj v lete?
dik, maj sa, 008
filo0

Re: Slovnaft Evo diesel

Příspěvek od filo0 »

Ahoj, tak hlavne čo som si všimol tak už pri tankovaní tá nafta vôbec nepení :wink:. Mám motor CommonRail, takže napr. takú hlučnosť neviem dobre posúdiť, lebo ten motor ide sám o sebe ako šepot kvetin ale rozdiel určite bude badateľný napr. v PD diesloch. Motoricky som nezaznamenal žiadne zázraky, ono tam ani nieje toho veľa čo by malo byť oproti obyč. nafte od Slovnaftu zázračné, veľmi by ma potešilo ak by bola bez biozložky, ale aspoň patrí k tým, ktoré majú jej obsah z najnižších. Zaujala ma ale tá destilačná skúška, bol by som rád ak by mi to niekto objasnil čo sa tým vlastne ukázalo, lebo ten rozdiel tam dosť veľký oproti ostatným palivám. Tankujem podľa nálady, ale cez zimu sa snažím hlavne prémiovku, inak cez leto obyčajnú. Myslím si, že ak aj natankuješ tú obyč. na nejakej pumpe pri hlavnej ceste kde sa to ''točí'' neustále, tak chybu nikdy nespravíš :wink: . Inak tuším že to s tou sírou je len klamlivá reklama, lebo podľa normy tam už síra nesmie byť tak či tak.
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: Slovnaft Evo diesel

Příspěvek od 008 »

filo0 píše:Ahoj, tak hlavne čo som si všimol tak už pri tankovaní tá nafta vôbec nepení :wink:. Mám motor CommonRail, takže napr. takú hlučnosť neviem dobre posúdiť, lebo ten motor ide sám o sebe ako šepot kvetin ale rozdiel určite bude badateľný napr. v PD diesloch. Motoricky som nezaznamenal žiadne zázraky, ono tam ani nieje toho veľa čo by malo byť oproti obyč. nafte od Slovnaftu zázračné, veľmi by ma potešilo ak by bola bez biozložky, ale aspoň patrí k tým, ktoré majú jej obsah z najnižších. Zaujala ma ale tá destilačná skúška, bol by som rád ak by mi to niekto objasnil čo sa tým vlastne ukázalo, lebo ten rozdiel tam dosť veľký oproti ostatným palivám. Tankujem podľa nálady, ale cez zimu sa snažím hlavne prémiovku, inak cez leto obyčajnú. Myslím si, že ak aj natankuješ tú obyč. na nejakej pumpe pri hlavnej ceste kde sa to ''točí'' neustále, tak chybu nikdy nespravíš :wink: . Inak tuším že to s tou sírou je len klamlivá reklama, lebo podľa normy tam už síra nesmie byť tak či tak.
filo0 ahoj a diky, co sa tyka tej destilacnej skusky-tak skusim zohnat cely clanok-naskenujem a poslem Ti ho, mozno to tam bude vysvetlene. Ja mam tiez common rail, takze zmenu hlucnosti tiez tazko zaznamenam. Vytypoval som tak pre zimu evo medzi premiovkami- shell nitro pridrahy-hoci teraz akcia, maxxka-ochudobnena o hydrozlozku-hvo- neuznana na SR a ziadne danove zvyhodnenie, hoci v HU a CZ s tym nemaju pri maxxke problem-vsak je to tu prediskutovane v sekcii maxx vs. verva-cize akasi ,,nekompletna,,, -hoci odolnost vozi mrazom spica, no a ostalo mi to evo. Pouzivatelia nitro plus hovoria,ze jazda je taka sviznejsia, tak rozmyslam to evo skusit este raz v lete-zvysene cetanove cislo- ci by nemalo nejake ucinky na sviznost. Inak mas pravdu. V lete zrejme uplne postacujuca bezna nafta plus vif, skusim natankovat na sadke- len tam naozaj velky odber, narocne motory autobusov na euronormu a slusna cena
Peknu sobotu, 008
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: Slovnaft Evo diesel

Příspěvek od 008 »

Dobry vecer - rad by som sa spytal, ci sa niekomu medzicasom nedostalo viac informacii o tomto premiovom palive- jeho recepture, ci je tam nieco mimoriadne ako napr gtl u shell poweru, alebo hvo o maxxa. Alebo je to len vacsia miera tych aditiv, ktore su ,,normalnej,, nafte . Diky
Odpovědět